A4D — 2006. gada tēmas

Balsojiet par trim tēmām, kas šajā gadā jums likušās visinteresantākās un vērtīgākās.

A4D šajā gadā tiecās iet plašumā, mēģinot aptvert tēmas, kam iepriekš netika pievērsta tik liela uzmanība. Nozīmīga lieta, kas tā īsti aizsākta tikai šajā gadā, ir konkursu un tajos tapušos darbu publicēšana un vērtēšana. Regulāra kļuvusi arī dažādu citu jaunu projektu publicēšana.

Būtiska tēma arvien bijusi arhitektūras izglītība. A4D tai pievērsusies savu iespēju robežās, turpinot iepriekšējā gada beigās iesākto rakstu sēriju par arhitektūras izglītību ārvalstu augstskolās. Taču jāatgādina, ka izglītības sadaļas attīstība visvairāk atkarīga no pašu studentu atsaucības. Publicējām arī trīs rakstus, kuros par darbu ārzemju birojos stāsta jauni latviešu arhitekti (G.Ziņģis, M.Putrāms, L.Krūmiņa), kas tur nokļuvuši ar Leonardo da Vinci stipendiju un Arhitektūras veicināšanas fonda atbalstu.

Svarīgas un interesantas tēmas, kas aizsāktas tikai šogad, taču noteikti tiks turpinātas, ir Pilsētas kultūra un Rīgas satiksme. Šogad A4D vairāk centies veidot diskusiju par pilsētvidi, pievērsies pilsētas mēroga projektiem, cenšoties publicēt recenzijas par atsevišķiem attīstības projektiem, kuru šogad arī ir bijis krietni vairāk nekā iepriekš. Februārī, kad neatkarības dienas svin Lietuva un Igaunija, A4D pievērsa uzmanību šo valstu arhitektūrai ― katrai savu nedēļu.

Bez tam kā atsevišķas tēmas A4D publikācijās var izdalīt īpašus notikumus. Jāmin koncertzāles konkurss, diskusijas par Zemkopības ministrijas likteni, Venēcijas biennāle un Latvijas ekspozīcijas gatavošana, ar Andrejsalu saistītos projektus un attīstību.

Venēcijas biennālē gūtajām atziņām veltīta arī Foruma diskusija. Jāatgādina, ka līdzīga saruna, kurā piedalījās A.Skujiņa, A.Ģelzis un A.Sīlis notika gada sākumā, diskutējot par arhitekta ideāliem.

Jāatzīst, ka objektīvu apstākļu dēļ A4D vairāk pievēršas notikumiem Rīgā un Liepājā. Ir vietā atgādināt, ka A4D vēlas paplašināt un padziļināt savu saturu, aicinot iesaistīties ― sūtīt gan savus projektus, gan savus vērojumus un pārdomas.

Piedāvājot atskatu uz aizejošajā gadā A4D publicēto, aicinām lasītājus izvērtēt tēmas, kas jums likušās visvērtīgākās un saistošākās. Tēmu robežas visai neskaidras, tās pārklājas un krustojas, līdz ar to piedāvātais saraksts ir visai nosacīts. Protams, šāda balsošana ir visai subjektīva lieta, tāpēc nopietnākus vērtējumus, kritiku un ieteikumus iespējams izteikt komentāros.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
žoržs

Katram jau savas tēmas mīļākas. Var nojaust, kuras redaktoram. Par dažām interesanti būtu lasīt vairāk, citas – visai garlaicīgas.

Tas labi, ka pilsētai vairāk pievēršas.

1
0
Lūdzu, komentējietx