A4D iesāk sarunu sēriju

Projekta sākotnējā iecere bija izveidot īsas, 5-7 minūšu filmiņas, — kā tādus īsus, koncentrētus arhitektu biroju profilus jeb vizītkartes, ko publicēt A4D, rosinot gan kolēģu diskusijas. Bija iecerēts, ka šajās vizītkartēs paši arhitekti atbildētu uz jautājumiem, paustu savu radošo «kredo», attieksmi pret arhitektūru, pilsētu un pasauli, atklātu tieši īpašo, personisko un būtisko. Svarīgi likās jautājumi: Ko jums nozīmē arhitektūra? Kas ir laba arhitektūra? Kas ir arhitektūras spēks? Tāpat arī jautājumi, kas citādi skar katra profesionāļa pieredzi, izvēles, vērtības, viņa redzējumu par nākotni utt.

Doma par intervijām nāca vienlaikus no divām pusēm — idejas autori ir Kārlis Narkevičs un Andris Rubenis, kuri jau pirmajā tikšanās reizē iedvesmoja ķerties pie ši projekta. Tā kā šī bija mūsu pirmā lielākā pieredze, darbojoties ar video, ceļš bija gana garš un līkumains, darba procesā nonākot arī pie atziņām, ko būs iespējams īstenot tikai nākamajās intervijās. Projekta gaitā  šādas tādas lietas mainījās un  Kļuva skaidrs, ka veidojot dažu minūšu sižetus pārāk daudz no pateiktā paliek «ārpus kadra», daudz kā tāda, ko var uzskatīt par vērtīgu, lasītājiem un šajā gadījumā arī skatītājiem un klausītājiem interesantu. Nonācām pie 20-30 minūšu gariem interviju sižetiem. Runāto nedaudz papildina arī projektu attēli, ilustrējot intervējamo arhitektu daiļradi un pieeju.

Šobrīd, ar daudziem piegājieniem ilgākā laika periodē, vairāk nekā gada garumā ir izveidotas piecas filmiņas. Saturiski intervijas ir iznākušas dažādas, rādot, cik dažādi ir arī arhitekti, viņu pieejas un arī vērtības. Darbu iecerēts turpināt, intervējot arī citus Latvijas arhitektus. Bez tam nav arī atmesta sākotnējo ideja — par Latvijas arhitektu biroju vizītkartēm videoformātā, kas varētu būt koncentrētāki un dinamiskāki sižeti.

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx