Top RTU bibliotēka Ķīpsalā

Rīgas Tehniskā universitātes Zinātniskās bibliotēkas pārbūve un paplašinājums

Bibliotēkas jaunais izplatījums tiks veidots kā universitātes studentu campus. Viss vienā veselumā — krastmalas skvērs kā ieeja, augšupejošas kāpnes — kā komunikācija, oranžās fasādes līnijas — kā saules arhitektūra, lifta stikli — kā  informācijas plūsma.

Paplašinot ēkas stāvos lasītavas, būs panākta telpas nepārtraukta, pakāpeniska gaisotnes maiņa. Zinātnisko bibliotēkas ieeja ir uz apzaļumota pakalna. Pie ieejas Zinātniskajā bibliotētā ir labiekārtots laukums ar bruģētu segumu un labiekārtojuma elementiem — soliņiem, atkritumu urnām, apgaismes ķermeņiem, stādījumiem.

Ēkas fasādes caurskatāmais tēls ienesīs Zunda krastmalas rakstura romantiku iekštelpās, radīs dažādas studentu mācību vides — gan publiski aktīvai konferenču darbībai, gan  lasīšanai paplašinātas  logu palodžu virsmas. Grāmatu templis būs publiska vieta ar uzsvaru uz kultūras vidi studenta un zinātnieka  iekšējai brīvības izpausmei. Telpiskā atvērtība, pieejamība un elastīgums piedāvās pieeju informācijai un rosinās saziņu starp cilvēkiem.

Zinātniskās  bibliotēkas galvenās ieejas info punktā, esošā bibliotēkas ēkā sāksies konkrēts vienots universitātes maršruts — bibliotēka, konferenču centrs, izstāžu zāle, kafejnīca, studentu serviss, panorāmas lifts, āra rekreācija. No galvenās ieejas konkrēts maršruts apvienos trīs esošās bibliotēkas daļas, panākot vieglu orientāciju  informācijas meklēšanai.

Bibliotēkas piebūves arhitektoniskais tēls veidots kā informācijas plūsma. Jaunbūvējamais daudzfunkcionālā konferenču zāle būs bibliotēkas sirds. Studenti varēs piedalīties gan publiskajā  bibliotēkas dzīvē, gan  savrupās studiju nišās, gan konferencēs.

 • būs saistībā ar Ķīmijas fakultātes zīmēm fasādē un iemarķēs to pilsēttelpā kā vietas zīmi.
 • ēkai nav koridoru — visas telpas funcionālā sasaistē ar blakus telpām. Dažādās vietās maršrutā būs aprīkots atbilstošam nelielu transformējamu darba galdu un krēslu novietošanai.
 • konkrēto vienoto  universitātes maršrutu no vienas vai abām pusēm ieskauj grāmatu plaukti brīvpieejas lasītavām, mācību abonementam.

Projektētā Zinātniskās bibliotēkas piebūves ēka izvietota Ķīpsalā, Rīgas Tehniskās universitātes teritorijā, Paula Valdena iela 5/7, tā ir projektēta kā savienojums divām esošajām ēkām — Zinātnisko bibliotēku Rīga un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes ēku.

Dati

 • Apbūves laukums projektētajai piebūvei —  654 m²
 • Piebūves kopējā platība — 2240 m²

  Dalīties ar ierakstu:

  Pievienot komentāru

  avatar
  10000