Tallinas kruīzkuģu terminālis

Par godu Igaunijas Neatkarības dienai, — ievērojamākā pēdējā gada būve valstī,  — kruīzu kuģu terminālis Tallinas ostā. Ēka, kas dažus mēnešus gadā — tūrisma sezonā kalpo kuģu pasažieriem, galvenokārt kā uzgaidāmā zona, pārējos astoņus gada mēnešus ir piemērojamā dažādiem kultūras un citiem pasākumiem — izstādēm, gadatirgiem, koncertiem utml. Interesanta šī būve ir arī tāpēc, ka vienā veselumā sapludina arhitektūru un ainavu, — reizē tā ir arī 800 metrus gara promenāde. Pirms dažām nedēļām — 1. februārī te notika arī Igaunijas Arhitektūras balvu pasniegšanas pasākums, un nebija pārsteigums, ka nozīmīgākās godalgas — gan Arhitektu savienības, gan Interjera arhitektu savienības galvenās balvu, kā arī — galveno Kultūrkapitāla fonda balvu saņēma tieši šī būve.

Kruīza kuģu terminālis atrodas uz Vecpilsētas ostas  (Vanasadam) ziemeļrietumu mola, un stiepjas no Logi ielas līdz mola galam. Ēkas lielākā daļa ir divlīmeņu, 860 metrus garš pilsētniecisks piejūras parks, kura pilsētas galā ir daudzfunkcionāla halles ēka. Kruīza termināļa ēkai ir divas funkcijas — termināļa daļa, kas izveidota kruīza kuģu tūristu apkalpošanai un pasākumu organizēšanai ar galveno ieeju no promenādes apakšējā līmeņa un sabiedrībai atvērta restorāna daļa ar galveno ieeju no augšējā līmeņa.

Terminālis tika plānots, ņemot vērā, ka ēku varētu izmantot arī ārpus kruīza kuģu sezonas. Tagad tajā var rīkot dažādus pasākumus no koncertiem līdz konferencēm. Termināļa galveno telpu var sadalīt trīs mazākās zālēs, izmantojot skaņu necaurlaidīgas pārvietojamas sienas, ļaujot šeit rīkot vairākus pasākumus vienlaikus. Šī iespēja atmaksājās pandēmijas laikā, kad cieta kruīzu tūrisms.

Kruīza kuģu termināļa interjeri ir plūstoši un dabiski saistīti ar ārtelpām — interjers atbalsta vispārējo ēkas koncepciju formas un materiālu izvēles ziņā. Mērķis bija izveidot Tallinai respektablus, bet arī draudzīgus un intīmus vārtus uz jūru. Visur — no fasādēm līdz interjeram – izmantoti kokmateriāli un betons, ko papildina tērauda detaļas. Aiz iekšējām sienām uzstādītie vilnas paneļi un griestu koka ribiņas palīdz izveidot nelielu telpu ar lielisku akustiku. Tāpat kā eksterjerā, arī interjerā liela nozīme ir ainavas veidošanai, kas ienes mierīgu, nedizainētu detaļu kopumu, piešķirot sakārtotajai videi mazliet spontānāku mežonīgumu. Lielākā nozīme iekštelpā ir tieši plašajiem skatiem uz āru — uz jūru un kuģiem, interjers rada tikai mierīgu fonu tam.

Arhitektūra: SALTO, STUUDIO TALLINN
Ainavu arhitektūra: POLKA

Projekts: 2014-2020
Būvniecība: 2021

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
24 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Miķelis

Arti, ieliekam Ukrainas karoga krāsas, lai pēc tam nav jākaunas, LAS pamostamies un izdarām tāpat!

Miķelis

Un pārtraucam sadarbību ar Krievijas arhitektu organizāciju, nākamos ar Smerč raķetēm apšaudīs mūsu bērnudārzus. Visa pasaule atceļ sporta pasākumus un boikotē Krievijas preces, slēdz gaisa telpu un pātrauc vīzu izsniegšanu. Kustamies un rīkojamies!

NAV VIENALGA

Tabletes aizmirsi iedzert?

Miķelis

Vajag sekot līdzi notikumiem pasaulē, Krieviju pamet visi lielie autoražotāji, nerunājot par Coca-Cola, kas to dara pēc spiediena, atceļ krievu mākslinieku pirmizrādes utt. Krievija ekonomiski šodien ir drupās. Tikai krievu cilvēki var mainīt savu varu, tāpēc arī tāds politiskais un ekonomiskais spiediens. Bet saprotu, te visi domā par saviem makiem. Noskaties Ulda Pīlēna teikto. Zelenskis pateica vienkāršu lietu – ja mums neizdosies, nākamā būs Eiropa, to saprot pat somi un zviedri, kas gatavojas stāties NATO, pēdējās ziņas. Joda tabletes dzert bezjēdzīgi, jo jādzer 60 gab. trīs reizes dienā 😉 Slava Ukrainai!

Miķelis

Katrs pats izdara savu izvēli, ja apkalpo Krievijas oligarhus, kas radījuši šo totālo ļaunumu, tad tā ir Tava izvēle. Mana izvēle ir tā nedarīt un aicināt to nedarīt arī citiem. Pastāv tāds termins kā Kolektīvā vaina, tas attiecās uz visu vācu tautu, kura nespēja apturēt Hitleru, šobrīd tas attiecas uz Krievijas iedzīvotājiem, kuri nespēj apturēt jauna fašisma rašanos savā dzimtenē un skrien pēc precēm IKEA nevis iet ielās.

Miķelis

Un kolektīvā vaina skar visus, visus kas apkalpojuši šio režimu, liekot viņiem justies normāliem – dziedātājus, māksliniekus, arhitektus, būvniekus utt. Bez variantiem. Ja tās atklāsmes vēl nav, tā nenoliedzami atnāks. Tāda ir dzīve. Kas notiks tālāk? Skat Miķeļa šokējošās prognozes.

Miķelis

Saprotu ka kā arhitekti esam vēl tikai ar pieniņu barojami un lēmumus pieņemsim pēdējie, un vispār daudzi no mums apkalpo Krievijas naudu, vakarā kad no Krimas izlido Krievijas lidmašīnas, lai bombardētu četras ukraiņu pilsētas, sākšu ar necilu piemēru. Animācijas tēliem protams nevajadzēja to, ko pie cilvēkiem sauc par drosmi, bet mums, ja vien esam cilvēki vēl joprojām, vajadzētu uzlūkot labo piemēru no Čūsku salas un tas skan diezgan piparoti dāmu ausīm, bet kungi kas turējuši rokās kalašņikovus, tieši: Русский военный корабль: иди нахуй!
To šobrīd Krievijai saka visa Eiropa. Varbūt pievienojamies?

5CBD845B-515E-4EC6-B0BF-C585DD2BB416.jpeg
Pēdējo reizi rediģēts 5 mēneši pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis
Pēdējo reizi rediģēts 5 mēneši pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

Nu paldies, redzu pārmaiņas galviņā 😉 Skaidrs ka tā kā agrāk vairs nekas nebūs, tiks apturēti objekti, indeksētas cenas, metāla nebūs, naudas nebūs. Tomēr …. brīvība, ko izcīna ukraiņi, ir augstākā vērtība. Tai ir ļoti augsta cena, nepanesami zaudējumi un milzīgas bēdas. Tas ir pavisam cits līmenis, kuram ejot cauri rodas nācijas kodols. Man nav labu ziņu mums, jo nojauta liek domāt, ka mūs sagaida līdzīgs ceļš. Tiem kas grib bēgt, jābēg jau šodien. Tie kas grib palikt, jādomā par savu vietu un pienesumu. Arhitektūra jau nekad nebeidzas, kā gara izpausme tā pavadīs mūs arī pārkāpjot redzamo dzīves slieksni. Tā… Lasīt vairāk »

Miķelis

Mani protams šarmē Latvijas arhitektu sabiedrība, kas turpina darboties pēc inerces, kaut jāsaprot ka WW3 ir pie mūsu robežām. Joprojām neesam sarāvuši saites ar Krievijas arhitektu organizācijām, tāpēc publicēšu kādu citātu ( krievu valodā ): “Я знаю, что многие артисты Большого и Мариинского театров, которых я обожаю и с которыми счастливо работаю уже более 20 лет, поддерживают Путина и его преступления в Украине”, – написал у себя в “Фейсбуке” российский хореограф Алексей Ратманский. Сам хореограф-постановщик, чьи родители живут в Киеве, и где он провел детство, в знак протеста против войны покинул Россию и отменил премьеру балета “Искусство фуги”, которая должна… Lasīt vairāk »

Miķelis

Jā, tiem kas saprot krievu valodu, šis ir labs video ar Aleksandra Sokurova interviju: https://www.youtube.com/watch?v=mLj25waqSaE

Miķelis

Ilgi gaidīju kad Z-torņi nomainīs savu nosaukumu, tas notika pēc mēneša kara Ukrainā. Man nav nekas pret Z-torņu arhitektūru, bet pret veidu kā šis projekts tika bīdīts. Apbūves noteikumi tika mainīti tieši šim objektam. Iesākumā attīstītājs bija visīstākais vietējās mafijas boss. Kad mafijas bosu iesēdināja, projektu pārņēma Krievijas kapitāls. Pēc kāda laika Pjotrs Avens nopirka veselu stāvu vienā no torņiem. Fasādi izstrādāja vācu arhitektu birojs. Latviešu pienesums bija mazās koka mājas ar neskaidru funkciju + protams viss kas saistās ar iekštelpām, kas bija viss OK protams. Sākās svaidīšanās ar funkciju – ta viesnīca, ta biroji, ta dzīvokļi. Uzpeldēja informācija ka… Lasīt vairāk »

Miķelis

Nemirstīgie. Šī ir pēdējā laika labākā dokumentālā filma, ko esmu redzējis. Izcils režisora, operatora un mākslinieka darbs, titros arī Pēteris Bankovskis ( RIP ). Varbūt es to visu jau zināju, jo esmu dienējis PSRS armijā, bet atgriešanās tur ir absolūti šokējoša – Krievijā pa 30 gadiem nekas nav mainījies. Šis ir obligāts skatāmgabals visiem latviešiem: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/29.03.2022-nemirstigie-dokumentala-filma.id257156

Miķelis

Turpināšu vientuļo politinformāciju. Šis gan sasaucas ar to ko esmu rakstījis par arhitektūru – par savu domu neesamību galvās, sekošanu trendiem un modei. Diezgan labi parādīta visa shēma, kā tiek veidoti trendi un būtu muļķīgi nedomāt, ka tas nav arī rietumu pusē. Ņevzorovs, cilvēks kurš spējis evolucionēt un nonācis cilvēcības pusē. Lūkojoties no dzīves viedokļa, tas ir svarīgākais kas ar mums var notikt. Tajā dienā, kad kritīs Krievijas impērija, tiks publiskoti FDD arhīvi, atklāsies visas krievu imperiālistu darbības mūszemē, Miķelis beigs rakstīt, atvērs šampanieti un veltīs laiku saviem mazbērniem. Bet pagaidām, mums visiem jāpieliek roka šim lielajam darbam:
https://www.youtube.com/watch?v=hRZIDXIwRro

Miķelis

Vēl viena intervija ar Mariopoles aizstāvi, Ukrainas varoni, pulka AZOV komandieri Denisu Prokopenko: https://www.youtube.com/watch?v=JCDdBVwrO3A

Pēdējo reizi rediģēts 4 mēneši pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

Buča. Irpiņa. Jāsaka ka es nepublicēšu foto, jo esat tās redzējuši. Un būs vēl, un vēl briesmīgāki kadri, kad ukraiņi atbrīvos pārējās savas teritorijas. Un kaut kad viņi to izdarīs, cerams ar mūsu palīdzību. Mēs, kas esam cilvēki spēka gados, spējam to sagremot, kaut atzīšos, tas nenākas viegli. Vismaz man. Latvija kā maza valsts ir pierādījusi ka tā spēj solidarizēties, palīdzēt un pat spiest uz rietumniekiem. Šobrīd ir diezgan izšķirošs brīdis, tāpēc gribu aicināt Jūs katru dienu piedomāt, meditēt vai lūgt Dievu, ko nu katrs prot vai kas nu katram tuvāks, par ukraiņu tautu. Domai piemīt pozitīvs spēks, tā spēj… Lasīt vairāk »

Miķelis

Turpinot politinformāciju. Kur iegūt ziņas par notikumiem Ukrainā un vispārīgu militāro informāciju? Latviešu valodā labs resurss ir: https://varabungas.camp Angļu valodā Twitter konts @sentdefender, @belingcat You Tube kanāli: meklējiet Юрий Швец, bijušais Putina kursabiedrs, tagad dzīvo Amerikā, klausos pirms gulētiešanas kā pasaciņu 😉 Nomierina Mark Solonin, vēsturnieks, labs kanāls ar analīzi Telegram kanāli: НЕВЗОРОВ, Алексей Арестович No ziņu kanāliem: BBC, nav protams salīdzināma profesionālā pieejā ar LTV 😉 Tas īsumā šodienai viss. Neaizmirstam par džipiem degvielu, droniem un citām lietām Ukrainas armijai, kas šobrīd faktiski ir Latvijas armijas “roku pagarinājums”. Un galvenais – uztveram to nopietni, kā teicis ASV armijas ģenerālis… Lasīt vairāk »

Pēdējo reizi rediģēts 4 mēneši pirms - rediģētājs Miķelis
Miķelis

Domājam par savām mājām, kā tās nocietināt, 72h somai jābūt savāktai, pirmās palīdzibas sniegšanas kursiem galvā, žņaugiem pie rokas. Kā redzam, tas ka esi civilais jebkuru pakļauj vēl lielākām briesmām, tāpēc ejam kursos, saņemam ieroču atļaujas un domājam par iemaņu treniņu. Latvijai jābūt vietai, kur ienaidnieks zin, ka uz ienaidnieku šaus no katra loga, kā Izraēlā, Šveicē.

Miķelis

Vladimirs Zaporožecs, arhitekts, kurš palīdz izvest cilvēkus no karstajiem punktiem lūdz ātrās palīdzības auto. Детали: https://lazarhelp.in.ua/ Вячеслав Запорожец продолжает вывозить украинцев из горячих точек. На счету у команды – сотни спасенных жизней мирных граждан! Чтобы эвакуировать как можно больше раненных украинцев, нужно еще больше машин скорой помощи.  “Обращаюсь с просьбой о помощи ко всем неравнодушным – предпринимателям, владельцам частных клиник, благотворительным фондам. Срочно требуются кареты скорой помощи с передачей во временное пользование. Чем больше у нас будет специально оборудованных машин, тем больше людей мы сможем вывезти.. В планах разместить кареты скорой помощи во всех горячих регионах”, – говорит Вячеслав. Одну… Lasīt vairāk »

Miķelis

Nu, ko. Mazliet sirds un gaišuma ziņu lentē par Ukrainu. Ukrainai joprojām vajadzīgi auto, droni, labi lielas jaudas šaujamie, termotēmekļi, medikamenti, hospitāļi un galvenais – mūsu garīgais atbalsts – piedomājam, nepagurstam, palīdzam un ziedojam. Arī mēs esam gudra un stipra tauta! : https://youtu.be/LIUoFuSuvTM

Miķelis

Un vēl viena dziesmas versija: https://youtu.be/Wv5qYSt_BL4

Miķelis
Miķelis

Ir viena lieta, ko nevaru saprast visā šajā Austrumu propogandas stāstā, kas nu ir rezultējies pilnīgā gribas triumfa a la Ādolfs paziņojumā: Krievijai nav robežu. Periodiski vēroju, kas notiek taipusītē pie Pētera I mazmazmazdēliem, parasti nenoturos un ieslānu ko sālītu pa šām lepnajām muguriņām un tieku nobanots uz dažādiem laikiem gan Twitter, gan Facebook gan kur tik vēl. Kādam gan jābūt prāta stāvoklim, lai tu bez sirdsapziņas pārmetumiem varētu nogalināt, izvarot, iznīcināt, spīdzināt vai visu to attaisnot? Kādam jābūt valsts līmenim, lai visu laiku melotu saviem pilsoņiem? Kādam jābūt pilsoņu prāta stāvoklim, sirdsapziņai, lai vēlētos atomkaru? Kādai jābūt cilvēka asociālai… Lasīt vairāk »

Miķelis

Kā atbildi uz savu jautājumu atradu šo rakstu. Ļoti labi izskaidrots Kremļa naratīvu veidošanās process: https://www.svoboda.org/a/voyna-i-rashizm-mark-lipovetskiy-ob-ideologii-putinskogo-rezhima/31890195.html

24
0
Lūdzu, komentējietx