Skola Upesciemā. Brīnišķīgo projektu birojs

Apjoms lineārs, trīsstāvu.  Izvietots gruntsgabalā ziemeļu virzienā no esošās Mūzikas un mākslas skolas.  Reljefā, pirmais stāvs 3,6 metrus zemāk par esošās skolas es atzīmi. Piebraucamie ceļi plānoti no Skolas ielas. Tur izvietotas autostāvvietas, gājēju celiņi un sporta laukums. Ieeja projektēta no jaunizveidotā priekšlaukuma.

Skolas projektēta atbilstoši enerģiju taupošu ēku principiem.  Vienkāršas formas, bez fasāžu un jumtu izvirzījumiem. Divslīpu metāla jumts ar neapkurināmiem bēniņiem, kas ļauj ērti veidot pēdējā stāva siltumizolācijas slāni un sekot tā stāvoklim ekspluatācijas gaitā, nepieciešamības gadījumā to labojot vai papildinot. Bēniņu stāva esamība ļauj izvietot telpu vēdināšanai nepieciešamās sistēmas. Ēkas pirmā stāva grīda veidota uz grunts, risinājums, kas ļauj reducēt  siltuma zudumus.

Ēkas struktūra  plānota ar domu  par plašāku rekreāciju veidošanu, kas mūsu klimatiskajos apstākļos ļautu bērniem pilnvērtīgāk kustēties starpbrīžos, kompensējot āra nodarbības aukstajā laikā. Arhitektūras valodā tas ir ātrijs.  Ātrija līmeņu organizācija  seko gruntsgabala reljefam, kas sajūtams ejot virzienā no esošās Mūzikas un mākslas skolas telpām. Lineārās kāpnes noved pie jaunās skolas ieejas vestibila tās cokola (pirmajā) stāvā.

Ap garo  ātriju grupējas mācību un pasākumu telpas. Tumšajā vidus zonā plānotas mācību palīgtelpas, kam nav nepieciešama tiešā dienas gaisma,  pa ārējo perimetru — klašu telpas. Ātrija malās ritmiski veidotas vertikālas virsgaismas šahtas.  Galeriju kabatās ap šahtām ir durvis uz klasēm un palīgtelpām.

Ēkas pirmais stāvs ir ar ierāvumu. Tas veidots nolūkā nedaudz palielināt brīvo teritoriju, radīt nojumi, noēnot pilnībā stikloto pirmā stāva fasādi un piešķirt apjomam vieglumu.

Tehniski ekonomiskie rādītāji

  • Projektējamās skolas kopējā platība — 6699 m²
  • I kārtas kopējā platība — 4516 m²
  • Esošās ēkas (Mūzikas un mākslas skolas) kopējā platība — 1694 m²
  • Projektējamās skolas ēkas apbūves laukums — 3587 m²

Dalīties ar ierakstu:

12
Pievienot komentāru

avatar
10000
9 Komentāru pavedieni
3 Pavedienu atbildes
0 Sekotāji
 
Visvairāk komentētais komentārs
Komentētākais komentāru pavediens
2 Komentāru autori
Ingurds LazdiņšArtūrs TolsMiķelisAndrejs Ģelzisjonis Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie visvairāk balsotie
Ingurds Lazdiņš
Guest
Ingurds Lazdiņš

interjers (telpiskums) – kā labākajos Lietuviešu projektos! (tiešām labākajos – 2013.g.sk. darbos), arī gana kompakts. fasādēm – drusku laikam laika vai iedvesmas pietrūcis…. Kopumā – simpātiskāks nekā 1.v darbs, ne tik "garšīgs" kā 2. …

Nu ja
Guest
Nu ja

Fasādēm tiešām pietrūcis – tas bija pirmais, kas dūrās acīs. Arhitektūrā tas tomēr ir viens no galvenajiem aspektiem!

jautājums
Guest
jautājums

Lai autori labāk pastāsta, kā tiek nodrošināta evakuācija no augšējiem stāviem (izeja zemes līmenī pa tiešo uz āru no kāpņu telpām)?

jonis
Guest
jonis

Pietrūcis tikai stadiona , kas skolai ir vitāli nepieciešams.

Andrejs Ģelzis
Guest
Andrejs Ģelzis

Stadions lielu lielais ir pāri ielai, pašvaldības īpašums.

Andrejs Ģelzis
Guest
Andrejs Ģelzis

Ir arī šāds viedoklis: “Architecture does not have a pre-established language nor does it establish a language. It is a response to a concrete problem, a situation in transformation, in which I participate. In architecture we have already passed the phase during which we thought that the unity of language would resolve everything. A pure pre-established language, pure, beautiful, does not interest me.” Alvaro Siza. Es nedomāju, ka skola ir tas objekts, kam jāuzrunā apkārtējā vide ar “fasādēm”. It sevišķi, ja runa ir ka naudas nav. Tas gan laikam vairāk attiecas uz būvniecības procesā iesaistītajiem izpildītājiem. Konkursa noteikumos bija frāze… Lasīt vairāk »

Miķelis
Guest
Miķelis

Alvaro protams ir labi teicis, tomēr Latvijas apstākļos skola ir īpašs objekts. Pie minimālas dzimstības, no padomju laikiem pārmantotas izglītības sistēmas telpiskā, arhitektoniskā doma uz bērniem iedarbojas ļoti spēcīgi. Personība veidojas diendienā uzturoties, darbojoties, atpūšoties arhitekta radītā vidē.

Naudas nav – tā ir celtnieku mantra, kuru viņi skaita no rīta līdz vakaram. Arhitekta misija ir skaitīt savu mantru – nabadzīga arhitektūra rada nabadzību.

Koncepcija ir ļoti laba un Latvijas ekonomiskajiem apstākļiem atbilstoša, tomēr prasītos kāda jaunības dzirksts, mirdzums acīs pie fasādēm. Esam visi noguruši, tas gan tiesa.

Artūrs Tols
Guest
Artūrs Tols

Piekrītu Miķelim, Alvaro Sizas septiņdesmito gadu citāts uz aktuālo jautājumu nav attiecināms, ja ņem vērā kādu arhitektūru viņš ir atstājis mantojumā. Un ja skola nv tas projekts, kam jāuzrunā vide, tad kas ir? Lielveikals? Privātmājas? Tas izklausās pēc vāja attaisnojuma, jo lielisku estētiku var panākt arī lētos materiālos, kamēr šeit galvenā problēma slēpjas, jebšu drīzāk lec acīs, kompozīcijā. Tomēr piekrītu, orientācijas jautājumam, manuprāt, vajadzētu būt pašsaprotamam pirmajam solim visos projektos.

Ingurds Lazdiņš
Guest
Ingurds Lazdiņš

ļoti pat laba savas darbības koncepcija – gandrīz vai doktrīna, kā to formulējis A.Siza! tā arī vajag spēt. un būtu tur ko pamācīties dažam labam stilīgajam un "formālistam"…

vnk ir tā, ka pieejas un darba stili var, ir un drīkst būt pavisam atšķirīgi. tikai jāskatās laikam, kas kuram uzdevumam kurā reizē atbilstošāks.

linmangmu
Guest
linmangmu

http://www.pat…jerseys.us.com http://www.out…aelkors.us.org http://www.lac…ineshop.us.com http://www.curry4.us.com http://www.boostyeezy.us.com http://www.louboutinshoes.uk http://www.adidasultra.us.com http://www.che…jordans.us.com http://www.hardenshoes.us.com http://www.tom…glasses.us.com http://www.guccibelt.us.com http://www.chromehearts.net.co http://www.yeezy-shoes.us http://www.pan…racelet.in.net http://www.nik…heshoes.us.com http://www.adi…ansmith.us.com http://www.nikedunks.us.org http://www.nikezoom.me.uk http://www.mic…anshoes.us.com http://www.lebron14.us.com http://www.chrome-hearts.us.org http://www.charmspandora.in.net http://www.chromehearts.com.co http://www.mic…agssale.us.org http://www.kob…llshoes.us.com http://www.jew…pandora.in.net http://www.asi…ngshoes.us.org http://www.the…upshoes.us.com http://www.mic…andbags.com.co http://www.mic…andbags.org.uk http://www.mic…youtlet.com.co http://www.longchamps.org.uk http://www.adi…tletonline.com http://www.adi…raboost.us.org http://www.atl…consjerseys.us http://www.adidastubular.us.com http://www.lon…soutlet.us.org http://www.gol…-outlet.us.com http://www.bagslongchamp.uk http://www.bas…l-shoes.us.com http://www.goldengoose.us.com http://www.adi…perstar.us.com http://www.adi…ineshop.us.com http://www.yee…oost350.us.com http://www.yeezyboost.in.net http://www.ste…y-shoes.us.com http://www.fit…earance.us.com http://www.nmdadidasus.com http://www.lebron13.us.com http://www.nmdadidas.us.com http://www.hermes-belt.us.com http://www.nikeairforce1.us.com http://www.nike-huarache.com http://www.ferragamobelt.us http://www.truereligionjeans.uk http://www.longchampbags.us.org http://www.shoesjordan.us.com http://www.nikepolo.us http://www.adidasstore.us.com http://www.che…ro-jordans.com http://www.dio…glasses.us.org http://www.adi…zyshoes.us.org http://www.linksoflondon.us.com http://www.airjordanretro.uk http://www.che…jordans.us.com http://www.aut…nscheap.us.com http://www.yeezy-boost.us.com http://www.nikezoom.us.com http://www.yee…v2shoes.us.com http://www.pra…glasses.us.org http://www.linksoflondonus.com http://www.retro-jordans.us.com http://www.airjordan.us.com http://www.lon…andbags.us.org http://www.reebokoutlet.us.org http://www.adidasneo.us.com http://www.adidasnmds.com http://www.air-max.us.com http://www.yeezyshoes.org.uk http://www.bur…y-scarf.us.com http://www.van…farpels.us.com http://www.kyrie3.us.com http://www.fitflops.cc http://www.yeezyboost.com.co http://www.kob…tballshoes.net http://www.nikerosheone.co.uk http://www.mic…etstore.us.com http://www.hermes-belt.co.uk http://www.yeezys.us.org http://www.hoganoutlet.cc http://www.tru…outlets.us.com http://www.adidasgazelle.us.com http://www.yeezy-shoes.org http://www.che…jordans.us.com http://www.jordanshoes.uk http://www.jordanshoes.com.co http://www.out…ngchamp.us.com http://www.nik…max2017.us.com http://www.adi…drunner.us.com http://www.adi…tonline.us.com… Lasīt vairāk »

Moncler outlet
Guest
Moncler outlet

http://www.her…irkinbag.co.uk/ Hermes belt http://www.fit…sclearances.us/ Fitflop sale http://www.jordans11forsales.us/ Jordan 11 http://www.yee…50shoes950.com/ Yeezy Boost 950 http://www.fit…earance.org.uk/ Fitflop clearance http://www.max90femmehommes.fr/ Air Max 90 http://www.nik…uns2016.us.com/ Nike Roshe Run http://www.nik…maxthea2016.us/ Nike Air Max Thea http://www.201…0femmehomme.fr/ Air Max http://www.201…speedcross3.fr/ Salomon speedcross http://www.sal…s3chaussure.fr/ Salomon speedcross 3 http://www.hua…runpas-cher.fr/ Nike Huarache http://www.2017max90.fr/ Air Max 90 http://www.can…utletuk.org.uk/ Canada Goose outlet http://www.nik…toresonline.us/ Nike outlet http://www.ros…sale-uk.org.uk/ Nike Roshe http://www.nik…ax2016sales.us/ Nike Air Max 2016 http://www.nik…orwomen2016.us/ Nike running shoes for women http://www.sal…pascher2017.fr/ Salomon pas cher http://www.cgp…cketcoat.co.uk/ Canada Goose UK http://www.air…hoes-uk.org.uk/ Air Max http://www.airmaxthea2017.us/ Nike Air Max 2017 http://www.mon…lets2016.co.uk/ Moncler jackets http://www.fit…arances.org.uk/ Fitflop clearance http://www.air…eonsales.co.uk/ Nike Air Max http://www.air…ches-uk.org.uk/ Nike Air Huarache UK http://www.max…perfuses.co.uk/ Nike… Lasīt vairāk »

Nike Air Huarache UK
Guest
Nike Air Huarache UK

http://www.fit…arancesales.us/ Fitflop sale http://www.fit…clearances.org/ Fitflop http://www.sal…s3chaussure.fr/ chaussure Salomon http://www.jordans11forsales.us/ Air Jordan 11 http://www.yee…50shoes950.com/ Yeezy Boost 950 http://www.airmaxthea2017.us/ Nike Air Max 2017 http://www.201…speedcross3.fr/ Salomon speedcross http://www.her…irkinbag.co.uk/ Hermes belts http://www.air…acherun2017.us/ Nike Air Huarache http://www.rosherun-france.fr/ Nike Roshe http://www.mon…lets2016.co.uk/ Moncler outlet store http://www.cha…oshepascher.fr/ Nike Roshe Run http://www.can…utletuk.org.uk/ Canada Goose UK http://www.cgparkajackets.co.uk/ Canada Goose parka http://www.cgp…cketcoat.co.uk/ Canada Goose UK http://www.fit…sclearances.us/ Fitflop clearance http://www.nik…toresonline.us/ Nike factory store http://www.mon…etsshop.org.uk/ Moncler http://www.2017max90.org.uk/ Nike Air Max 2017 sale http://www.2017airmax90.us/ Nike Air Max 90 http://www.her…kellybag.co.uk/ Hermes Kelly bag http://www.cha…omon-france.fr/ chaussure Salomon http://www.max90pascher2016.fr/ Air Max 90 http://www.fit…stralia.com.au/ Fitflop Australia http://www.201…0femmehomme.fr/ Air Max 90 http://www.ros…sale-uk.org.uk/ Nike Roshe One http://www.sal…pascher2017.fr/ Salomon pas cher… Lasīt vairāk »