Pasažieru terminālis — HGA

Pilsētbūvnieciskā koncepcija

Andrejdambja teritorijas plānojums  ir balstīts loģistikas organizācijā, reizē radot publiskās ārtelpas ar dažādām kvalitātēm. Dienviddaļā Andrejdambja un pilsētas savienojums traktēts kā nepārtraukts pilsētniecisks parks – promenāde, kas pacelta 6 metru augstumā un plūstoši ar rampām un kāpnēm savienojas ar citiem līmeņiem gan augstāk, gan zemāk.

Laukums Andrejostas līča galā galvenā tikšanās punkts, tirgus laukums un pikniku vieta, blakus termināļa pasažieru kņadai un transporta līdzekļiem, kas kustās gan pa sauszemi, gan ūdeni. Daugavas krastmalā veidota virknes dažādas kvalitātes publisko ārtelpu dažādiem pasākumiem un aktivitātēm, to raksturu norāda atšķirīgie materiāli, krāsas un struktūras — aktīvi laukumi sporta spēlēm un brīvdabas teātrim un kino, mierīgas  terases un parks jauniešiem, kas ietver bērnu rotaļlaukumu, ielas futbolu un ekstrēmos sporta veidus.

Termināļa ēka

Termināļa ēka ir salīdzinoši vienkāršs 28 metrus plats un 225 metrus garš apjoms, kas risināts kā promenādes turpinājums. Vienkāršu apjomu akcentē dažādas kāpnes, ko no stiprā vēja pasargā nojumes un tās papildina skatu platformas upes, jahtu ostas un vecpilsētas virzienā. Jumts ir organizēts kā garas ārtelpas mēbeļu un apstādījumu līnijas, kas veido viļņotu ainavu dažādos augstumos, dažādiem nolūkiem.

Viesnīca

Ieejas viesnīcā ir gan zemes līmenī, gan gājēju līmenī (+6.00). Viesnīcas 114 istabas un 18 apartamenti ir organizēti ap centrālo atriju. Ēkas ziemeļu galā izvietojas restorāns, virtuve, konferenču telpas, skaistuma salons, saunas un sporta telpas. No dienvidu fasādes balkoniem paveras skati uz termināļa jumta terasi, Andrejostas līci un vecpilsētu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx