Latvijas paviljons EXPO 2010

Pēc dažādājām peripetijām, kas saistītas ar dalību EXPO 2010 izstādē Šanhajā, Latvijas paviljons solās būt iespaidīgs. Piesaistot izstāžu un pasākumu arhitektūras lielmeistaru Ivaru Mailīti un Austri Mailīti ar komandu, Aerodium vēja tuneļa ierīces tiks ietērptas vizuļojošā puscaurspīdīgā apvalkā. Pamanāmāku Latvijas ekspozīciju apņēmušies padarīt gaisa akrobāti, kas priekšnesumu laikā sola lidināties augstāk par visiem pārejiem 20 m augstajiem paviljoniem.

2010. gada EXPO izstādes pamattēma ir Labāka pilsēta — labāka dzīve. Apakštēma, ko Latvija izvēlējusies dalībai, ir Zinātnes un tehnoloģiju inovācijas pilsētā. Latvijas paviljona filozofija un tēls ir «Cilvēka ceļš uz laimi caur dabas un tehnoloģiju harmoniju». Tā ietvaros Latvija prezentē savu kultūru, attieksmi pret dabu, sasniegumus tehnoloģiju jomā un veiksmīgu biznesa stāstu.

Latvijas paviljons atrodas pie EXPO centrālā laukuma 1000 m² lielā zemesgabalā blakus Igaunijas, Dānijas, Grieķijas un Beļģijas paviljoniem. Tas labi redzams no lielā gājēju ceļa. Paviljona stāvu platība ir 920 m², papildus platības aizņem vēja tuneļa iekārta.Paviljona fasāde sastāv no 100 000 krāsainām, puscaurspīdīgām 15×15 cm lielām plastikāta plāksnītēm, kas vizuļo un viļņojas vējā, veidojot dinamiski kinētisku fasādi. Tā simbolizē dabu — mežu, jūru, zemi, debesis, vēju.

Paviljona ieejas kāpnes ved pa spirāli uz augšu, simbolizējot attīstību. Pa tām apmeklētājs nokļūst ekspozīciju zālē trešajā stāvā, kur atrodas stikla tunelis – tajā lido cilvēki. Ekspozīcijā uz ekrāniem tiek rādītas filmas un citi audiovizuāli materiāli par Latviju un tai nozīmīgām tēmām. Vēja tunelis ir ekspozīcijas centrs — tehnoloģija, ar kuras palīdzību cilvēks var lidot gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Lidojums — tā ir harmonija, laime, radošā enerģija, uz ko vienmēr tiecies cilvēks.

Katrs no apmeklētājiem var laimēt lidojumu vertikālā vēja tunelī. Iesaistoties spēlē pie skārienjūtīgajiem ekrāniem, apmeklētāji uzzina daudz interesantu faktu par Latviju. Tie, kuri laimējuši lidojumu, nokļūst otrajā stāvā, kur notiek sagatavošanās, pēc kuras dalībnieki kopā ar instruktoru dodas vēja tunelī, lai piedzīvotu neatkārtojamu lidojumu. Katrs lidojums tiek filmēts, un ieraksti ar Latvijas vārdu tiek izplatīti pasaulē. Paviljona pirmajā stāvā atrodas suvenīru veikals — kafejnīca un reprezentācijas telpas konferencēm, biznesa sapulcēm un delegāciju uzņemšanai.

Uz paviljona jumta atrodas trīs vēja turbīnas, ar kuru palīdzību vakaros 20 metru augstumā virs paviljona notiek lidojošo akrobātu tematiskie priekšnesumi, ko papildina īpaša gaismas scenogrāfija.

Autori

Latvijas paviljona koncepcijas un arhitektoniskā risinājuma autori: Austris Mailītis un Ivars Mailītis — arhitektūras un dizaina konceptgrupa Mailītis A.I.I.M.

Arhitektūras projektēšanas komanda: Liene Griezīte, Ints Meņģelis, Jānis Ielejs, Mārtiņš Rusiņš, Dina Sotņikova, Matīss Mailītis, Inese Mailīte, Kārlis Saltups, Valters Murāns, Ilze Supe, Kārlis Lauders, Kristaps Šulcs

Latvijas paviljona koncepcijas un vēja tuneļa tehnoloģijas autori: Ingus Augstkalns, Ivars Beitāns, Ansis Egle, Didzis Piļāns (SIA AERODIUM)

Būvkonstrukciju risinājumi: Gatis Počs, Mārtiņš Studers, Edgars Rutkovskis (SIA Idejas un risinājumi)

Ventilēšanas un kondicionēšanas konsultācijas: Uldis Pelīte (SIA O3FM inženieru birojs), Arturs Lešinskis (SIA Lafivents), Kon Tai Bui (SIA Foundation)

Tuneļa vadības sistēmas un elektroapgādes risinājumi: Kaspars Trumpekojs (SIA KT Electro)

Projekta adaptācija Ķīnā: Architectural Design and Research institute of Tongji University

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
245 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Zigurds

bildes stipri viduvējas, prasts maksis

nekā īpaša

nepārliecina

NeO

superputniņ, kur tu esi izdziļinājies? demonstrē pilnīgu neizpratni par situāciju! nāc stipri par vēlu ar saviem naivajiem spriedelējumiem.

NeO

īstie malači ir Aerodium puiši

zane karpova

konkurss bija jataisa par konceptu nevis par aerodium drankigas idejas ieterpu. Mailisiem ir izdevies ieterp drankigo konceptu visnotal labas dranas, bet no ta koncepts labaks nepaliek, diemzel….

pArt

Paradoksāli, bet vēja tuneli var lieliski izmantot kā ilustrāciju treknajiem izpriecu laikiem – spīguļojoša ārpuse, burbuļa (gaisa) pūšana iekšpusē un bērnišķiga priecāšanās par to.

Drosmīgi nomainot populistisko "Nature and technology are in harmony" ar

"Crisis in Latvia – Nothing Special, Just Blow Up A Bubble. Join a Queue!"

paviljons plašu ievērību.

zane karpova

Ikskiles stasts paskaidroja gan un naivumam ar so visu ir mazs sakars. tiesi tapec par nacionalajam ipatnibam jaruna… vai ari Tu piedava izlikties, ka viss ir labi? labak butu, ja mes sogad Kina nebutu, nu tads ir mans personigais uzskats, bet infantilismu lieki pieminet, jo runa ir par normalu procesu verstu uz nakamiem konkursiem, ta ka to var izdarit citas valstis, par to ir sis stasts, nevis ka Latvija pienemts visu strebt pedeja mirkli un bez nekadas sajegas… varu garantet, ka Kiniesiem noteikti patiks pec dziesmu svetku estrades parseguma ieterptais latviesu skaistais paviljons. starp citu te neiet runa par manu… Lasīt vairāk »

zk

kaut kas ar a4d serveri nav isti labi 🙂

Ilze Martinsone

1925. gadā Parīzē notika izstāde, kas savāca 10 miljonus apmeklētāju, mākslas vēsturē pazīstama kā Art Deco forums. Daļa tikko neatkarību ieguvušo Eiropas valstu tajā jauno statusu pauda formās, ko tagad dēvē par „nacionālo dekoratīvismu”. Uzaicinājumu piedalīties Latvija saņēma ar gandrīz divu gadu rezervi. Dīvainā kārtā vēsture zīmē redzētu ainu: lēmums par dalību tika mētāts starpresoru sarakstē, inteliģence plūcās par ekspozīcijas konceptu, Valsts kontrole nedeva naudu no rezerves fonda, valsts te apstiprināja, te atsauca dalību, kamēr nokavēja pieteikšanos uz paviljona būvniecībai nepieciešamo platību. Beigās bez jebkādas žūrijas aizveda „vairākas kastes ar izstrādājumiem”. Starp amatnieciskiem štruntiem arī ko vērtīgu – Jāņa Munča… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

He, he.

Šķiet, ka es nav viens savās domās. Savādāk sāku domāt, ka jānolien laukos un jākopj naturālā saimniecības, reizi gadā samaksājot nodokli.

Miķelis

Tad kad līdz atklāšanai palikuši daži mēneši, nevar ievērot nekādas godīgas procedūras, konkursus u.t.t. Ir koncepts, ļoti labs, atpazīstams stāsts, ir cilvēki, kas gatavi mesties iekšā šajā negāciju straumē un peldēt. Un paldies Dievam, ka ir. Gudri runāt protams ir labi, bet paveikt lietu, noorganizēt tā, ka lietas notiek ir pavisam cits līmenis. Tiešām, uzņemietes atbildību un noorganizējiet, saskarieties ar visu to šļuru un uz priekšu. Anda viedokli pilnīgi atbalstu, bet jāņem vērā komentētāju gadu starpība. Vinstons Čerčils ir teicis: "Ja jūs jaunībā neesat par demokrātiju, jums nav sirds, bet ja 40 gadu vecumā jūs neatbalstat konservatīvas vērtības, jums nav… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Klau, vai kāds kaut reizi ir padomājis, ka arguments – izdariet labāk! – ir pēc būtības garām?

KO nozīmē – uzņemieties atbildību, noorganizējiet.

Šeit cilvēki nekad nav rakstījuši, ka varētu labāk. Šeit raksta, ka nav labi tā kā ir. Un ir taču viņiem taisnība?

Piemēram, ķirurgs nolaidīs lažu – atstās vates tamponu vēderā – un visi bļaus, ka kā tā var! Un pareizi darīs – ja esi konkrētā amatā, tad dari darbu, nevis laid luni un beigās attopies, ka viss jau nokavēts un normālai procedūrai laika nav. Vai vēl trakāk, speciāli bīdi lietas.

Nu jābūt taču sajēgai un mēra izjūtai.

Miķelis

Lielās līnijās iet runa par domāšanas sistēmu atšķirību. Piedod Renār, bet Tev tomēr ir maza sajēga par demokrātiju. Demokrātija nav nekas vairāk kā mazas grupas ( pie mums tās ir partijas ) spēja realizēt savas intereses caur demokrātiskiem instrumentiem, piemēram, vēlēšanām. Tieši tādā pašā veidā process mēdz notikt arī ar arhitektūras konkursiem u.t.t. Ja cilvēkiem ir interese, viņi arī virza procesus, var rīkot neskaitāmus konkursos par labāko risinājumu u.t.t., bet galu galā, ja pasūtītājam patīk kāds arhitekts, viņš arī galu galā projektēs, viss pārējais ir tikai lieka enerģijas šķiešana. Jo atrāk Tu to sapratīsi, jo mazāk Tev vajadzēs šeit diskutēt.… Lasīt vairāk »

Miķelis

Nomests cimds nozīmē izaicinājumu, tas nozīmē vai spēsi ,vecīt, ieskatīties acīs patiesībai, lai kāda tā nebūtu. Vai spēsi izdarīt to tad, kad viss būs bezcerīgi, vai atradīsi risinājumu naudas iztrūkumam, vai spēsi vienoties ar valsts institūcijām un ideālajā variantā saņemt atbalstu, vai spēsi nenolīst krūmos, kad visi putni k—– uz galvas, vai spēsi aizstāvēt savu viedokli publiskajā telpā, vai spēsi lietu novest līdz galam un uzaicināt savus nedraugus uz prezentāciju. TAS NOZĪMĒ UZŅEMTIES ATBILDĪBU PAR REZULTĀTU. To nozīmē nomests cimds. Ja Tu to nespēj, tad pasaki un gudri nespriedelē.

Miķelis

Iesaku Tev pieņemt realitāti tāda kāda tā ir. Izskaidro, ko nozīmē tiesības=atbildība. Tas tā varbūt ir tikai ideālistu galvās. Reāli šis princips nestrādā un nekad nekāds vāks neiestājas. R Eiropā darbojas tieši tā pati sistēma kas pie mums, tikai glītāk iesaiņota, nu neesam mēs vēl tik rafinēti. LV tiek uzturēta tāpēc, ka varas elite mazliet pārrēķinājās un pietiekami efektīvi nevadīja procesus valstī, atkārtoju nevis pilsoņi, bet varas elite. Bankas bija peļņas eiforijā, vai nu tas tika darīts apzināti, lai krīzes brīdī iegūtu vēl vairāk, nezinu, mūsu pilsonis bija apstulbis no iespējas dabūt visu bez īpaša darba, vienas dienas laikā bija… Lasīt vairāk »

Miķelis

Nesapratu – kāds sakars visām valstīm, kuras Tu pieminēji ar loģiku. Visās valstīs vienmēr darbojusies reālpolitika. Mūsu realitāte nav nekāds grandiozs errors, ir vēsturiskie apstākļi kādēļ tas tā ir noticis. Nedomāju, ka Tu vispār saproti kādi procesi notiek pasaulē un kas virza procesus, ja saproti, esi pelnījis Nobela prēmiju un labprāt izlasītu Tavu zinātnisko darbu. Kur Tu šitos visus pekstiņus ņem? Renār, kļūsti beidzot pieaudzis un sāc domāt reāli…

Miķelis

Renār, Tev starp citu izaicinājuma cimdu nometa. Pacelsi, jeb izliksies neredzam?

Arturs Pērkons

Konceptu novērtēšanai ir nepieciešams vienoties par atskates sistēmu, tobiš ko katrs izprot ar jēdzienu ‘labāk’. Šajā gadījumā koncepts ir Aerodium produkta (kurā nekā innovatīva neatradīsi) reklāma pasaules mērogā ar budžetu 2.5 mio Ls. Ja to vērtē kā eksporta veicināšanas pasākumu, tad tā ir pavisam maza summa pasaules mēroga kampaņai. Aerodium īpašniekiem tā ir dāvana Ziemassvētkos! Kā ziemassvētku pasakas pārvēršanos realitātē to varētu novērtēt kā Wow-SuperForši-wow!. Ja ņemam nopietni izstādes tēmu – Better City, Better Life, tad pasaulei šis koncepts mēģina iemānīt blefu – turbulence nav harmonijas veidotājs. Ja vēl kāds ļaunais skeptiķis atļautos pajautāt – kas no visa tā ir… Lasīt vairāk »

tvnets

Rudenī balsošu par to sarakstu, kurā startēs R.Putniņš- cilvēks, kurš zin!

šitād un tāds

Vecīt,

Tevi apēdīs.

AP

esmu ne tikai vecs un negaršīgs, bet arī ļoti indīgs 🙂

Arturs Pērkons

Tava veiklā vārdu tirāde var atstāt iespaidu uz satura nezinātājiem, bet manā gadījumā tas aiziet gar ausīm.

Atšķirībā no daudziem sajūsminātajiem, esmu mērījis trokšņa līmeni pāris aerodium objektiem Latvijā un redzējis to uzbūvi, t.sk. dizaina līmeni (tāds Latvijā esošajiem nav kā zorte).

Mehāniskās vibrāciju operatora darba vietā vairākkārt pārsniedz pieļaujamos normatīvus, trokšņa līmenis motortelpā ir tuvu sāpju slieksnim.

Iemesli, kāpēc firma, kura nav spējusi radīt tehniski un dizainiski kvalitatīvu produktu, bez arhitektoniskā tēla izstrādes, rādot uz pirkstiem, dabon piešķīrumu sākumā 4.5mio Ls ir skaidri katram sētniekam, izņemot laikam Tevi.

Šitād un tāds

O ou….

Miķelis

Bija patīkami padiskutēt…

Miķelis

Labi, nepārķer nu! Tev piedāvāja izcelties un apliecināt savus vārdus ar darbiem. Neviens te nepriecātos par Tavu nelaimi vai neizdošanos, visi tikai palīdzētu. Tā vietā, lai gudri spriedelētu un rakstītu baisos foliantus, Tev piedāvāja izdarīt praktisku darbu – noorganizēt Venēcijas bienāli. Bet Tu to nespēj. Ja tā, tad beidz spriedelēt un bāzt degunā citiem lietas, ko citi var izdarīt.

Par anonimitāti – man tā vienkārši patīk, tā kā sorry, un tam nav nekāda sakara ar amoralitāti. Turies Putniņ, esi labs diskusiju partneris, centīšos Tevi personīgi neaizskart. Ja esmu aizskāris, atvaino…

Arturs Pērkons

Es nekliegšu tāpēc vien, ka tad bojājas dzirdes nervi, un tas ir neatgriezeniski. Redzi, problēma ir tajā, ka daudziem nav zināms, ka redzes un dzirdes labsajūtas nav līdzvērtīgas – dzirde in nozīmīgāka cilvēkam, jo nav dabiska atslēgšanas mehānisma no radītāja paredzēts un akustiskais diskomfots tieši iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu, atšķirībā no acu projecētās bildes. Šodien ir 21gs un citur pasaulē akustisko komfortu ļoti nopietni uzskata par risināmu uzdevumu KATRĀ lielākā sabiedriskā objektā. Skaņu telpa vai precīzāk – labi uzprojektēta skaņu ainava iedarbojas spēcīgāk par vizuālo tēlu, īpaši mūsdienās, kad pilsētvide piesātinās nepārtraukti ar visdažādāko paaudžu/stilu radīto produktu. Ak, jā,… Lasīt vairāk »

Toms

Prieks un Lepnums !

NAV VIENALGA

cerams, ka dienaa buus tik pat pamanaams kaa naktii!

Arturs Pērkons

Autoru sarakstā būs iezagusies kļūme – izpaliek konsultanti skaņu izolācijas jomā.

Didzis Pilāns man apgalvoja, ka ‘piesaistīsim aerodinamiķus jau izstrādes stadijā modelējot jauno sistēmu’.

Jācer, ka paviljona iekšpusē trokšņa līmenis nepārsniegs Eiropā pieļaujamos 85dB, kā arī grīda nevibrēs un trīs turbulento gaisa strūklu mijiedarbība ir izpētīta un lidojumos apgūta.

Austris Mailītis

Artur, lūdzu, sazinies ar mani, lai varam labot kļūmi. austris.mailitis@gmail.com

Arturs Pērkons

Nav runa par mani, jo mēs sadarbību neturpinājām, tāpēc ar lielu interesi sekoju, kura kompānija būs uzņēmusies risināt šo nepateicīgo problēmu. Platjoslas 124dB noslāpēt, atstājot atvērtu gaisa plūsmu, ir ļoti grūts uzdevums.

Cerēju sarakstā ieraudzīt kādu pasaules vadošo aerodinamikas problēmu laboratorijas zīmolu, diemžēl nekā.

Vai tiešām Didzis Pilāns ir atstājis šo problēmu nerisinātu?

.....

Juhuuu…..pa skaisto

Jea

Bet toč – kā tur būs ar to skaņu ? Baigais kaifs pie tā aparāta nav stāvēt. Katrā ziņā tas būs krutāk nekā kautkāds arhitektu paviljons ar pītām mēbelītē 🙂

Romans Siņicins

vienīgie, kas iegūst no visā tā ir tie apķērīgie puiši no AERODIUM, jo labākas reklāmas tiem pat izdomāt grūti… Nezinu, man tas viss tik stipri besi arā- nu vai tad uz pasaules izstādes Latvijai vairs nav ko parādit, izņemot nelielas firmas no Siguldas nodarbošanās veidu? Kas, pat, nav kaut kas progresīvs un kaut kas из ряда вон выходящее! (saikne* lejā, pirmā, ko izmeta google).

Protams, skaisti, iespaidīgi, nav ko teikt, bet visi tie miljoni, kurus uz to iztērēs, un gala rezultāts mani kaitina…

* http://www.bod…t/history.html

zane karpova

atvainojos soreiz bez garumzimem,

visparejas sajusmas pec vajadzetu ‘popularos’ latviesu politikus vai aktivos pasvaldibu darbiniekus iesiet striki un atlaut saut uz samejiem ar paintbola pistolem, sanaktu bezgaligi bezjedziga un jautra izklaide, tas butu labakajas tautas tradicijas… bet isos vardos – latviesiem gaisma tunela gala nebus vel ilgi….bet tapec jau mes esam mazattistita valsts…

X-PAT

Nu gan uzvilkās publika. Andis kā karsējmeitene patiešām izskatijās mazliet smieklīgi, bet nu…ari labi. Šķiet ka tā "karsēšana" vairāk saistīta ar JAA, kā EXPO. Bet, kas attiecas uz Putniņu un Karpovu…emmm…vai ta nu nepietiks? Nu IR muļķu zeme, IR. Bet ta, vai nu mēžat uz Īriju, vai pieņemiet tās samazgas tādas kādas tās ir. Nau jau tā atšķirība starp to kā lietas notiek tur un te tik grandioza. Tik "fasādītes" drusku glaunākas un nelobās nost tik ātri kā mazajā provincē, kur visi visu zin.

Viens gan…paldies par šovu. Garlaicīgi nav. 🙂

erk

Piekrītu komentāriem, kas pauž to, ka vēsturi grozīt varbūt nav pati pateicīgākā nodarbe, tomēr atzīstu, ka ir vērts pūlēties tagadnes un nākotnes pēc, respektīvi, paliekot pie principiālas nostājas par līdzvērtīgām tiesībām un savstarpēju cieņu. Bez tam EXPO, lai arī atmiņā paliekošs, tomēr ir pārejoša parādība.

Lai labs vakars! Rīt būs atkal jauna diena! :))

ceļarullis

visprātīgākais, cien. kolēgas, būtu, ka Latvija šādos pasākumos nepiedalās, jo nav jau ko pasaulei mums jaunu par sevi vēstīt. Tirgosiet pa lēto alu un šprotes? Tak attopieties, tādus mēslus nevienam nevajag. Meitenes dancās tautiskos brunčos, dziedāsim tautas dziesmas? Ok. Bet, atvainojiet, tas vairs nevienu šādos pasākumos neinteresē, tam domāti folkloras festivāli. Cilvēciņi lidināsies pa gaisu? Forši. Tikai tas jau ir bijis un citur arī lido. Neredzu jēgu valsts naudu izgāzt šādā pasākumā. Kas nu grib kaut ko notirgot, lai pats sanaglo savu kiosku un viss. Par šo naudiņu kādus 40 – 50 Latvijas augstākās izglītības nenogurdinātus jauniešus aizsūtīt uz labām… Lasīt vairāk »

šķūris

VISS JAUNAIS IR LABI AIZMIRSTS JAUNākaisAIS 🙂 1967. GADA KANĀDAS PAVILJONS KANĀDAS EXPO:http://www.ala…ion_PC_002.jpg 2010. GADA ĶĪNAS REPUBLIKAS PAVILJONS ĶĪNĀ: http://www.chi…08d1c5cb23.jpg Varbūt nevajag latviešiem mēģināt "pietaisīt bikses" un izgudrot riteni no jauna, izlīst ar kaut ko super-turbo neatkārtojamu un nekad nebijušu(jo visticamāk tādu lietu nemaz nav), manuprāt ir novērtējami tas ka mēs piedalamies(no sērijas "es domāju, tātad es esmu"). Tikpat labi var jautāt, cik liela jēga no tā ka olimpiskajās spēlēs piedalās Latvijas hokeja izlase, ja tāpat zinam ka olimpiskās medaļas nespīd, bet tā ir kultūra, kas, manuprāt, ir nozīmīga un raisa pozitīvas emocijas ar katru mazo sasniegumu. Ir daudzas lietas… Lasīt vairāk »

archdaily

http://www.arc…orld-expo-2010/

Andrejs Ģelzis

Noklausījos radiointerviju ar Beitānu- Aerodeum šefu, Streips intervēja. Likās interesanti un pārdomāti. Lai vērtētu šo pasākumu ir jāraugās no politiķu puses. Kādam ir iekritis acīs mūsu lidojošo entuziastu sniegums. Man arī. Toreiz, kad skatījāmies Turīnas olimpiādes šovu bija baigais lepnums, ka atrakcijas nagla bija "lidojošie latvieši". Kā esmu novērojis- piedalīšanās šados pasākumos parasti ir atkarīga no konkrētu cilvēku noteikta atbalsta augstā politiskā līmenī. Latvijas piedalīšanos šoreiz gandrīz vienpersoniski (vismaz publiskā telpā) atbalsta Šlesers. Ja citādi viņa darbībām ne vienmēr var piekrist, EKSPO sakarā man patīk. Arhitektu un dizaineru veikumu paviljona izveidē šoreiz es saskatu uzdevumā noformēt un uzzīmēt pavisam konkrētas… Lasīt vairāk »

paliek aizvien interesantāk

Šķiet par to jau tieši JAA vēstulē bija, ka projektēšana kā tāda šinī pasākumā pēc noklusējuma nebija paredzēta, tātad par ļoti savarīgas procesa sastāvdaļas neievērtēšanu. Rezultātā- izskats ir, bet daudz kā būtiska trūks, piem. skaņas slāpēšana, dzesēšana, galu galā- nekur nav redzēts ekspozīcijas koncepts.

Andrejs Ģelzis

Piekrītu, ka man var pārmest cunftes interešu ignorēšanu. Nepretendēju uz baigo gudrību izklāstu. Viedoklis ir par citu- par uztveri. Ja iedomājos tās ķīniešu masas, kas gāzīsies cauri izstādei, pret tām sīkās ninses nobālēs. Pievilināt ķīniešu cilvēkus ar atrakciju, kas tur slikts? Ja tā labi darbosies- būs liels apmeklētāju skaits. Runājot par smalkajām kulturālajām lietām- Vācijā 2000 gadā populārākā filma bija "Amerikāņu pīrāgs II". Šodien Ķīnā droši vien Avatārs. Man reiz Frankfurtes grāmatu mesē rokās gadījās četras 4cm biezas grāmatas ar ķīniešu arhitektu projektiem- katrās divās lappusēs smalkākās datorvizualizācijas dažādiem projetiem. Tur bija viss klāsts: Geriji-šmeriji, Fosteri, Liebeskindi, viss ko prāts… Lasīt vairāk »

Arturs Pērkons

Man visu laiku bija tāda pārliecība, ka Latvijas stārhitekti neatbalsta tendenci "Maizi un Izpriecas" un cenšas ieart intelektuāli dziļāku vagu.

Izrādās, ka tā tomēr nav, te Sīļa kungs ar Ģelža kungu saka, ka demonstrēt otrā svaiguma izpriecas visai pasaulei itin feini esot, jo neko labāku neviens neesot atradis nenormālo birokrātisko džungļu dēļ. Tēvadēls, kurš palicis dzīvs pēc sīvām cīņām ar birokrātijas deviņgalvaino pūķi, esot tagad visādi urravojams, jo vienīgais spēs pastāstīt pasaulei, cik mēs diženi, vareni pīlīšu pūtēji, sorry, liderētāji esam.

Andrejs Ģelzis

Šajā vietnē noteikti nevar izcīnīt "patiesības kaujas". Kas gan ir simptomātiski, ka jaunās paaudzes arhitekti diskusijās un savas taisnības aizstāvībā nekritiski pieķeras visādiem normatīviem un rakstītiem dokumentiem. Bieži vien citu argumentu vispār nav. Ar šadu pieeju nebūtu izdomāts ne velosipēds ne lidaparāti.

Arturs Pērkons

Esmu Hanoveri malis cauri vairākas dienas, sajūsminājies (safilmējis, sabildējis) tos paviljonus, kuros intelekts nesirgt ar pašpietiekamības sindromu. Vajag spēt godīgi atzīties, ka šajā krīzes situācijā mums bez mākslinieciskām idejām nekā cita nav, ko pasaulei pateikt, jo esam ietriekušies visādu grīdā gāzētāju dēļ ar pieri sienā. Pats zini labāk. Mēs tikai saglabātu pašcieņu, ja izmantotu iespēju nepozicionēties vidējā ķīnieša izklaidētāja-klauna lomā. EXPO ir Domas, Idejas, Labākas Pasaules Vīziju performance, nevis amerikānu kalniņu vai karuseļu tingentangelis. Bet mūsu politiķiem gribās, ai kā gribās būt blakus lielajiem, atklāšanā teikt citu uzrakstītas runas, tusēties, sist viens otram uz pleciem un pašslavēties. Kāds būs sausais… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Nepazīstu Arturu, bet…

Vai Tev pašam nešķiet nedaudz stulbi baigo derību veci laist, ja ir pilnīgi skaidrs, ka Arturs darbojas pilnīgi citā jomā un, noteikti, nav nedz istāžu konceptu ģemerētājs, nedz arhitekts/dizainers?

Tātad – saderam, ka Tu nevari kvalitatīvi diagnosticēt artrītu?

Stulbas derības ne?

Es saprotu, ka lietas notiek tā kā viņas notiek. Tomēr arguments – Uztaisi labāk – ir 5. klases līmenī. Šeit cilvēki pārsvarā piedāvā visnotaļ konstruktīvu kritiku.

Es iepriekš izteicos par filozofiskākām tēmām. Un negrasos slēgt derības.

mēs visi esam ielās

nu dīvains tas Putniņš! kas ir tas ir!

šitād un tāds

Kāda tad ir lietu "patiesā daba"?

Čaļi izbīdīja savu ideju? Visu cieņu čaļiem, par spēju izlausties cauri nebeidzamajiem birokrātijas un nemākulīgu ierēdņu džungļiem!

Bet tā tomēr nav smuki. Jo tur pie "čeinīzeriem" jau nevienu neinteresēs lietu "patiesā daba". Pasākums, kurš pārstāvēs un rādīs ko Latvija spēj būs tikai vienas cilvēku grupas lolojums.

Taču es savā naivumā ticu, ka Latvija spēj vairāk. Arī civilizēti atrast labāko risinājumu (arī viena cilvēka vai grupas lolojumu, tomēr labāko pieejamo), nevis steigā pagrābt to kas ir.

Piedod, ja es kā "nespējīgais" atļaujos Tev iebilst. Man no videnes ir problēmas ar autoritātēm.

Miķelis

Īsti nav skaidrs, ko gribi panākt. Pašam dūšas nav, bet citiem brauc ar pirkstu acī. Demokrātiskā procedūra der demokrātiskām valstīm, kam naudas daudz, kur Tev līdzīgie var sēdēt pie gariem galdiem un dienām spriedelēt. Latvijas situācijā naudas nav, un ja entuazisti nespēj – un Tavas atbildes parāda, ka nespēj, tad nav nekāds noziegums, ka Privātas un Publiskās partnerības ietvaros, piemēram, tiek tai pašā Venēcijas bienāle prezentēts koncertzāles projekts + noreklamēta Rīga + vēl kādi bonusi. Skaidrs, ka būs kliedzēji, kas piesauks demokrātiskās vērtības, konkursus u.t.t., diemžēl tādā vai citādā mērā šobrīd viņi ir impotenti. Latvijā ir izstrādāts labs projekts, kādēļ… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Bet tieši Tevis piesaukto PPP variantu, jau arī Tevis kritizētā persona atbalsta.

Valsts ir pateikus, ka VB naudas nav un nebūs. Ja kāds izdomā tur ieguldīt savu naudu – uz priekšu.

Runa šeit ir par to, ka ne visai "tīrs" PPP projekts saņem 2.5 miljonus nodokļu maksātāju (ir arī tādi par spīti visam) naudiņas. Par krekliem ir runa, ne par miesu.

Miķelis

Latviešiem ir izcili klasiskās mūzikas mūziķi un diriģenti – Elīna Garanča, Vestards Šimkuss, Mariss Jansons u.t.t.. Viss tas saskan ar bienāles devīzi un domāju, ka neviens no uzrunātajiem neiebilstu piedalīties, lai palīdzētu koncertzāles celtniecībai, varbūt šādā veidā var pievērst pasaules uzmanību un atrast kādu mecenātu. Latvija ir devusi pasaulei lieliskus māksliniekus un to arī vajag rādīt – bez aizdomām, ka kādam no tā atleks personīgs labums. Ja uzcels koncertzāli, labums būs kopējs, šodien neviens nešaubās, vai vajadzēja atjaunot operas namu. Latviešiem jābeidz ēsties savā starpā un jāatbalsta vienam otru, šobrīd ir tas īstais nācijas dzimšanas laiks.

Miķelis

Jā, bet neviens privātais nenāks ar 1 mlj. eiro un neteiks – nu veči, uzrīkojiet konkursu, paaiciniet speciālistus, dabūsim rezultātu, kas man nepatīk, kuru es nesaprotu, bet OK es palielināšu ieguldījumu uz 1.5 mlj. Nu nebūs tā. Nu jāskatās uz lietām reāli. Būs vecis, kas gatavs nolikt 1 mio un prasīs kaut ko pretī un jābūt super apkaltam arhitektam, lai sabalansētu visas šīs lietas un diplomātiskā veidā sastrukturizētu kopējo ainu. Demokrātijas teorijas nestrādās. Šobrīd kādu laiku strādās tikai PPP shēma. Tas, kas noticis ar EXPO arī savā ziņā ir PPP, jo valsts piedalās, ir ideja, kas pasaulē kotējas, zēni gatavi… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Vai Tu maz lasi to ko es uzrakstīju?

Ja valsts pasaka, ka naudu nedos, un atnāk vecis ar ļimonu maisu, tad man pa lielam ir vienalga, ko tas vecis tur Venēcijā rāda.

Bet, ja vecis vēl izsit no valsts 2.5 miljonus un rāda to, ko viņš uzskata par labu esam. Un bonusā vēl ir rādāmās preces ražotājs, tad sorry… tas jau ir kretīnisms un valsts (manu) līdzekļu izšķērdēšana.

Vai PPP shēma automātiski paredz pieņemt jebkuru piedāvājumu? Nedomāju gan.

Miķelis

Valstij sevi kaut kā jāreprezentē, gatavu ideju ko var piedāvāt, praktiski nekādu. Lielais demokrātijas process beidzās ar neko. Izvēle bija – vai nu esam impotenti kā valsts un to parādam pasaulei, vai tomēr spējam īsā laikā uzģenerēt risinājumu. Cena, ko nākas maksāt, ja kaut kas rodas pēdējā brīdī, protams ir augsta. Valsts un arī Tu tai skaitā tiks pienācīgi prezentēta un samaksa par to būs 2.5 mio. Ja olimpiādē tas cilvēkiem likās aizraujoši, gan jau arī EXPO šī ideja aizies. Nebūtu AERODIUM vīru, Latvijas paviljona vietā atrastos vienkārša bumbu bedre. Tici man, jau šobrīd Eiropā ar Tevi neviens negrib tā… Lasīt vairāk »

šitāds un tāds

Nē, dzīvosim plikiem dibeniem, ja piekopsim un atbastīsim "taisnīgu" procedūru apiešanu. Par attieksmi pret Latviju Tu manvari nestāstīt. Ar tiem pašiem ķīniešiem esmu mēģinājis šādas tādas pavisam vienkāršas biznesa darbības sabīdīt – bija pat tādi, kas atklāti iesmēja. Bet tas nenozīmē, ka man būtu jāpriecājās par steigā (a varbūt jau sen sagatavotu) uzbliestu projektu, kurš nezkapēc tiek pozicionēts kā Latvijas prestiža glābējs. Ne jau sasteigts pasākums kurš apgājis "taisnīguma" procedūru būs tēla spodrinātājs. Tēlu spodrinātu to briokrātu, kas līdz tam noveda, profesionāla darbība un valstiska domāšana. Savukārt atbalstot šādu sviestu mēs tikai attālināsim sevi no iespējas nebūt izsmieklam. Nu nemainīs… Lasīt vairāk »

Miķelis

Par Kalvīti laba ideja 🙂

Dz

Ļoti patīk projekts salikumā ar araerodium iesaisti, krāsas u.t.t. Tas, ka paviljons ir aktīvs centrs vienlaicīgi sausiem datiem-tas ir super! Pašam būtu bail tik augstu lidināties, bet domāju, ka ar drošību viss ir ok…

P.S Mazliet tur gribēju tam Zigurdam par to "parasts maksis" pajautāt – kas tad jums ir neparasts un kāds tas izskatās?

Quantum

Latvija lido mākoņos 🙂

Šitād un tāds

1.arī apejot "taisnīguma" procedūru var nonākt pie laba rezultāta Opā rallā rasasā! Kas tad tā par ideju? Tad jau es apiešu "taisnīgumu" un sadošu pa seju pirmajam CP kukuļprasītājam! Sanāks labs rezultāts, ne? Es laikam pavisam jauns esmu, ka šādu dzīves skatījumu vēl nebiju redzējis. Bet ta, vai nu mēžat uz Īriju, vai pieņemiet tās samazgas tādas kādas tās ir. Vēlreiz opā! Tas kā tagad sanāk? Ja es gribu tās samazgas izmēst, tad man jāmēž uz Īriju? Vai otrs variants – jātur mute ciet un jāpieņem lietas tik sūdainas un smirdīgas, kādas tās ir? Nē, nu patiešām. Mūžu dzīvo mūžu… Lasīt vairāk »

X-PAT

Khe,khe…jesļi čelovek idiot, tak eto na dolgo. Jūs tās samazgas pa interneta portāliem, cienītais/tā, taisies mēzt, vai kā? Pie reizes pieķeriet to žulti ko izgāzuši tie pārējie "mēzēji".

Un velviens teiciens. Šitais no izsūtīto radu repertuāra, kas pēc Sibīrijas "priekiem" atgriezās "dzimtajā" kolhozā, nospļāvas, pavilka krekla rokas augstāk un teica – "Ja tože za savetskuju vlastj, jesļi drugoi ņetu!"

Padodiet ziņu, ja atrodiet to slotaskātu. Bet, ja turpināsiet te bakstīties pa interneta portāliem, tad, patiesi, dies ar Jums, "tautiet". Ar tādu attieksmi spodrības diena Jums ies secen.

Šitād un tāds

Cienītais,

nevajag jau tā sacepties.

Katrs pats sev slotaskāts 😉

Es te un citur neko nemēžu!

Mēžšanas vajadzībām es apgūstu un grasos papildināt savas zināšanas ārpus Latvijas jomā, kura mani aizrauju. Un mēžšana izpaudīsies profesionālā un ētiskā darbībā.

X-PAT

Nu bet ta…kas par problēmām? Tad kad zināšanas būs papildinātas, tad arī parunāsim, "po dušam"par to spodrības talku. Lai veicās ar studijām!

Par cepšanos piekrītu.

Šitād un tāds

Problēmu nav 🙂

Es tik rakstīju, ka augstāk minētie vēstījumi man nav "po dushoj".

That’s all folks.

Romans Siņicins

tas tikai man galvenā lapā daudz sarkanas krāsas?

hah

lasot šos wannabe patiesības apoloģētus, šķiet, ka patiesi šajā zemē ir problēma ar vienkāršas, piepildītas dzīves dzīvošanu. Ir nepieciešams ienaidnieka tēls. Tie, kam nav darba, cenšas sublimēt savu enerģiju neveselīgā žults šļakatā, kas nosķiež pašu smalkos uzvalkus um bilances mirklī nespēj piedāvāt neko vairāk par sētas kvaukšķu rejām ( mēs zinām, kur paliek sētas kvaukšķi – Šarikova iestādes dzīlēs). Nožēlojami, biedri, N – O – Ž – Ē – L – O – J – A – M – I. Es / Mēs ticam laika nepielūdzamajam ritumam, kas saliks visu pa vietām un pēc 5 gadiem mēs redzēsim patiesi –… Lasīt vairāk »

zvaigzne

Visu laiku gaidīju, kad Andris liks galdā savu slaveno uzskatu īstās saknes – ”austrumieciskās” !!

acs

Vai tas var būt, ka Šķēle ir izņēmis arh. sertifikātu? Beidzot!!!?? Doma jau nav slikta, ne?!

Hmm… vai arī ‘zvaigznei’ mazs, netīšs, burtniecisks misēklis gadījās…

zvaigzne

… vecais joks par Andiem un Andriem 🙂

zane karpova

Paldies par ‘viedajiem’ vardiem, Sila kungs! Vai varam tikties un parunat par VB klatiene – JAA Silis LAS? Pie reizes piekertu klat EXPO ‘pieredzi’. Paris dienas nebija sanacis tikt pie interneta, atvalinajums, eteri to butu pagruti izdarit. Diskusija izvertusies visnotal interesanta…. bet nevajag par zemu novertet kolegus par kuriem Tu neko nezini….un nemt visu tik personigi. p.s. nedomaju, ka personigi pretendeju uz genialiem konceptiem, dazreiz gan ir izdevies, bet Latvija ir pietiekami inteligentu jaunu pratu, kas varetu ko nebut uzgeneret par attiecigo temu. tauta paslaik nepavelkas uz piedalisanos tiesi sadas, piem. Tavas ideologijas del. ja lietas sakarto pareizi, ka to… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Neskaitās. Te nav ne ASV, ne leišu zeme. Un pavisam noteikti, Latvijā nav normālu pilsoņu 😀

X-PAT

Ei nu ei, Andi…tiešām provocēji? Labi ka pateici, citādāk es jau biju iedomājies, ka tu te esi tikai lai aiztāvētu tos nabadziņus, kuru darbi šeit tiek publicēti…izņemot tos kas bija šeit iestutēti Bietes ietvaros, protams.

Velreiz, paldies par šovu! Karpovu un Putniņu gan tu nepārtaisīsi. Patreiz, šķiet, ka tu kašķējies to pašu iemeslu dēļ, ko augstākminētie kadri. Ja jā, tad savas LAS vārdu apmaiņas jau nu varēji atstāt pie zviedru vārtiem.

Miķelis

USA ir un paliek USA. Uzģenerēt kaut ko jēdzīgu protams var vesels lēveris, vai tas būs interesanti arī citiem, par to ir jautājums. Kaut ko novadīt līdz galam, tā jau ir augstākā pilotāža un šādu cilvēku Latvijā nav nemaz tik daudz. Tādēļ stāvēšana uz ielu stūriem, vēstuļu sūtīšana, neapmierinātu viedokļu paušana ir tikai tāda kāju mīņāšana. JAA reāli tiek piedāvāta iespēja, ņemiet varu savās rokās un dariet, nē laužaties, meklējat zemūdens akmeņus, bišķi piesitat kāju u.t.t. Ko laužaties? Kā vēstules rakstīt un parakstīt, tā strīpām vien, kā pie gara galda sasēst un runas bīdīt, tā visiem laiks. Kā kaut ko… Lasīt vairāk »

streipiņš

palasījos… vareni! daudz to korķu saradušies!

blokz

Lidojoši spermotozoīdi padomju stila smēķētāja bronhos? Paskaidrojiet kā tieši "Fasādes atspoguļo dabu?", es neuztveru. Kārtējais LV diletantisms. Naivo "konceptuālistu" mums acīmredzami netrūkst, pat Latvijas Bankas ēka atspoguļo Daugavas senleju. Kura skola ir jābeidz, lai kautko tādu samurgotu? Neiedziļinoties komentāru ķīselī, joprojām ir divi jautājumi: Kam tiks īpašumā "motors&truba" pēc EXPO? , Kāds ir LV "stratēģiski ekonomiskais piedāvājums", neskaitot klaunu parādi?

X-PAT

Urā…nu tagad te točna takā Delfos! 🙂

Arturs Pērkons

Speciāli sāku jaunu komentāru, jo loģistika šajā dizainiskajā vietnē klibo un mulsina vēlāk ieklīdušu lasītāju.

Atbilde Andim Sīlim uz tekstu "citādi nespējīgs spriest par "lietu patieso dabu", tad tam vajadzētu rūpīgi pārdomāt savas "kritikas" saturu un formu.":

Man tik vairākas profesionālas darbības jomas – akustika/skaņu pasaule, būvniecība un fotogrāfija.

Fotogrāfi skatās ar diezgan redzošākām acīm uz arhitektu/būvnieku radīto taustāmo pasauli, savukārt skaņas ir ļoti cieši saistītas ar emocinālo, garīgo sfēru. Par kuru no šo "lietu patieso dabu" Tu gribētu ar mani padiskutēt EXPO sakarā?

Arturs Pērkons

Manuprāt cepiens >100 komentu garumā atvasinājās no Tevis aizstāvētās pozīcijas: "arī apejot "taisnīguma" procedūru var nonākt pie laba rezultāta", vienlaicīgi vairākkārtīgi ironizējot par citu kolēģu spēju ģenerēt konkurentspējīgas idejas, tai skaitā apšaubot manas spējas piedāvāt savu, akustiķa ideju uz labākas pilsētas vīziju. EXPO pēc būtības ir dažādu ilglaicīgi izstrādātu ideju esence, pasniegta vizuāli kārdinošā ietērpā. Tagad ietērps ir, satura iekšā nav.

Rezultātā Tu savu autoritatīvo balsi nodod par birokrātiskās ierēdniecības iebrauktā ceļa turpināšanu, tātad – kvaukšķi lai rej, bet brālēnu ekonomikas karavāna iet tālāk. Jo tā ir ērtāk. Dažiem.

Tāda ir Lietu Patiesā Daba šeit, Latvijā.

Ilze Martinsone

Reiz, diskutējot KKF par Venēcijas mākslas biennāli, kolēģis Breže bilda, ka viņaprāt no gadskārtējām Sorosa laikmetīgās mākslas akcijām, kas akumulēja mākslinieku smadzenes, bija lielāka jēga, kā valsts prezentācijai izgrūstajiem ļimoniem. Tomēr vai valsts zīmēšanās ir vienīgais starptautisko megaforumu ieguvums? Rīkojot ideju konkursu, tiek veicināts radošais process, un piem., arhitektu „siju-balstu” sistēmā iegrozītie prāti trenēti domāt citās kategorijās. Izpaliekot konkursam, tiek nostrīpota daļa no pašu eventuālā labuma. Skaidrs, ka demokrātija ir nejēdzīga: ja pie nākotnes projektēšanas ķersies „vidējais statistiskais”, rīt dzīvosim Eirovīzijā. Tomēr pasaule ir mainījusies, šodienas valdniekiem nav monarhu zinību. Ko kultūrā radījuši autoritāri vai totalitāri režīmi? Zelta „ulmaņlaiki” zīmē… Lasīt vairāk »

Miķelis

Cepiens savā pamatā bija par tiem, kas daudz runā par taisnīgiem konkursiem, demokrātiskām procedūrām, savas naudas izšķiešanu u.t.t. un negrib uzņemties nekādu atbildību, un par tiem kuri dara, lai ar nedemokrātiski, bet atbild par rezultātu. Protams, ka tie kuri dara, tūlīt pat tiek nolieti ar apvainojumiem, aizdomām u.t.ml. Cepiens pārsvarā par JAA jauneklīgi, reakcionāro uzvedību. Mao, lai nostiprinātu savu varu, rīkoja kultūras revolūciju, kurā tad cieta vecie līdzbiedri. Vēsture mēdz atkārtoties un parasti no tās neviens nemācās. Nu prasītos tā kā mazliet cieņas pret vecajiem arhitektūras zaldātiem, nevis nemitīga ar pirkstu acī braukšana. Par to cepiens. EXPO, VB tie tikai… Lasīt vairāk »

X-PAT

Khe khe…gaišie cilvēki…my car-ma, ran over my dog-ma. Esmu redzējis tādas lietas. Nepārcenties , Andi, ar tām ēteriskajām tēmām. Būs takā ar to Tabakas mākslu…nemācēsi izskaidrot.

But, the show must go on! Gaidam turpinājumu.

Miķelis

Nu re, Renār, prātīgs vārds Tev uz lūpām,- pēdējais teikums. Paldies Tev, ka aktīvi paud savu viedokli un viedokļu dažādība protams ir ieguvums arī arhitektu videi. Ja uzlabosies diskusiju kultūra, kaut vai a4d.lv, tas jau būs liels ieguvums. Sāpe par to, ka lielie grandi ierakušies ierakumos un periodiski izdod kādus gudrus spriedelējumus a la monarhi nolaiž savu vēstījumu tautai, skat. Ingurds komentāri. Vienīgi Andis raujas melnās miesās un patiesībā ir lielāks demokrāts par visiem skaļajiem kliedzējiem.

he

hm. cik lasu visu šo – šķiet, ka diskusija kultūra gadiem šajā vietā nav mainījusies. Un tas tad ir tas ieguvums? vai tomēr sausais atlikums nav mieles par to, ka daži no runātājiem tā arī neko nespēj izdarīt, kā vien nodarboties ar tukšvārdību? KAUNS. Bet tiem, kas dara – lai viss notiek. Vara ir jāņem, nevis jāgaida, kad kāds to laipni piešķirs. pašķidri gan tie bļauri, bet vismaz kā saka – sakārtos savu reputāciju laikmetu griežos. HA HA HA

Miķelis

Paldies par viedokli, jo tas šajos apstākļos ir svarīgi, ka izsakās arhitekti ar pieredzi un redzējumu. Vēlreiz liels paldies!

vaira

Kur arhitekti samācījušies tik neskaidri un sarežģīti izteikties?

Vai nevar teikumus bik īsākus un saturīgākus veidot? Vai varbūt tiešām jēgu saprast visai šai slejai traucē šīs lapas dizains

f

tie, kas sakās nav redzējuši projektu un konceptu, laipni aicināti iemest aci http://www.latvijaexpo2010.lv – 🙂

nejēga

Apskatījos, bišku nesapratu, tāpēc varbūt tādi naivi jautājumi, kā jau cilvēkam no malas-vai tie lidoņi tur gaisā būs visu izstādes laiku bez pārtraukuma, ja ne- tad jau nav tā efekta, un kur un kas būs tieši ekspnēts no Latvijas kā valsts( ekonomikas, kultūras utt jomā…), lai iepazītos ar to, vai tie tikai tie datori,kur varēs kārtējās tikai bildes redzēt…?

NAV VIENALGA

cerams, ka dienaa buus tik pat pamanaams kaa naktii!

Andis Sīlis

Malači Mailīši.

Nez ko LV būtu ieguvusi JAA izklaigātajā konkursu rezultātā? Tiešām gribētu ielūkoties alternatīvajā cēloņsakarību ķēdītē.

Zigurds

bildes stipri viduvējas, prasts maksis

nekā īpaša

nepārliecina

Renārs Putniņš

ūja, ūja Tev nepatīk konkursi. Tev arī nepatīk ,ka kāds pauž viedokli. Viss liecina ,ka Tu velc labākajā gadījumā uz totalitārismu (kā PSRS laikos), sliktākajā uz absolūto monarhiju. Tas nebūt neliecina par veselīgiem simptomiem. Pieņemu esot vienam no TOP5 ( jebkurā gadījumā vara savu izpausmi vismaz daļēji relizēs caur Tevi), un tāpēc var no komfortablas kanceles deklamēt sonetus izredzētībai, bet tagad palūko situāciju no cita skatu punkta. Nomainās lielie spēlētāji LV(politekonomiskais klimats), paliek tās pašas attiecības ,ko Tu postulē, savukārt jaunie spēlētāji nāk ar saviem izredzētajiem "māksliniekiem", un vienā laika periodā SZK no troņmantnieku statusa nonāk pie plebsa, kādu dziesmu… Lasīt vairāk »

NeO

superputniņ, kur tu esi izdziļinājies? demonstrē pilnīgu neizpratni par situāciju! nāc stipri par vēlu ar saviem naivajiem spriedelējumiem.

Renārs Putniņš

Jūsu pārgudrības ekslence, īepazīstieties ar JAA vēstulē pausto informāciju ,ko pirms laika te publicēja(http://www.a4d…tibas-politiku/). Tad savu žulti arī bārstiet, protams vismaz mēģinot to ietērp loģikas manierē, iniciētais atradies…

Ja vēlaties saņemt ministrijas un LIAA atbildes nosūtiet savu e-pastu, būšu tik pagodināts Jums to nosūtīt.

Andis Sīlis

Renāram – protams, protams, visam piekrītu, nevajag nemaz nopūlēties mani apsūdzot PSRS totalitārisma grēkos. Manam komentāram bija 2 mērķi – atvēsināt JAA un pievērst uzmanību faktam, ka 1.arī apejot "taisnīguma" procedūru var nonākt pie laba rezultāta 2.es tiešām būtu laimīgs noklausīties Tavus apcerējumus par nenobriedušām demokrātijām, neprofesionālām un bezatbildīgām žūrijām, procedūras tradīcijas evolūcijas blaknēm utt, gadījumā, ja varētu ieskatīties citā realitātē, tajā, kuru pa punktiem jauki aprakstīji un kuras rezultātā mēs varētu apskatīties daudzgalvaina pūļa vidējo aritmētisko viedokli par visnacionālpareizākajiem LV sejas vaibstiem Ķīnā, piedevām saņemot uzslavu no Sudrabs kundzes par lietderīgiem cipariem. Kāpēc esmu ironisks? – tāpēc, ka biju… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Andi ,atviano tas iepriekšējais komentārs NeO, kaut kas ar loģistiku.

Renārs Putniņš

Es arī neapsūdzu, bet tendence jūtama, bet pieņemu ilglaicīga atrašanās TOP5 dod savas blaknes (pieradums). Kādā sakarā atvēsināt? 1. Pilnībā piekrītu, bet mehānisms ir nelāgs un ar daudz mazāku statistisku iespējamību iegūt labus rezultātus. (kā saprotu Tu tā kā velc uz Dievišķo izvēli, tāds fatālistisks piegājiens, kas būs izvēlēts , tam nekāda iekārta, mehānisms netruacēs realizēties). Kas dzimis rāpot , tam nebūs lidot? 2. Vai tad Tev neder veids kā to pasākumu ieguva igauņi, leiši par pārējiem nerunājot. Runājot par tautu,izmantošu Tevis paša deklarēto fatālismu, vēl pie reizes, kaut kas no inkarnācijām, kur esi pelnījis piedzimt ,tur arī jādzīvo. Tātad… Lasīt vairāk »

NeO

īstie malači ir Aerodium puiši

zane karpova

konkurss bija jataisa par konceptu nevis par aerodium drankigas idejas ieterpu. Mailisiem ir izdevies ieterp drankigo konceptu visnotal labas dranas, bet no ta koncepts labaks nepaliek, diemzel….

pArt

Paradoksāli, bet vēja tuneli var lieliski izmantot kā ilustrāciju treknajiem izpriecu laikiem – spīguļojoša ārpuse, burbuļa (gaisa) pūšana iekšpusē un bērnišķiga priecāšanās par to.

Drosmīgi nomainot populistisko "Nature and technology are in harmony" ar

"Crisis in Latvia – Nothing Special, Just Blow Up A Bubble. Join a Queue!"

paviljons plašu ievērību.

Andis Sīlis

Nespēju noticēt Zanes naivuma pakāpei. Kādu provinces konceptu sacensību Tu iztēlojies LV? Vai pati vari noformulēt kaut vienu ideju, kas intelektuāli attīstītam valsts iedzīvotājam neizraisa neērtības sajūtu un vienlaicīgi ir akceptējams ausekļainajiem RD kultūras departamenta vai KM ierēdņiem + valsts kontrolei? Ķīnā mēs būsim tāpēc, ka ir daži trakie ar fikso ideju + konkrētu biznesa aprēķinu. Ķīnā mēs nebūtu, vai arī izskatītos infantili, ja viss notiktu pēc Tavas un Putniņa ieteiktās receptes – to saku balstoties uz savas empīriskās pieredzes. Es nesaku, ka jums nav taisnība pareizas procedūras aprakstā un aizstāvēšanā, jau teicu, ka piekrītu. Bet. Vai tad Ikšķiles stāsts… Lasīt vairāk »

zane karpova

Ikskiles stasts paskaidroja gan un naivumam ar so visu ir mazs sakars. tiesi tapec par nacionalajam ipatnibam jaruna… vai ari Tu piedava izlikties, ka viss ir labi? labak butu, ja mes sogad Kina nebutu, nu tads ir mans personigais uzskats, bet infantilismu lieki pieminet, jo runa ir par normalu procesu verstu uz nakamiem konkursiem, ta ka to var izdarit citas valstis, par to ir sis stasts, nevis ka Latvija pienemts visu strebt pedeja mirkli un bez nekadas sajegas… varu garantet, ka Kiniesiem noteikti patiks pec dziesmu svetku estrades parseguma ieterptais latviesu skaistais paviljons. starp citu te neiet runa par manu… Lasīt vairāk »

zk

kaut kas ar a4d serveri nav isti labi 🙂

Andis Sīlis

kāpēc tad Venēcijas biennāle izpaliek?? Situācija ne ar ko neatšķiras no Ķīnas expo – arī tad ierēdņi paziņoja, ka finansējumu nedos. Tāpēc jau te cepos, ka šajā valstī kaut kas notiek tikai tad, ja uzrodas kāds entuziasts. Un ar biezu ādu, jo no tautiešiem un kolēģiem uzslavas vietā vien tradicionālās samazgas sagaidāmas. Konkrētajā gadījumā arī JAA kļauzu vēstule, uzbrauciens Pēterim par konsultāciju utt + Zanes komentārs "labak butu, ja mes sogad Kina nebutu"… vai tas mailīšiem jau tā grūtajā situācijā garastāvokli uzlabo? Vai jums nešķiet, ka cīņā par procedūras taisnīgumu nokaujiet vēlmi kādam kaut ko vispār mēģināt darīt? Es, piemēram,… Lasīt vairāk »

Ilze Martinsone

1925. gadā Parīzē notika izstāde, kas savāca 10 miljonus apmeklētāju, mākslas vēsturē pazīstama kā Art Deco forums. Daļa tikko neatkarību ieguvušo Eiropas valstu tajā jauno statusu pauda formās, ko tagad dēvē par „nacionālo dekoratīvismu”. Uzaicinājumu piedalīties Latvija saņēma ar gandrīz divu gadu rezervi. Dīvainā kārtā vēsture zīmē redzētu ainu: lēmums par dalību tika mētāts starpresoru sarakstē, inteliģence plūcās par ekspozīcijas konceptu, Valsts kontrole nedeva naudu no rezerves fonda, valsts te apstiprināja, te atsauca dalību, kamēr nokavēja pieteikšanos uz paviljona būvniecībai nepieciešamo platību. Beigās bez jebkādas žūrijas aizveda „vairākas kastes ar izstrādājumiem”. Starp amatnieciskiem štruntiem arī ko vērtīgu – Jāņa Munča… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

He, he.

Šķiet, ka es nav viens savās domās. Savādāk sāku domāt, ka jānolien laukos un jākopj naturālā saimniecības, reizi gadā samaksājot nodokli.

Andis Sīlis

I.M.

Varbūt ne "apriori", bet empīriski. Tāpēc jau kacinu JAA, jo KM atsūtīja vēstuli, ka piķa nav; LAS vadība pēc pēdējās Padomes sēdes noplātīja rokas; kā redzams augstā komentāros Zane "sapratusi, ka šogad nepiedalamaies"; Renārs pagaidām teoretizē par procedūru..

Un.. varbūt arī burlakiem nemaz nevajag ālēties pa svešie tirgiem.

Renārs Putniņš

Ne tik strauji pār tiltu, var atdurties. Kāpēc abas kaimiņu valstis startēja ar procesiem jau 2007.? Tu taču nenoliegsi ZELTA GADU apogejs, piķis budžetā aumaļām, LV ne ausi nekustināja. Vai Tu esi informēts, (skat MK sēžu protokolus),ka jau no paša sākuma pirms LV nesaņēma pa feisu ar PAREX un nenācās bičot SVF un EK ( Igauņiem, poļiem, zviedriem utt.), bija skaidrs , ka AERODIUM būs centrā un pārējie to pasākumu tikai izpušķos un tad tas budžets bija 4,5 mio LVL , vai varbūt Tev liekas ka tie "nabaga entuziasti" pēkšņi dzirdēja balsi no debesīm glābiet "MILDAS" godu, un tas viss… Lasīt vairāk »

Miķelis

Tad kad līdz atklāšanai palikuši daži mēneši, nevar ievērot nekādas godīgas procedūras, konkursus u.t.t. Ir koncepts, ļoti labs, atpazīstams stāsts, ir cilvēki, kas gatavi mesties iekšā šajā negāciju straumē un peldēt. Un paldies Dievam, ka ir. Gudri runāt protams ir labi, bet paveikt lietu, noorganizēt tā, ka lietas notiek ir pavisam cits līmenis. Tiešām, uzņemietes atbildību un noorganizējiet, saskarieties ar visu to šļuru un uz priekšu. Anda viedokli pilnīgi atbalstu, bet jāņem vērā komentētāju gadu starpība. Vinstons Čerčils ir teicis: "Ja jūs jaunībā neesat par demokrātiju, jums nav sirds, bet ja 40 gadu vecumā jūs neatbalstat konservatīvas vērtības, jums nav… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Klau, vai kāds kaut reizi ir padomājis, ka arguments – izdariet labāk! – ir pēc būtības garām?

KO nozīmē – uzņemieties atbildību, noorganizējiet.

Šeit cilvēki nekad nav rakstījuši, ka varētu labāk. Šeit raksta, ka nav labi tā kā ir. Un ir taču viņiem taisnība?

Piemēram, ķirurgs nolaidīs lažu – atstās vates tamponu vēderā – un visi bļaus, ka kā tā var! Un pareizi darīs – ja esi konkrētā amatā, tad dari darbu, nevis laid luni un beigās attopies, ka viss jau nokavēts un normālai procedūrai laika nav. Vai vēl trakāk, speciāli bīdi lietas.

Nu jābūt taču sajēgai un mēra izjūtai.

Renārs Putniņš

Cien,Miķeli, vai Jūs izlasāt ko Jums piedāvā, līdz galam? Izskatās kā no sērijas:" ņečital no imeju mnenie". Vai kāds kaut ko tagad pieprasa ar šo rezultātu EXPO 2010? Vai tiek apšaubītas Mailīšu ģimenes mākslinieciskās spējas, vai konkrētais darinājums? Par to es saku tikai LABU. LT,EE (par labajiem ,arī Varšavas pakta eiropiešiem nerunāsim) sāka kustību EXPO 2010 virzienā jau 2007, LV to sāka tikai 2008., kāpēc? Ar naudas trūkumu to nevar pamatot, jo LV 2007. gada pēdējie ceturkšņi un 2008.pirmie ceturkšņi bija paši pīķi IKP jomā. Tādat kura neizdarība un kāpēc? Lai var nākotnē labot fufeļus. Vai vispār LV ir saprotams… Lasīt vairāk »

Miķelis

Lielās līnijās iet runa par domāšanas sistēmu atšķirību. Piedod Renār, bet Tev tomēr ir maza sajēga par demokrātiju. Demokrātija nav nekas vairāk kā mazas grupas ( pie mums tās ir partijas ) spēja realizēt savas intereses caur demokrātiskiem instrumentiem, piemēram, vēlēšanām. Tieši tādā pašā veidā process mēdz notikt arī ar arhitektūras konkursiem u.t.t. Ja cilvēkiem ir interese, viņi arī virza procesus, var rīkot neskaitāmus konkursos par labāko risinājumu u.t.t., bet galu galā, ja pasūtītājam patīk kāds arhitekts, viņš arī galu galā projektēs, viss pārējais ir tikai lieka enerģijas šķiešana. Jo atrāk Tu to sapratīsi, jo mazāk Tev vajadzēs šeit diskutēt.… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Pamatā domāju mūsu uzskatu atšķirība ir tajā, ka Tu vērtē pēc "pīļu dīķa" prizmas, un "pīļu dīķa" izpratnes un realizācijas(protmas fakti, bet tikai te LV), bet es tomēr to vērtēju pēc demokrātijas klasiskajiem definējumiem, kas pieņemu Tev īsti neliekas patiesi, bet reāli darbojas R Eiropā, arī tepat kaimiņos. Ja Tu maldīgi domā, ka man nav sapratnes par dzimtcilvēka kompleksu, par piemēru LV sabiedrībā, un citām izpausmēm reālajā vidē, varu Tevi atvēsināt, pietiekoši labi pazīstu LV sabiedrību un tikumus un likumus kas to veido, BET MANI TAS NEAPMIERINA un VISS. Tam nav nekāda sakara ar nesapratni, ko Tev tā kārojas uzkarināt… Lasīt vairāk »

Miķelis

Iesaku Tev pieņemt realitāti tāda kāda tā ir. Izskaidro, ko nozīmē tiesības=atbildība. Tas tā varbūt ir tikai ideālistu galvās. Reāli šis princips nestrādā un nekad nekāds vāks neiestājas. R Eiropā darbojas tieši tā pati sistēma kas pie mums, tikai glītāk iesaiņota, nu neesam mēs vēl tik rafinēti. LV tiek uzturēta tāpēc, ka varas elite mazliet pārrēķinājās un pietiekami efektīvi nevadīja procesus valstī, atkārtoju nevis pilsoņi, bet varas elite. Bankas bija peļņas eiforijā, vai nu tas tika darīts apzināti, lai krīzes brīdī iegūtu vēl vairāk, nezinu, mūsu pilsonis bija apstulbis no iespējas dabūt visu bez īpaša darba, vienas dienas laikā bija… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Komon, biš sāk sēdēt aknās, Tavs stūrgalvīgais "pīļu dīķa reālija". 1. Kā Tu zini kā strādā R.Eiropā? Tu ko ar svecīti stāvēji klāt, iniciētais starptautiskā iluminātu konglomerāta biedrs, ja nē nāksies uzklausīt oficiālo viedokli un LOĢIKU. Savukārt loģika neko citu kā faktus neizmanto. Kopš kuriem laikiem Nīderlandes, Lbritānija,Skandināvi ir konstitucionālās monarhijas?Kopš kura laika ar Šveici ir rēķinājušies visas kaimiņu impērijas un monarhijas? Kopš kura laika Francija ir REPUBLIKA, ar visu no tā izrietošo. Cik un kā somi noturēja savu valsti. Tālāk jautājums cik ilgi ir vēlētas likumdošanas organizācija ex-austroungārijā, cik -ex KR.IMp, cik -Osmaņu teritorijā, cik Vācijā? Atbildod vēl aizdomājies… Lasīt vairāk »

Miķelis

Nesapratu – kāds sakars visām valstīm, kuras Tu pieminēji ar loģiku. Visās valstīs vienmēr darbojusies reālpolitika. Mūsu realitāte nav nekāds grandiozs errors, ir vēsturiskie apstākļi kādēļ tas tā ir noticis. Nedomāju, ka Tu vispār saproti kādi procesi notiek pasaulē un kas virza procesus, ja saproti, esi pelnījis Nobela prēmiju un labprāt izlasītu Tavu zinātnisko darbu. Kur Tu šitos visus pekstiņus ņem? Renār, kļūsti beidzot pieaudzis un sāc domāt reāli…

Renārs Putniņš

Loģika analizē faktus, nevis sviestainus murgus par:" visi zog, visi ir tādi kā es." Ja būtu mazliet apķērīgs, tad pacenstos to vienīgo smadzeņu kroku pakustināt par minētajiem piemēriem. Es atšķirībā no Tevis ,bezmiesīgā doma, savas zināšanas neuzskatu par alfu un omegu, bet tikai par SAVU viedokli,tamdēļ nemēģinu to izplatīt kā sabiedrības viedokli, un ja kāds ar retorikā cienījamiem instrumentiem mani pārliecina par pretējo, es šo viedokli ņemu vērā. Netaisos ar Tevi , kam nav miesas,mērīties ar zīnāšanu ieguves avotiem, tā parasti dara tie kam pasaules uztvere aprobežotāka. P.S. Vari protams sagatavot un kārtējo reizi pār manu galvu izgāzt kārtējo šļuras… Lasīt vairāk »

Miķelis

Bija patīkami padiskutēt…

Miķelis

Renār, Tev starp citu izaicinājuma cimdu nometa. Pacelsi, jeb izliksies neredzam?

Renārs Putniņš

Atradies te līdzjutējs, aristokrāts. Vai Tev cienījamais , it kā miķeli, patiesībā bezpersoniska virtuāla būtne, ir skaidrs , ka cimdu izmet lai izaicinātu uz Dueli? Vai Tu , paviršu sagrābstītu gudrību mētātāj, zini ,kas ir DUELIS, un iemeslus kāpēc izsauc uz dueli? Tātad ja Andis man izmet cimdu, Andis ir gatavs piedalīties ar savu alternatīvu versiju VENĒCIJAI, un tad mūsu sacensībā ( teorētiski uz dzīvību nāvi) noskaidrotos kurš duelī ir uzvarētājs, kurš paliek ar "caurdurtām" plaušām pļaviņā, ja es būtu tik pārliecināts par savām spējām un pieņemtu cimdu. Andis jau iepriekš paziņo ,ka viņš pasē, tātad nemaz nepiedalās duelī, tad… Lasīt vairāk »

Miķelis

Labi, nepārķer nu! Tev piedāvāja izcelties un apliecināt savus vārdus ar darbiem. Neviens te nepriecātos par Tavu nelaimi vai neizdošanos, visi tikai palīdzētu. Tā vietā, lai gudri spriedelētu un rakstītu baisos foliantus, Tev piedāvāja izdarīt praktisku darbu – noorganizēt Venēcijas bienāli. Bet Tu to nespēj. Ja tā, tad beidz spriedelēt un bāzt degunā citiem lietas, ko citi var izdarīt.

Par anonimitāti – man tā vienkārši patīk, tā kā sorry, un tam nav nekāda sakara ar amoralitāti. Turies Putniņ, esi labs diskusiju partneris, centīšos Tevi personīgi neaizskart. Ja esmu aizskāris, atvaino…

tvnets

Rudenī balsošu par to sarakstu, kurā startēs R.Putniņš- cilvēks, kurš zin!

Andis Sīlis

Renāram. Laikam Miķelis atšķirībā no Tevis saprot labāk to valodu kurā runāju. Beidz piesārņot ēteru ar saviem aziātu bakšišu fantazējumiem un pamācībām par to uz kādām ētiskām struktūrām man būtu jāpretendē. Vienkārši ņem un vienreiz kaut ko izdari – noorganizē LV ekspozīciju Venēcijas biennālē. Nevis pamāci teorētiskā pareizībā savu valsti, kolēģus un entuziastus, bet pats paņem un dabū to gatavu. Jums ir JAA, apsolu LAS atbalstu. Finansiālā situācija ne ar ko netašķiras no expo. Tēma universāla, paziņota pirms pāris nedēļām. Jau teicu, ka demokrātiskas procedūras aprakstam piekrītu, piesaukto citu valstu pieredzi par labu esam atzīstu… ko vēl? Un nesāc tagad… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Nejauc, Andi, pirkstu ar pats zini ko. Kritika neuzliek par pienākumu pašam darīt to pašu ko kritizējamais. Tad jau ,mīlīt mākslas, kino, modes, literatūras (utt..) kritiķiem vispirmām kārtām jābūt ir konkrētās jomas dižradītājiem. Tad jau patērētāju aizsardzības kantori (dažādu izcelsmju, gan valsts, gan sabiedriskie), arī nevarētu neko teikt, jo jamie taču labāk kā SONY, vai TOYOTA nemāk ražot preces. Tad jau sanāk ka ļoti labam dakterim noraujot kloķi ( kam dzīvē negadās), neviens dižāks par konkrēto neko sliktu nedrīkstētu teikt. Tika nezin kāpēc pasaulē tā nenotiek, ir gan kritiķi, gan kritizējamie, dzīvo simbiozē, viens otrā ieklausās, TOyota izņem no apgrozība… Lasīt vairāk »

Andis Sīlis

Tu par māti, es par meitu. 1. Par kritikas nepieciešamību sunim skaidrs, nav mani jāpārliecina, tāpēc arī uzturu pie dzīvības a4d ar visām bietēm. BET. Kritikai ir sekas – piemēram, neviens normāls cilvēks LV šobrīd neies politikā, jo mediji pēdējā laikā ir pārcentušies ar iznīcinošu kritiku. Prognozēju tādas pašas sekas arī arh lauciņā – "normāls" cilvēks nerakstīs savu vārdu zem komentāra, nepublicēs projektu a4d, neuzņemsies iniciatīvu noorganizēt biennāli utt, jo pūlis ar visu spēku metīsies kritizēt un sabeigs garastāvokli ar savu pareizību, aizdomām utt. 2. Ja lasi avīzes, tad arodium naudiņu sagrābsta tikai tagad, pēc gada ņemšanās par pašu ietaupījumiem.… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Nu jau esam daudz tuvāk viedokļos kā sākumā. 1. Kritikai jābūt arī balstītai uz dzelzs principu tiesības=atbildība, ja Tu ko saki tad atbildi par to , tas ir izdarāms ,ja izteikt viedokli publiskā vidē var reāli dzīvi cilvēki ,kuri var uzrauties uz kritizējamā jurista. nemaz jau A4d nav bērnudārzs, visiem mums lielāks mazāks bizness, arī studentiem ja gribas startēt ar viedokli, ir risks ieberzsties darba tirgū. Atklātība domu apmaiņā. 2. Nu te nepiekrītu līdz galam jo MK noteikumi ( ļoti nozīmīgi likumdošanas instrumenti, kurus atcelt pagrūti) bija jau gatavi 2008.gada ‘pirmajā pusē, Tu taču zini ka uz tāda pamata naudu… Lasīt vairāk »

Miķelis

Nomests cimds nozīmē izaicinājumu, tas nozīmē vai spēsi ,vecīt, ieskatīties acīs patiesībai, lai kāda tā nebūtu. Vai spēsi izdarīt to tad, kad viss būs bezcerīgi, vai atradīsi risinājumu naudas iztrūkumam, vai spēsi vienoties ar valsts institūcijām un ideālajā variantā saņemt atbalstu, vai spēsi nenolīst krūmos, kad visi putni k—– uz galvas, vai spēsi aizstāvēt savu viedokli publiskajā telpā, vai spēsi lietu novest līdz galam un uzaicināt savus nedraugus uz prezentāciju. TAS NOZĪMĒ UZŅEMTIES ATBILDĪBU PAR REZULTĀTU. To nozīmē nomests cimds. Ja Tu to nespēj, tad pasaki un gudri nespriedelē.

Andis Sīlis

Renāram. Miķelis pareizi saprata cimda alegoriju. Savukārt es te vārīdamies jau gari un ilgi mēģinu pateikt to, ka "sanākam kopā un tad.." [+ spēlējam demokrātiju] ir nederīga metode. Te nu mūsu viedokļi atšķiras. Šķiet, ka varu atļauties paust nepopulāri "austrumnieciskus" uzskatus balstoties uz praktisku pieredzi. Tu strīdies pretim. Es piedāvāju pārbaudīt pašam un piekoriģēt jauneklīgi radikālos uzskatus. Nerausties.

Arturs Pērkons

Konceptu novērtēšanai ir nepieciešams vienoties par atskates sistēmu, tobiš ko katrs izprot ar jēdzienu ‘labāk’. Šajā gadījumā koncepts ir Aerodium produkta (kurā nekā innovatīva neatradīsi) reklāma pasaules mērogā ar budžetu 2.5 mio Ls. Ja to vērtē kā eksporta veicināšanas pasākumu, tad tā ir pavisam maza summa pasaules mēroga kampaņai. Aerodium īpašniekiem tā ir dāvana Ziemassvētkos! Kā ziemassvētku pasakas pārvēršanos realitātē to varētu novērtēt kā Wow-SuperForši-wow!. Ja ņemam nopietni izstādes tēmu – Better City, Better Life, tad pasaulei šis koncepts mēģina iemānīt blefu – turbulence nav harmonijas veidotājs. Ja vēl kāds ļaunais skeptiķis atļautos pajautāt – kas no visa tā ir… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Vecīt,

Tevi apēdīs.

AP

esmu ne tikai vecs un negaršīgs, bet arī ļoti indīgs 🙂

Andis Sīlis

Tāpēc arī piedāvāju derības [ar drošu uzvaru] – spriežot pēc komentāriem jaunieši sakās zinām "labāku" konceptu, kuru varot iegūt demokrātiskā procedūrā saskaņojot kultūras establišmenta, profesionālo organizāciju viedo pārstāvju, nodokļu maksātāju pūļa, intelektuāli attīstītu indivīdu, privāto finansētāju, valsts kontroles utml radikāli atšķirīgos viedokļus par to, kā šo "produktu ar augstu pievienoto vērtību" izspiest nespējīgo valsti godam pārstāvēt vispasaules milzeņu burziņā. Pat par "labuma" kritērijiem vienoties būtu grūti, jo piekrītu, ka labāk nemaz nesākt mērīties, bet gan sakārtot kādu pažobeli pa tiem 2.5mio.

Arturs Pērkons

Tava veiklā vārdu tirāde var atstāt iespaidu uz satura nezinātājiem, bet manā gadījumā tas aiziet gar ausīm.

Atšķirībā no daudziem sajūsminātajiem, esmu mērījis trokšņa līmeni pāris aerodium objektiem Latvijā un redzējis to uzbūvi, t.sk. dizaina līmeni (tāds Latvijā esošajiem nav kā zorte).

Mehāniskās vibrāciju operatora darba vietā vairākkārt pārsniedz pieļaujamos normatīvus, trokšņa līmenis motortelpā ir tuvu sāpju slieksnim.

Iemesli, kāpēc firma, kura nav spējusi radīt tehniski un dizainiski kvalitatīvu produktu, bez arhitektoniskā tēla izstrādes, rādot uz pirkstiem, dabon piešķīrumu sākumā 4.5mio Ls ir skaidri katram sētniekam, izņemot laikam Tevi.

Šitād un tāds

O ou….

Andis Sīlis

Jā, jā – kārtējās sazvērestības teorijas un neatbilstība birokrātiskiem normatīviem.

… Šanhajā valda pastorāls klusums, ko sagraus dūcošie ventilatori un korumpētie ķīneizeru činavnieki nosarks uzzinot par līdzekļu nelietderīgu izmantošanu LV paviljonā, kas sabojās kopējo svētulīgo izstādes auru.

Tikai nesāc kliegt uz mani, ka atbalstu korupciju [kuras iespējamībai šajā konkrētā gadījumā tiešām neticu] un neatbilstību LBN. Man šķiet, ka jāuzmundrina tie, kas dara ko kopējas lietas labad un jāuzrūc tiem, kas aizdomīgi buldurē par dajebko kas notiek.

Arturs Pērkons

Es nekliegšu tāpēc vien, ka tad bojājas dzirdes nervi, un tas ir neatgriezeniski. Redzi, problēma ir tajā, ka daudziem nav zināms, ka redzes un dzirdes labsajūtas nav līdzvērtīgas – dzirde in nozīmīgāka cilvēkam, jo nav dabiska atslēgšanas mehānisma no radītāja paredzēts un akustiskais diskomfots tieši iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu, atšķirībā no acu projecētās bildes. Šodien ir 21gs un citur pasaulē akustisko komfortu ļoti nopietni uzskata par risināmu uzdevumu KATRĀ lielākā sabiedriskā objektā. Skaņu telpa vai precīzāk – labi uzprojektēta skaņu ainava iedarbojas spēcīgāk par vizuālo tēlu, īpaši mūsdienās, kad pilsētvide piesātinās nepārtraukti ar visdažādāko paaudžu/stilu radīto produktu. Ak, jā,… Lasīt vairāk »

Toms

Prieks un Lepnums !

NAV  VIENALGA

cerams, ka dienaa buus tik pat pamanaams kaa naktii!

Arturs Pērkons

Autoru sarakstā būs iezagusies kļūme – izpaliek konsultanti skaņu izolācijas jomā.

Didzis Pilāns man apgalvoja, ka ‘piesaistīsim aerodinamiķus jau izstrādes stadijā modelējot jauno sistēmu’.

Jācer, ka paviljona iekšpusē trokšņa līmenis nepārsniegs Eiropā pieļaujamos 85dB, kā arī grīda nevibrēs un trīs turbulento gaisa strūklu mijiedarbība ir izpētīta un lidojumos apgūta.

Austris Mailītis

Artur, lūdzu, sazinies ar mani, lai varam labot kļūmi. austris.mailitis@gmail.com

Arturs Pērkons

Nav runa par mani, jo mēs sadarbību neturpinājām, tāpēc ar lielu interesi sekoju, kura kompānija būs uzņēmusies risināt šo nepateicīgo problēmu. Platjoslas 124dB noslāpēt, atstājot atvērtu gaisa plūsmu, ir ļoti grūts uzdevums.

Cerēju sarakstā ieraudzīt kādu pasaules vadošo aerodinamikas problēmu laboratorijas zīmolu, diemžēl nekā.

Vai tiešām Didzis Pilāns ir atstājis šo problēmu nerisinātu?

.....

Juhuuu…..pa skaisto

Jea

Bet toč – kā tur būs ar to skaņu ? Baigais kaifs pie tā aparāta nav stāvēt. Katrā ziņā tas būs krutāk nekā kautkāds arhitektu paviljons ar pītām mēbelītē 🙂

Romans Siņicins

vienīgie, kas iegūst no visā tā ir tie apķērīgie puiši no AERODIUM, jo labākas reklāmas tiem pat izdomāt grūti… Nezinu, man tas viss tik stipri besi arā- nu vai tad uz pasaules izstādes Latvijai vairs nav ko parādit, izņemot nelielas firmas no Siguldas nodarbošanās veidu? Kas, pat, nav kaut kas progresīvs un kaut kas из ряда вон выходящее! (saikne* lejā, pirmā, ko izmeta google).

Protams, skaisti, iespaidīgi, nav ko teikt, bet visi tie miljoni, kurus uz to iztērēs, un gala rezultāts mani kaitina…

* http://www.bod…t/history.html

zane karpova

atvainojos soreiz bez garumzimem,

visparejas sajusmas pec vajadzetu ‘popularos’ latviesu politikus vai aktivos pasvaldibu darbiniekus iesiet striki un atlaut saut uz samejiem ar paintbola pistolem, sanaktu bezgaligi bezjedziga un jautra izklaide, tas butu labakajas tautas tradicijas… bet isos vardos – latviesiem gaisma tunela gala nebus vel ilgi….bet tapec jau mes esam mazattistita valsts…

X-PAT

Nu gan uzvilkās publika. Andis kā karsējmeitene patiešām izskatijās mazliet smieklīgi, bet nu…ari labi. Šķiet ka tā "karsēšana" vairāk saistīta ar JAA, kā EXPO. Bet, kas attiecas uz Putniņu un Karpovu…emmm…vai ta nu nepietiks? Nu IR muļķu zeme, IR. Bet ta, vai nu mēžat uz Īriju, vai pieņemiet tās samazgas tādas kādas tās ir. Nau jau tā atšķirība starp to kā lietas notiek tur un te tik grandioza. Tik "fasādītes" drusku glaunākas un nelobās nost tik ātri kā mazajā provincē, kur visi visu zin.

Viens gan…paldies par šovu. Garlaicīgi nav. 🙂

erk

Piekrītu komentāriem, kas pauž to, ka vēsturi grozīt varbūt nav pati pateicīgākā nodarbe, tomēr atzīstu, ka ir vērts pūlēties tagadnes un nākotnes pēc, respektīvi, paliekot pie principiālas nostājas par līdzvērtīgām tiesībām un savstarpēju cieņu. Bez tam EXPO, lai arī atmiņā paliekošs, tomēr ir pārejoša parādība.

Lai labs vakars! Rīt būs atkal jauna diena! :))

ceļarullis

visprātīgākais, cien. kolēgas, būtu, ka Latvija šādos pasākumos nepiedalās, jo nav jau ko pasaulei mums jaunu par sevi vēstīt. Tirgosiet pa lēto alu un šprotes? Tak attopieties, tādus mēslus nevienam nevajag. Meitenes dancās tautiskos brunčos, dziedāsim tautas dziesmas? Ok. Bet, atvainojiet, tas vairs nevienu šādos pasākumos neinteresē, tam domāti folkloras festivāli. Cilvēciņi lidināsies pa gaisu? Forši. Tikai tas jau ir bijis un citur arī lido. Neredzu jēgu valsts naudu izgāzt šādā pasākumā. Kas nu grib kaut ko notirgot, lai pats sanaglo savu kiosku un viss. Par šo naudiņu kādus 40 – 50 Latvijas augstākās izglītības nenogurdinātus jauniešus aizsūtīt uz labām… Lasīt vairāk »

šķūris

VISS JAUNAIS IR LABI AIZMIRSTS JAUNākaisAIS 🙂 1967. GADA KANĀDAS PAVILJONS KANĀDAS EXPO:http://www.ala…ion_PC_002.jpg 2010. GADA ĶĪNAS REPUBLIKAS PAVILJONS ĶĪNĀ: http://www.chi…08d1c5cb23.jpg Varbūt nevajag latviešiem mēģināt "pietaisīt bikses" un izgudrot riteni no jauna, izlīst ar kaut ko super-turbo neatkārtojamu un nekad nebijušu(jo visticamāk tādu lietu nemaz nav), manuprāt ir novērtējami tas ka mēs piedalamies(no sērijas "es domāju, tātad es esmu"). Tikpat labi var jautāt, cik liela jēga no tā ka olimpiskajās spēlēs piedalās Latvijas hokeja izlase, ja tāpat zinam ka olimpiskās medaļas nespīd, bet tā ir kultūra, kas, manuprāt, ir nozīmīga un raisa pozitīvas emocijas ar katru mazo sasniegumu. Ir daudzas lietas… Lasīt vairāk »

archdaily

http://www.arc…orld-expo-2010/

Andrejs Ģelzis

Noklausījos radiointerviju ar Beitānu- Aerodeum šefu, Streips intervēja. Likās interesanti un pārdomāti. Lai vērtētu šo pasākumu ir jāraugās no politiķu puses. Kādam ir iekritis acīs mūsu lidojošo entuziastu sniegums. Man arī. Toreiz, kad skatījāmies Turīnas olimpiādes šovu bija baigais lepnums, ka atrakcijas nagla bija "lidojošie latvieši". Kā esmu novērojis- piedalīšanās šados pasākumos parasti ir atkarīga no konkrētu cilvēku noteikta atbalsta augstā politiskā līmenī. Latvijas piedalīšanos šoreiz gandrīz vienpersoniski (vismaz publiskā telpā) atbalsta Šlesers. Ja citādi viņa darbībām ne vienmēr var piekrist, EKSPO sakarā man patīk. Arhitektu un dizaineru veikumu paviljona izveidē šoreiz es saskatu uzdevumā noformēt un uzzīmēt pavisam konkrētas… Lasīt vairāk »

Ingurds Lazdiņš

nevaru piekrist Andreja pozicijai, ka "saskatot uzdevumā noformēt un uzzīmēt pavisam konkrētas lietas (..) un risinēt apmeklētāju pluūmu funkcionalos aspektus (..) nebūtu ko daudz pārdzivot par konkursa nerīkošanu" – manuprāt, tas tieši ir arhitekta darbs un konkursu priekšmets!! 🙂 vismaz vairumaāparējos arh.konkursos (tiesa, muzejs, koncertzāle etc) viss tā pat varētu tikt reducēts apmēram uz to pasu uzdevumu. Ne ta? Un ko tad?? manuprāt, ja būtu nedaudz vairāk laika, un nedaudz ieinteresātības un sagatavotības atbildigajās instucijās, mierīgi varēja rīkot arh.ideju (ja gribi – nofornējuma) konkursu pec tam, kad par pamatu ņemta visumā atzinīgi vertējamais un vislielākā mērā politiskais lēmums par AE-RODIUMU… Lasīt vairāk »

paliek aizvien interesantāk

Šķiet par to jau tieši JAA vēstulē bija, ka projektēšana kā tāda šinī pasākumā pēc noklusējuma nebija paredzēta, tātad par ļoti savarīgas procesa sastāvdaļas neievērtēšanu. Rezultātā- izskats ir, bet daudz kā būtiska trūks, piem. skaņas slāpēšana, dzesēšana, galu galā- nekur nav redzēts ekspozīcijas koncepts.

Andrejs Ģelzis

Piekrītu, ka man var pārmest cunftes interešu ignorēšanu. Nepretendēju uz baigo gudrību izklāstu. Viedoklis ir par citu- par uztveri. Ja iedomājos tās ķīniešu masas, kas gāzīsies cauri izstādei, pret tām sīkās ninses nobālēs. Pievilināt ķīniešu cilvēkus ar atrakciju, kas tur slikts? Ja tā labi darbosies- būs liels apmeklētāju skaits. Runājot par smalkajām kulturālajām lietām- Vācijā 2000 gadā populārākā filma bija "Amerikāņu pīrāgs II". Šodien Ķīnā droši vien Avatārs. Man reiz Frankfurtes grāmatu mesē rokās gadījās četras 4cm biezas grāmatas ar ķīniešu arhitektu projektiem- katrās divās lappusēs smalkākās datorvizualizācijas dažādiem projetiem. Tur bija viss klāsts: Geriji-šmeriji, Fosteri, Liebeskindi, viss ko prāts… Lasīt vairāk »

Ingurds Lazdiņš

"pīrāgu" neesmu redzējis, bet man labāk patika "Amerikāņu skaistums" 🙂

Ingurds Lazdiņš

pagaidām projekta lielākos riskus saskatu divos apstākļos: 1) A.Pērkona k-ga pieminētās turbulences – tā ir tēma, uz kuru nevar būt viennozīmīgas atbildes – 3 plūsmu mijiedarbību varbūt varētu modelēt ar kādu superdatoru, vai arī speciālā aerodinamiskajā maketā (kā a/d caurule, tikai x3). Ja tam vēl pieskaitam iespējamos 3x110dB… Sliktākajā gadījumā 3 plūsmu mijiedarbība var radīt negaidītu nestabilitāti, palielinātu atrakcijas risku vai pat neiespējamību planēt "virs" ēkas. Bet tas tā – minējums. Kā Andis saka – saderam uz 100 vai 200 latiem 🙂 2) un otrs jautājums – kā ir risināts jautājums par būves un procesa apdrošināšanu? Cik zināms, vismaz vienā… Lasīt vairāk »

Arturs Pērkons

Man visu laiku bija tāda pārliecība, ka Latvijas stārhitekti neatbalsta tendenci "Maizi un Izpriecas" un cenšas ieart intelektuāli dziļāku vagu.

Izrādās, ka tā tomēr nav, te Sīļa kungs ar Ģelža kungu saka, ka demonstrēt otrā svaiguma izpriecas visai pasaulei itin feini esot, jo neko labāku neviens neesot atradis nenormālo birokrātisko džungļu dēļ. Tēvadēls, kurš palicis dzīvs pēc sīvām cīņām ar birokrātijas deviņgalvaino pūķi, esot tagad visādi urravojams, jo vienīgais spēs pastāstīt pasaulei, cik mēs diženi, vareni pīlīšu pūtēji, sorry, liderētāji esam.

Andrejs Ģelzis

Šajā vietnē noteikti nevar izcīnīt "patiesības kaujas". Kas gan ir simptomātiski, ka jaunās paaudzes arhitekti diskusijās un savas taisnības aizstāvībā nekritiski pieķeras visādiem normatīviem un rakstītiem dokumentiem. Bieži vien citu argumentu vispār nav. Ar šadu pieeju nebūtu izdomāts ne velosipēds ne lidaparāti.

Andis Sīlis

Artūram – vai esi bijis kādā expo balagānā? Es esmu. Un tāpēc labi stādos priekšā ķīniešu seno dinastiju deģenerējušos pēctečus aplūkojot vakardien radušās pusnācijas intelektuālo vēstījumu. Hehe. Dubultojam likmes – esmu gatavs saderēt, ka arī Tu nespēsi ģenerēt realizējamu konceptu, kas atbilstu "dziļai vagai" un citiem jau augrāk pieminētajiem kritērijiem, un "maizes un izpriecu" sakarā – attaisnos naudas tērēšanu sarēķinātu ar formulu LATI/pret pārsātināto garāmgājēju uzmanības daudzumu.

Arturs Pērkons

Esmu Hanoveri malis cauri vairākas dienas, sajūsminājies (safilmējis, sabildējis) tos paviljonus, kuros intelekts nesirgt ar pašpietiekamības sindromu. Vajag spēt godīgi atzīties, ka šajā krīzes situācijā mums bez mākslinieciskām idejām nekā cita nav, ko pasaulei pateikt, jo esam ietriekušies visādu grīdā gāzētāju dēļ ar pieri sienā. Pats zini labāk. Mēs tikai saglabātu pašcieņu, ja izmantotu iespēju nepozicionēties vidējā ķīnieša izklaidētāja-klauna lomā. EXPO ir Domas, Idejas, Labākas Pasaules Vīziju performance, nevis amerikānu kalniņu vai karuseļu tingentangelis. Bet mūsu politiķiem gribās, ai kā gribās būt blakus lielajiem, atklāšanā teikt citu uzrakstītas runas, tusēties, sist viens otram uz pleciem un pašslavēties. Kāds būs sausais… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Nepazīstu Arturu, bet…

Vai Tev pašam nešķiet nedaudz stulbi baigo derību veci laist, ja ir pilnīgi skaidrs, ka Arturs darbojas pilnīgi citā jomā un, noteikti, nav nedz istāžu konceptu ģemerētājs, nedz arhitekts/dizainers?

Tātad – saderam, ka Tu nevari kvalitatīvi diagnosticēt artrītu?

Stulbas derības ne?

Es saprotu, ka lietas notiek tā kā viņas notiek. Tomēr arguments – Uztaisi labāk – ir 5. klases līmenī. Šeit cilvēki pārsvarā piedāvā visnotaļ konstruktīvu kritiku.

Es iepriekš izteicos par filozofiskākām tēmām. Un negrasos slēgt derības.

Andis Sīlis

Ja kāds nav no šīs jomas, ir bez pieredzes konceptu ģenerēšanā, izstāžu realizēšanā vai citādi nespējīgs spriest par “lietu patieso dabu”, tad tam vajadzētu rūpīgi pārdomāt savas “kritikas” saturu un formu. Derības piedāvāju mēģinādams paskaidrot sirdīgajiem kritizētājiem, ka nekonstruktīva kritika ir suņa sūda vērta. Pie mums ir pāris simti tūkstoši taisnības vālodžu, gatavas iznīcinoši kritizēt pilnīgi visu kas notiek, bet tad, kad pašiem kas jāliek publikai priekšā, izrādas 10x impotentāki par nokritizētajiem. Man šķiet, ka inteliģents cilvēks naidīgi kritizē citu tikai tad, ja pats ir 100% pārliecināts par to, ka identiskā situācijā spētu rīkoties krietni kvalitatīvāk. Citādi tāda bezjēdzīga brēkšana… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

…"Re kā palika rāmāki tie kritizētāji, kad piedāvāju pašiem likt galdā savu varēšanu."… cik saprotu manā virzienā. Es jau Te virtuālajam draudziņam,Miķelim apskaidroju, uz ko Tu mani izaicini, ne jau uz dueli, vai kā pieņemts augstsirdīgiem ļaužiem,pirms liktenīgā pasāciena rociņu paturēt ( Paša tieša netieša līdzdalība). Tu piedāvā man startēt no manām pozīcijām(plika pakaļa+entuziasms), un tad rezultātu salīdzināt ar AERODIUM(Valsts garantijas ar likumu par 2.5, sākumā 4.5 mio LVL, profils-preču ražotājs, apgrozījums arī pieņemu konkrēts) sasniegto . Tu vienkārši gribi redzēt gladiatoru cīņas, kur lauvu arēnā iemests parasts ļautiņš, vienkārši saplosīšanu. Vai SZK gadījumā nevarētu noorganizēt gadījumā VB, pieņemu budžets… Lasīt vairāk »

mēs visi esam ielās

nu dīvains tas Putniņš! kas ir tas ir!

Andis Sīlis

Renāram. Tu gan esi neuzmanīgs lasītājs. Es jau apliecināju [08/02/2010 13:05], ka varu noorganizēt VB. Neskatoties uz dranķīgajām izejas pozīcijām saņemties un izdarīt. Un nekādas slikta dejotāja bikses man netraucētu. Bet ir vien milzīgs BET. Tas, par kuru diskutējam jau Nto reizi – DEMOKRĀTIJA MANI NEIEDVESMO. Es neredzu nekādu iespēju tērēt laiku un saskaņot savu viedokli ar šeit spriedelējošajiem gudreļiem un pierādīt jau tā potenciāli sarežģītajā situācijā, ka neesmu kamielis un ja reiz uzņemos atbildību par galarezultātu, tad viņš būs. Kādu vēl konkursu? – es negribu realizēt ideju kas mani neinteresē, es nevaru kādam prasīt tērēt līdzekļus velnsviņzinkādam balsošanas rezultātā… Lasīt vairāk »

Renārs Putniņš

Es jau Tev to pašu provēju apskaidrot. Ja Tu gribi taisīt LV paviljonu VB, tad neko darīt diemžēl pēc "rožas" jātaisa, kāds ir tas feiss tāds ir( jāņem vērā bļāvēji, sunītāji, utt..). Ja Tu gribi taisīt SZK+draugi+SPONSORI(LV vietā, kas nebūt nav izslēgts, jo LV valstiski paziņoja ,ka nevelk, tātad vieta tukša), no manas puses nebūs nekādu iebildumu, jo katrs pa savu naudu var darīt ko grib, un iespējams pat labi ja tukšas vietas situācijā būs vismaz kaut kas ar gaumi (par to Andi es nekad neesmu šaubījies), labi privāts, bet vismaz no LV. Gluži loģiski,ka spēlēt pa Tavu naudu pret… Lasīt vairāk »

Miķelis

Īsti nav skaidrs, ko gribi panākt. Pašam dūšas nav, bet citiem brauc ar pirkstu acī. Demokrātiskā procedūra der demokrātiskām valstīm, kam naudas daudz, kur Tev līdzīgie var sēdēt pie gariem galdiem un dienām spriedelēt. Latvijas situācijā naudas nav, un ja entuazisti nespēj – un Tavas atbildes parāda, ka nespēj, tad nav nekāds noziegums, ka Privātas un Publiskās partnerības ietvaros, piemēram, tiek tai pašā Venēcijas bienāle prezentēts koncertzāles projekts + noreklamēta Rīga + vēl kādi bonusi. Skaidrs, ka būs kliedzēji, kas piesauks demokrātiskās vērtības, konkursus u.t.t., diemžēl tādā vai citādā mērā šobrīd viņi ir impotenti. Latvijā ir izstrādāts labs projekts, kādēļ… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Bet tieši Tevis piesaukto PPP variantu, jau arī Tevis kritizētā persona atbalsta.

Valsts ir pateikus, ka VB naudas nav un nebūs. Ja kāds izdomā tur ieguldīt savu naudu – uz priekšu.

Runa šeit ir par to, ka ne visai "tīrs" PPP projekts saņem 2.5 miljonus nodokļu maksātāju (ir arī tādi par spīti visam) naudiņas. Par krekliem ir runa, ne par miesu.

Miķelis

Jā, bet neviens privātais nenāks ar 1 mlj. eiro un neteiks – nu veči, uzrīkojiet konkursu, paaiciniet speciālistus, dabūsim rezultātu, kas man nepatīk, kuru es nesaprotu, bet OK es palielināšu ieguldījumu uz 1.5 mlj. Nu nebūs tā. Nu jāskatās uz lietām reāli. Būs vecis, kas gatavs nolikt 1 mio un prasīs kaut ko pretī un jābūt super apkaltam arhitektam, lai sabalansētu visas šīs lietas un diplomātiskā veidā sastrukturizētu kopējo ainu. Demokrātijas teorijas nestrādās. Šobrīd kādu laiku strādās tikai PPP shēma. Tas, kas noticis ar EXPO arī savā ziņā ir PPP, jo valsts piedalās, ir ideja, kas pasaulē kotējas, zēni gatavi… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Vai Tu maz lasi to ko es uzrakstīju?

Ja valsts pasaka, ka naudu nedos, un atnāk vecis ar ļimonu maisu, tad man pa lielam ir vienalga, ko tas vecis tur Venēcijā rāda.

Bet, ja vecis vēl izsit no valsts 2.5 miljonus un rāda to, ko viņš uzskata par labu esam. Un bonusā vēl ir rādāmās preces ražotājs, tad sorry… tas jau ir kretīnisms un valsts (manu) līdzekļu izšķērdēšana.

Vai PPP shēma automātiski paredz pieņemt jebkuru piedāvājumu? Nedomāju gan.

Miķelis

Valstij sevi kaut kā jāreprezentē, gatavu ideju ko var piedāvāt, praktiski nekādu. Lielais demokrātijas process beidzās ar neko. Izvēle bija – vai nu esam impotenti kā valsts un to parādam pasaulei, vai tomēr spējam īsā laikā uzģenerēt risinājumu. Cena, ko nākas maksāt, ja kaut kas rodas pēdējā brīdī, protams ir augsta. Valsts un arī Tu tai skaitā tiks pienācīgi prezentēta un samaksa par to būs 2.5 mio. Ja olimpiādē tas cilvēkiem likās aizraujoši, gan jau arī EXPO šī ideja aizies. Nebūtu AERODIUM vīru, Latvijas paviljona vietā atrastos vienkārša bumbu bedre. Tici man, jau šobrīd Eiropā ar Tevi neviens negrib tā… Lasīt vairāk »

šitāds un tāds

Nē, dzīvosim plikiem dibeniem, ja piekopsim un atbastīsim "taisnīgu" procedūru apiešanu. Par attieksmi pret Latviju Tu manvari nestāstīt. Ar tiem pašiem ķīniešiem esmu mēģinājis šādas tādas pavisam vienkāršas biznesa darbības sabīdīt – bija pat tādi, kas atklāti iesmēja. Bet tas nenozīmē, ka man būtu jāpriecājās par steigā (a varbūt jau sen sagatavotu) uzbliestu projektu, kurš nezkapēc tiek pozicionēts kā Latvijas prestiža glābējs. Ne jau sasteigts pasākums kurš apgājis "taisnīguma" procedūru būs tēla spodrinātājs. Tēlu spodrinātu to briokrātu, kas līdz tam noveda, profesionāla darbība un valstiska domāšana. Savukārt atbalstot šādu sviestu mēs tikai attālināsim sevi no iespējas nebūt izsmieklam. Nu nemainīs… Lasīt vairāk »

Miķelis

Par Kalvīti laba ideja 🙂

Miķelis

Latviešiem ir izcili klasiskās mūzikas mūziķi un diriģenti – Elīna Garanča, Vestards Šimkuss, Mariss Jansons u.t.t.. Viss tas saskan ar bienāles devīzi un domāju, ka neviens no uzrunātajiem neiebilstu piedalīties, lai palīdzētu koncertzāles celtniecībai, varbūt šādā veidā var pievērst pasaules uzmanību un atrast kādu mecenātu. Latvija ir devusi pasaulei lieliskus māksliniekus un to arī vajag rādīt – bez aizdomām, ka kādam no tā atleks personīgs labums. Ja uzcels koncertzāli, labums būs kopējs, šodien neviens nešaubās, vai vajadzēja atjaunot operas namu. Latviešiem jābeidz ēsties savā starpā un jāatbalsta vienam otru, šobrīd ir tas īstais nācijas dzimšanas laiks.

Renārs Putniņš

Mans jaukais bezmiesīgais virtuālais provokātor, neskatoties uz bezmiesīgumu, tomēr izskatās, ka izsekojās uztveres problēmas.(neskatoties uz to ka ZB jau vienreiz ar bezmiesīgiem diskutēt bija) AERODIUM nebija steigā sagrābta ideja(skati MK sēžu protokolus, pie JAA vēstules). AERODIUM no sākta gala bija VALSTS GARANTĒTS dīls, ar pēcapmaksa, tas ir nevis PPP subjekts, bet gan VALSTS PASŪTĪJUMS. Vai tad Tevi dikti izbrīna būvniecības konkursi kur valsts maksā post factum? Un tie skaitās valsts pasūtījumi nevis PPP. Savukārt Tu gribi lai es(nu labi JAA) to daru pa saviem grašiem, nedomāj ,ka matemētika Tev tik sūdīga lai šo sarēķinātu, jā es Tev un pārējiem varu… Lasīt vairāk »

šitād un tāds

Kāda tad ir lietu "patiesā daba"?

Čaļi izbīdīja savu ideju? Visu cieņu čaļiem, par spēju izlausties cauri nebeidzamajiem birokrātijas un nemākulīgu ierēdņu džungļiem!

Bet tā tomēr nav smuki. Jo tur pie "čeinīzeriem" jau nevienu neinteresēs lietu "patiesā daba". Pasākums, kurš pārstāvēs un rādīs ko Latvija spēj būs tikai vienas cilvēku grupas lolojums.

Taču es savā naivumā ticu, ka Latvija spēj vairāk. Arī civilizēti atrast labāko risinājumu (arī viena cilvēka vai grupas lolojumu, tomēr labāko pieejamo), nevis steigā pagrābt to kas ir.

Piedod, ja es kā "nespējīgais" atļaujos Tev iebilst. Man no videnes ir problēmas ar autoritātēm.

Dz

Ļoti patīk projekts salikumā ar araerodium iesaisti, krāsas u.t.t. Tas, ka paviljons ir aktīvs centrs vienlaicīgi sausiem datiem-tas ir super! Pašam būtu bail tik augstu lidināties, bet domāju, ka ar drošību viss ir ok…

P.S Mazliet tur gribēju tam Zigurdam par to "parasts maksis" pajautāt – kas tad jums ir neparasts un kāds tas izskatās?

Quantum

Latvija lido mākoņos 🙂

Šitād un tāds

1.arī apejot "taisnīguma" procedūru var nonākt pie laba rezultāta Opā rallā rasasā! Kas tad tā par ideju? Tad jau es apiešu "taisnīgumu" un sadošu pa seju pirmajam CP kukuļprasītājam! Sanāks labs rezultāts, ne? Es laikam pavisam jauns esmu, ka šādu dzīves skatījumu vēl nebiju redzējis. Bet ta, vai nu mēžat uz Īriju, vai pieņemiet tās samazgas tādas kādas tās ir. Vēlreiz opā! Tas kā tagad sanāk? Ja es gribu tās samazgas izmēst, tad man jāmēž uz Īriju? Vai otrs variants – jātur mute ciet un jāpieņem lietas tik sūdainas un smirdīgas, kādas tās ir? Nē, nu patiešām. Mūžu dzīvo mūžu… Lasīt vairāk »

X-PAT

Khe,khe…jesļi čelovek idiot, tak eto na dolgo. Jūs tās samazgas pa interneta portāliem, cienītais/tā, taisies mēzt, vai kā? Pie reizes pieķeriet to žulti ko izgāzuši tie pārējie "mēzēji".

Un velviens teiciens. Šitais no izsūtīto radu repertuāra, kas pēc Sibīrijas "priekiem" atgriezās "dzimtajā" kolhozā, nospļāvas, pavilka krekla rokas augstāk un teica – "Ja tože za savetskuju vlastj, jesļi drugoi ņetu!"

Padodiet ziņu, ja atrodiet to slotaskātu. Bet, ja turpināsiet te bakstīties pa interneta portāliem, tad, patiesi, dies ar Jums, "tautiet". Ar tādu attieksmi spodrības diena Jums ies secen.

Romans Siņicins

tas tikai man galvenā lapā daudz sarkanas krāsas?

hah

lasot šos wannabe patiesības apoloģētus, šķiet, ka patiesi šajā zemē ir problēma ar vienkāršas, piepildītas dzīves dzīvošanu. Ir nepieciešams ienaidnieka tēls. Tie, kam nav darba, cenšas sublimēt savu enerģiju neveselīgā žults šļakatā, kas nosķiež pašu smalkos uzvalkus um bilances mirklī nespēj piedāvāt neko vairāk par sētas kvaukšķu rejām ( mēs zinām, kur paliek sētas kvaukšķi – Šarikova iestādes dzīlēs). Nožēlojami, biedri, N – O – Ž – Ē – L – O – J – A – M – I. Es / Mēs ticam laika nepielūdzamajam ritumam, kas saliks visu pa vietām un pēc 5 gadiem mēs redzēsim patiesi –… Lasīt vairāk »

zvaigzne

Visu laiku gaidīju, kad Andris liks galdā savu slaveno uzskatu īstās saknes – ”austrumieciskās” !!

acs

Vai tas var būt, ka Šķēle ir izņēmis arh. sertifikātu? Beidzot!!!?? Doma jau nav slikta, ne?!

Hmm… vai arī ‘zvaigznei’ mazs, netīšs, burtniecisks misēklis gadījās…