K.Barona iela 54/58 — K&J Partners

Esošā situācija

Gruntsgabala kaimiņu apbūve ir viens no pamatapstākļiem, kas ir ietekmējis priekšlikuma koncepciju. Paveroties uz jebkuru no kaimiņu gruntsgabaliem, atklājas vai nu brandmūris vai nepievilcīga pagalma aina, kas var būtiski ietekmēt komerciāli veiksmīga projekta attīstību nākotnē. Tāpēc tika pieņemts lēmums veidot savu iekšpagalmu ar vienīgo atvērumu uz kaimiņu zemi vietā, kur ir apzaļumota teritorija, kā arī insolācijas nodrošināšanai.

Ideja

Ideja ir veidot nepārprotami mūsdienu prasībām atbilstošu ēkas kompleksu (būvniecības tehnoloģijas, iedzīvotāju un biroja darbinieku komforts), kura galvenais akcents būtu lielais apzaļumotais pagalms ar lielu koku un no dzīvojamās zonas pilnīgi nodalītas autostāvvietas (trokšņi un izplūdes gāzes).

Arhitektūras risinājumi

Biroja apjoma daļa (K.Barona 58) ir labi uztverama no Ģertrūdes un Barona ielu krustojuma, tā fasāde kontrastē gan ar apdares materiālu, gan ar vertikālo un neregulāro fasādes dalījumu un kā akcentus, kas uzirdina triju ēku dzegas līniju, piedāvājam veidot vieglus stikla apjomus. Stikla lielais daudzums pamatojams ar fasādes orientāciju pret ziemeļrietumiem kā arī biroja funkciju. Ēkas iekšpusē ir izveidots ātrijs, kas papildus dos dienasgaismu un arī, ja nepieciešams, sadala stāvu divās atsevišķi izīrējamās daļās.

Dzīvojamā daļa: pamatidejas veidošanai ir atstāta neapbūvēta pagalma daļa kokam, kas ļauj viegli organizēt autostāvvietu izvietošanu un kustību. Pats pagalms veidots, maksimāli atbrīvojot telpu. Iekšpagalma fasādes veidotas atšķirīgas, lai katram iedzīvotājam veidojas sava piederības sajūta konkrētai ēkas daļai.

Autostāvvietas

Autostāvvietas ir paredzētas tikai pagrabstāvā un ir zonāli sadalītas biroja darbiniekiem un iedzīvotājiem — attiecīgi 30% un 70%, kopā veidojot 100 autostāvvietas (apm. 30 m² uz stāvvietu).

Tehniski ekonomiskie rādītāji

Gruntsgabala kopējā platība — 4423,5 m²
Apbūves platība (jaunbūvējamā ēka) — 2362,4 m²
Apbūves blīvums — 56,3%
Apbūves intensitāte — 327,9%
Virszemes stāvu skaits — 7
Pazemes stāvu skaits — 1
Ēkas būvtilpums — 60773,0 m³
Brīvā teritorija — 7,9%
Pagraba stāva kopplatība — 3594,0 m²
Ēkas stāvu kopplatība — 15490,4 m²
Komerctelpas — 2669,2 m²
Dzīvojamās telpas — 7439,3 m²
Autostāvvietu skaits — 100 gab.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx