Kāpas projekta attēlu galerija

Latvijai neparastā un pretrunīgā KĀPAS kompleksa programmas galvenā sastāvdaļa ir vissezonas slēpošanas nogāze. Plānotās būves attīstītāji un arhitekti no Amsterdamas biroja S333 Architecture + Urbanism sola, ka projekts iecerēts tā, lai tas saplūstu ar neskarto, dabisko vidi un neradītu postošu ietekmi uz to.

KĀPA iecerēta kā vissezonas slēpošanas un atpūtas komplekss,
lielākā šāda slēpošanas nogāze Ziemeļeiropā. Attīstītāji cer, ka
komplekss varētu piesaistīt pusmiljonu atpūtnieku katru gadu, ļaujot
Jūrmalai kļūt par tūrisma pilsētu 365 dienas gadā. KĀPĀ
plānotās investīcijas ir vairāk nekā 300 miljoni eiro apmērā, kas
daudzkārt pārsniedz jebkad investētos līdzekļus Jūrmalas pilsētā.

KĀPU iecerēts veidot kā ekoloģiskās arhitektūras, būvniecības un apsaimniekošanas paraugu. KĀPAS
novietne ir padomju laiku kempinga Vaivari teritorijā. Apbūve plānota
tā, lai maksimāli saglabātu teritorijā saglabājušās dabas vērtības.
Teritorijā esošie biotopi būs lieguma zona — apbūve tajā un tās tiešā
tuvumā netiks veikta.

Dalība MIPIM 2007

Pasaules lielākās nekustamā īpašuma izstādes un foruma MIPIM 2007, kurā piedalījās vairāk nekā 2200 kompānijas no 74 pasaules valstīm, projekta KĀPA makets atzīts par vienu no desmit labākajiem. Projekta arhitekti S333 Architecture + Urbanism nominēti The Architecture Foundation balvai Next Generation Award par unikālu, inovatīvu un funkcionālu ēkas dizainu, kas kalpo par paraugu nākotnes arhitektūras tendencēm.

KĀPAS fakti

Viss KĀPAS projekts aptver 190 000 m², un šobrīd lēstās
projekta izmaksas ir apmēram 250 miljonu eiro. Papildus īpašnieku
ieguldījumam projekta paredzamā tirgus vērtība varētu būt apmēram 50
miljoni eiro. Plānotais projekta realizēšanas beigu posms ir
2011.–12.gads.

KĀPA sastāvēs no piecām daļām:

 1. Sudraba kāpa — slēpošanas komplekss
 2. Zaļā kāpa — pirmās klases apkalpošanas viesnīcas numuri
 3. Zilā kāpa — četrzvaigžņu viesnīca un konferenču centrs
 4. Zelta kāpa — SPA centrs un pieczvaigžņu viesnīca
 5. Kāpas aleja — daudzfunkcionāls brīvā laika pavadīšanas parks

 

1. Sudraba kāpa. Kopējā platība: 53 090 m²

 • Trīs slēpošanas nogāzes dažādiem slēpošanas prasmju līmeņiem
 • Sniega atrakciju parks
 • Vasaras ūdens slīdceļš
 • Tematiski restorāni un bāri
 • 900 autostāvvietas

2. Zaļā kāpa. Kopējā platība: 82 705 m²

 • 400 numuriņu ar 100 m² platību
 •  600 autostāvvietas

3. Zilā kāpa. Kopējā platība: 47 320 m²

 • 400 četrzvaigžņu klases viesnīcas numuru
 •  Konferenču un banketa centrs 1500 personām
 • Peldbaseins
 • Atklātais peldbaseins
 • Restorāni
 • Sky bārs un kazino
 • 300 autostāvvietas

4. Zelta kāpa. Kopējā platība: 13 100 m²

 • SPA un veselības klubs
 • Pieczvaigžņu viesnīca ar 100 numuriem
 • 90 autostāvvietas


5. Kāpas aleja. Kopējā platība: 15 620 m²

Vibrējoša
ēkas sirds — Izklaides ala. Tas būs daudzfunkcionāls brīvā laika parks
ar iepirkšanās, pārtikas laukuma un izklaides aktivitātēm.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
47 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
WAT

Latviskajā programmā kaut kā neparādās holandiešu arhitektu griezumos godprātīgi deklarēto -apartamentu ,lai arī parādās gan hotelis-viesnīca, gan slēpotāju viesnīca (3. un 4. ilustrāciaj-griezuma shēmas) , kas minētas arī latviskajās progammā. Kur palikuši apartamenti? Kam tik daudz smukbildīšu- itkā jau rasējumus lasām, vismaz šo saitu izmantojošie? Vēlreiz akcentēšu Jūrmalas apartamenti ir tas pats , kas Rīgā dzīvokļi, pārdodami un turami privātīpašumā. Kāpēc nav plānu shēmas, un programmas pēc platībām ir tikai sadalītas pēc mārketinga koncepcijas( dazādu krāsu kāpas) nevis pēc funkcijām? Kāda ir plānotā intensitāte , brīvā teritorijas, blīvums?Kādi šie rādītāji ir attiecībā pret apkārtējo teritoriju rādītājiem? Cik liels ir gruntsgabals… Lasīt vairāk »

ma

Jaa, patiesaam dziivokli:( Skaidri un gaisi noradits vinu majas lapaa, ka viesnicu nummuri ar skatu uz juru ir noperkami muuza lietosanaa:(

"Laikdalība, kad apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja iegādāties beztermiņa tiesības izmantot viesnīcas numuriņu atvaļinājuma laika pavadīšanai …"

Gatis

Izklausās ļoti kairinoši: "Vibrējoša ēkas sirds — Izklaides ala." PR speci labu aldziņu saņem? Vai ir jēga maksāt?

u

un kādi vēl mēdz būt izteicieni, t.i. daudznozīmīgi (divnozīmīgi) un aptuveni. neba valoda tev ir primitīva?

Dr.Ina

Angliski jau tas neskan slikti – "vibrant heart". Arī par pilsētām nereti tiek lietots izteiciens "vibrant city". Tomēr šaubos, vai kāds profesionāls tulkotājs iedomātos to tulkot kā "vibrējošu". "vibrējošs" – tā gan ir viena vārda "vibrant" nozīme. Taču šajā gadījumā noteikti atbilstošāka būtu cita vārda "vibrant" nozīme – pulsējošs, aktīvs, dzīvīgs, enerģisks u.c. Atklāti sakot, mazliet pārsteidz, ka šāda, tik vērienīga projekta attīstītāji Latvijā nav spējuši piesaistīt pat profesionālu tulkotāju, acīmredzot šai lietā izlīdzoties ar vietējo PR "speciālistu" pakalpojumiem. To apliecina arī nākamajā teikumā lietotie vārdu salikumi: "daudzfunkcionāls brīvā laika parks ar iepirkšanās, pārtikas laukuma un izklaides aktivitātēm". Jāatzīst, pagaidām… Lasīt vairāk »

Kra

Pārtikas laukums = food court, droši vien. Tad jau precīzāk būtu teikt "ēdiena pagalms"… 🙂

Blokz

Palabošu: Lucavsalas Ziemeļgalu par Cazino rajonu, Maskavas ielas spīķerus gribēja rozā…

losangelos

– Neskatieties uz mūsu darbiem, bet klausaities mūsu vārdos! Ēka nodarīs minimālu kaitējumu jūsu videi, ideāli iekļausies jūsu pludmales dabiskajā ainavā, taupīs jūsu enerģiju, būs ļoti ekoloģiska un darīs jūs visus bagātus un laimīgus!! Ticiet, ticiet, ticiet mums, un nerunājiet pretī.

kroko

šis projekts man nepatīk. • dabas vērtību saglabāšana vai nesaglabāšana, manuprāt, pati par sevi nedefinē telpas kvalitāti. tā ir kaut kāda sērga Latvijā. • griezumos izpaužas ēkas mērogs pret apkārtējo vidi- priežu mežu un cilvēku tajā. ir momentāli jūtama asā robeža starp bijušo kolektīvo un jaunradīto induviduālo telpu. nav sliekšņa. nekāda. koki piekļaujas monolītai sienai. šaubos ka tā ir rasējumu kļūda- viņi patiešām ir iespieduši to ēku vēl ar kāju paklopējot pa virsu. ēka iesēdināta pa visu apbūves teritoriju- esmu vai nu iekšā vai ārā (kā jau minēju- nav sliekšņa) => un tāda ir kvalitāte struktūrai, kas pēc autoru vārdiem… Lasīt vairāk »

Ivo Š.

Incanti, ka attēlu galerijā nekur nefigurē skati no pa zemi staigājošu celvēku redzespunkta. Apjomu piedāvā apskatīt tikai no no mazas privātās lidmašīnītes pilota kabīnes, tad notiek straujš pārleciens un tiek piedāvātas interjera bildītes.

Kāpēc netiek piedādāvāti ikdienišķie skata punkti: no garāmbraucošajiem ceļiem, pludmales puses un cilvēkam atrodoties netālu no objekta.

Patreiz izskatās, ka cilvēka līmenis še ir atstāts novārtā, vairāk domājot par pašmērķīgas "tīrās" formas radīšanu ar "random" konteksta piesaisti (jo Sahāras tuksnesī arī šo var iesēdināt).

ka

…jaa zeel, ka taadi cilveeki kaa Tu un es nepiedaliijaas diskusija – tad mees buutu uzdevushi pareizos jautaajumus un VISIEM kluutu skaidrs, ka SHO ANTIHUMAANO OBJEKTU (kas neoficaalaas sarunaas, NEMAZ NESLEEPJOT, tiek mineets kaa dziivoklu kompleks AUSTRUMU KAIMINIEM) MUMS NEVAJAG!

….citaadi, liekas, ka buuvees….!!!

:)

latgalie’siem?

pagridasarhitekts

a ko ta jus nepiedalijaties?

ir tak arhitekturas veicinasanas fonds citi pazistamie arhitekti kas ari parasti forumos cel trokshnjus par arhitekturas kvalitati! ko ta jus nerakstat atklatas vestules domej valdibai vel tur kam…

ak ja kam ta gribas del sabiedriskas telpas sabojat privatas attiecibas ar skanojosam strukturam…

mazums pasiem bus jurmala japrojekte…

mazums tie pasutitaji ari pie mums atnaks…

nu izdaliet bieti tam projektam …

a labak atsakaties visi sadarboties ar to investoru kas finanse so projektu, gan jau nav vienigais…

loti interesanti vai tie trokshni kadreiz parvertisies reala balsi.

a

shausmas

p.a.

kamdel vispar vajag/vajadzeja 50% no pedejos 10-15 gados izveidotas jurmalas apbuves?

isteniba no jurmalas tur jau maz palicis, tads dargo privatmaju gulamrajons, kapec tur tagad vajad milzigus daudzdzivoklu objektus? nevajag! tiesi tapat ka tos 50% nevajadzeja, bet tiesi tapat bus!

pechnik

Жаркие банные печи для любителей пара. Печник оказывает услуги по кладке и ремонту печей, печей-каминов, банных печей , плиты , голландки , шведки , русские печи , лежанки . Рассмотрю любые предложения. Опыт, сертификат.

Murejam un remontejam krasns, plits. t.26412845

Sergei

Murejam un remontejam krasns, plits. t.26412845

Raitis

Murejam un remontejam krasns, plits. 29461852

TV

Доска бесплатных объявлений на TV. Для размещения Вашего объявления, отправте текст (фото) на почтовый ящик reklama@dagda.lv Объявление будет размещено в течении 24 часов и сохранится до одного месяца . Объявления транслируемые Дагдским TV размещаются в этом разделе автоматически http://www.dag…n=ru&id=59

Номер телефона +371 65652170 E-mail reklama@dagda.lv

pechnik

Жаркие банные печи для любителей пара. Печник оказывает услуги по кладке и ремонту печей, печей-каминов, банных печей , плиты , голландки , шведки , русские печи , лежанки . Рассмотрю любые предложения. Опыт, сертификат.

Murejam un remontejam krasns, plits. t.26412845

Raitis

Krāšņu mūrnieks ,Murejam un remontejam krasns, plits. t.22423776 Raitis .

Sergei

Murejam un remontejam krasns, plits. t.26412845

Raitis

Murejam un remontejam krasns, plits. 29461852

WAT

Latviskajā programmā kaut kā neparādās holandiešu arhitektu griezumos godprātīgi deklarēto -apartamentu ,lai arī parādās gan hotelis-viesnīca, gan slēpotāju viesnīca (3. un 4. ilustrāciaj-griezuma shēmas) , kas minētas arī latviskajās progammā. Kur palikuši apartamenti? Kam tik daudz smukbildīšu- itkā jau rasējumus lasām, vismaz šo saitu izmantojošie? Vēlreiz akcentēšu Jūrmalas apartamenti ir tas pats , kas Rīgā dzīvokļi, pārdodami un turami privātīpašumā. Kāpēc nav plānu shēmas, un programmas pēc platībām ir tikai sadalītas pēc mārketinga koncepcijas( dazādu krāsu kāpas) nevis pēc funkcijām? Kāda ir plānotā intensitāte , brīvā teritorijas, blīvums?Kādi šie rādītāji ir attiecībā pret apkārtējo teritoriju rādītājiem? Cik liels ir gruntsgabals… Lasīt vairāk »

ma

Jaa, patiesaam dziivokli:( Skaidri un gaisi noradits vinu majas lapaa, ka viesnicu nummuri ar skatu uz juru ir noperkami muuza lietosanaa:(

"Laikdalība, kad apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja iegādāties beztermiņa tiesības izmantot viesnīcas numuriņu atvaļinājuma laika pavadīšanai …"

Gatis

Izklausās ļoti kairinoši: "Vibrējoša ēkas sirds — Izklaides ala." PR speci labu aldziņu saņem? Vai ir jēga maksāt?

WAT

konkrētā frāze,mazliet neķītras asociācijas veicina , tas tiesa 😉

Savulaik virmoja ideja Zaķusalas zoodārzu arī pārvēst par Rīgas rozā rajonu, šamējie arī varēs tā tautiski "meitu kāpa" ar šādām divdomīgām frāzēm aiziet tautiņās.

u

un kādi vēl mēdz būt izteicieni, t.i. daudznozīmīgi (divnozīmīgi) un aptuveni. neba valoda tev ir primitīva?

WAT

Ko Jūs cienījamais vēlaties? Termins divdomīgs ir normāls LV valodā pierasts jēdziens , vai esmu kur lietojis jēdzienu "divnozīmīgi"? Tas jau akaliņās Jūsu pašu izdomāts un man inkriminēts izteiciens.

Par manu valodu nebēdā, kādu Dievs devis ,tāda ir.

Blokz

Palabošu: Lucavsalas Ziemeļgalu par Cazino rajonu, Maskavas ielas spīķerus gribēja rozā…

Dr.Ina

Angliski jau tas neskan slikti – "vibrant heart". Arī par pilsētām nereti tiek lietots izteiciens "vibrant city". Tomēr šaubos, vai kāds profesionāls tulkotājs iedomātos to tulkot kā "vibrējošu". "vibrējošs" – tā gan ir viena vārda "vibrant" nozīme. Taču šajā gadījumā noteikti atbilstošāka būtu cita vārda "vibrant" nozīme – pulsējošs, aktīvs, dzīvīgs, enerģisks u.c. Atklāti sakot, mazliet pārsteidz, ka šāda, tik vērienīga projekta attīstītāji Latvijā nav spējuši piesaistīt pat profesionālu tulkotāju, acīmredzot šai lietā izlīdzoties ar vietējo PR "speciālistu" pakalpojumiem. To apliecina arī nākamajā teikumā lietotie vārdu salikumi: "daudzfunkcionāls brīvā laika parks ar iepirkšanās, pārtikas laukuma un izklaides aktivitātēm". Jāatzīst, pagaidām… Lasīt vairāk »

Kra

Pārtikas laukums = food court, droši vien. Tad jau precīzāk būtu teikt "ēdiena pagalms"… 🙂

losangelos

– Neskatieties uz mūsu darbiem, bet klausaities mūsu vārdos! Ēka nodarīs minimālu kaitējumu jūsu videi, ideāli iekļausies jūsu pludmales dabiskajā ainavā, taupīs jūsu enerģiju, būs ļoti ekoloģiska un darīs jūs visus bagātus un laimīgus!! Ticiet, ticiet, ticiet mums, un nerunājiet pretī.

kroko

šis projekts man nepatīk. • dabas vērtību saglabāšana vai nesaglabāšana, manuprāt, pati par sevi nedefinē telpas kvalitāti. tā ir kaut kāda sērga Latvijā. • griezumos izpaužas ēkas mērogs pret apkārtējo vidi- priežu mežu un cilvēku tajā. ir momentāli jūtama asā robeža starp bijušo kolektīvo un jaunradīto induviduālo telpu. nav sliekšņa. nekāda. koki piekļaujas monolītai sienai. šaubos ka tā ir rasējumu kļūda- viņi patiešām ir iespieduši to ēku vēl ar kāju paklopējot pa virsu. ēka iesēdināta pa visu apbūves teritoriju- esmu vai nu iekšā vai ārā (kā jau minēju- nav sliekšņa) => un tāda ir kvalitāte struktūrai, kas pēc autoru vārdiem… Lasīt vairāk »

Ivo Š.

Incanti, ka attēlu galerijā nekur nefigurē skati no pa zemi staigājošu celvēku redzespunkta. Apjomu piedāvā apskatīt tikai no no mazas privātās lidmašīnītes pilota kabīnes, tad notiek straujš pārleciens un tiek piedāvātas interjera bildītes.

Kāpēc netiek piedādāvāti ikdienišķie skata punkti: no garāmbraucošajiem ceļiem, pludmales puses un cilvēkam atrodoties netālu no objekta.

Patreiz izskatās, ka cilvēka līmenis še ir atstāts novārtā, vairāk domājot par pašmērķīgas "tīrās" formas radīšanu ar "random" konteksta piesaisti (jo Sahāras tuksnesī arī šo var iesēdināt).

ka

…jaa zeel, ka taadi cilveeki kaa Tu un es nepiedaliijaas diskusija – tad mees buutu uzdevushi pareizos jautaajumus un VISIEM kluutu skaidrs, ka SHO ANTIHUMAANO OBJEKTU (kas neoficaalaas sarunaas, NEMAZ NESLEEPJOT, tiek mineets kaa dziivoklu kompleks AUSTRUMU KAIMINIEM) MUMS NEVAJAG!

….citaadi, liekas, ka buuvees….!!!

:)

latgalie’siem?

pagridasarhitekts

a ko ta jus nepiedalijaties?

ir tak arhitekturas veicinasanas fonds citi pazistamie arhitekti kas ari parasti forumos cel trokshnjus par arhitekturas kvalitati! ko ta jus nerakstat atklatas vestules domej valdibai vel tur kam…

ak ja kam ta gribas del sabiedriskas telpas sabojat privatas attiecibas ar skanojosam strukturam…

mazums pasiem bus jurmala japrojekte…

mazums tie pasutitaji ari pie mums atnaks…

nu izdaliet bieti tam projektam …

a labak atsakaties visi sadarboties ar to investoru kas finanse so projektu, gan jau nav vienigais…

loti interesanti vai tie trokshni kadreiz parvertisies reala balsi.

a

shausmas

Ingurds Lazdiņš

es piedalījos tajā apspriešanā visa rezultātā būtiski šķiet vairāki momenti: * šāda apjomu risinājumu koncepcija pārstāv pasaulē izplatītu un samērā progresīvu projektēšanas metodiku, kas priekšpēdējā Venēcijas biennālē bija nodēvēta arī kā "second nature" – liela apjoma urbānās struktūras veidotas kā dabas ainavas arhitektoniska simulācija, kā šajā gadījumā – ģeomorfa struktūra progresīva tā rādās galvenokārt, jo neuzspiež industriālo un tai ir potence veiksmīgākajos gadījumos veidot tādu kā dabas/ainavisko fonu, kā liela mēroga kulisi sabiedriskās un sadzīves norisēm; * otrkārt, nevajadzētu aizmirst, kā šādas – megamēroga – savrupas celtnes reizēm ir saudzīgākas un "ekoloģiskākas" pret dabas vidi, nekā tāda pat apjoma 3-4… Lasīt vairāk »

Kroko

"liela apjoma urbānās struktūras veidotas kā dabas ainavas arhitektoniska simulācija" un vēlreiz URBĀNAS STRUKTŪRAS veidiotas kā DABAS arhitektoniska SIMULĀCIJA. kaut kas neiet kopā. vai, lūdzu, Lazdiņa k-gs būtu iespējams parādīt kādu realizētu projektu, kur mežā/pļavā urbānai struktūrai ar tai (uz papīra) piedēvētu dabas simulāciju varētu pielikt klāt apgalvojumus "saplūst ar apkārtējo" un "kvalitatīva telpa Cilvēkam"- tieši tām vērtībām, ko sludina projektētājs; vai arī tas ir tikai laboratorijas koncepts? es patiešām neesmu vēl daudz pasaules ēku un vietu apskatījis- bet ģeneralizējot (protams, kas kļūdaini) visas urbānās struktūras, kas ir AR dabu, to nesimulē, bet papildina un papildinās. simulēt nozīmē- būt kopijai.… Lasīt vairāk »

WAT

Pievienojos KROKO. Kamdēļ Jūrmalai vispār vajag šitādu megastruktūru? Kas tai nodrošinās nepieciešamās jaudas, resursus, ceļus. Kas maksās par šitā labuma dīkstāvi(n-kārtīgi samazinātu jaudu patēriņu) vēlos rudeņos, agros pavasaros, ziemās un normālu noslodzi tikai siltajā periodā? Saprotu it kā jau jautājums nav arhitektiem, bet investoriem un pilsētai, tas savukārt liek jautā vai tiešām S333 vīriņiem neradās ne mazāko jautājumu par Jūrmalas-Eiropas mērogā mazpilsētas kapacitātēm šito joku norīt, vai tiešām visi barojas no pirksta izzīstiem super-duper nākotnes plāniem?

WAT

Ja tā pamatīgi ieskatās par ēkām- alternatīvajām mākslīgajām ekosistēmām, parasti šādi joki tiek realizēti (biežāk projektēti, kas laikam ir nospiedoši vairākumā) vai nu pilnīgi urbānā lielpilsētas vidē, vai nu totāli ekstrēmā vidē-tuksnesis par piemēru (kur padaudz naftas $) , dominējoši gar Persijas līča dienvidu krastu, lai cilvēkam radītu pieņemamus un dabai pietuvinātus apstākļus. Kāpēc vidē , kas jau tagad ir maksimāli humāna un komfortabla jārada mākslīgā alternatīva? Nepiekrītu I.Lazdiņam par to , ka šamējais koncepts ir kas jauns un svaigs, neko tālu no 1962 gada ARCHIGRAM konceptiem nav puiši aizgājuši(tāds notupināts "walking city"), tik piekabinājuši mūsdienās pieņemamāku "skinu" 😉 ,… Lasīt vairāk »

p.a.

kamdel vispar vajag/vajadzeja 50% no pedejos 10-15 gados izveidotas jurmalas apbuves?

isteniba no jurmalas tur jau maz palicis, tads dargo privatmaju gulamrajons, kapec tur tagad vajad milzigus daudzdzivoklu objektus? nevajag! tiesi tapat ka tos 50% nevajadzeja, bet tiesi tapat bus!

TV

Доска бесплатных объявлений на TV. Для размещения Вашего объявления, отправте текст (фото) на почтовый ящик reklama@dagda.lv Объявление будет размещено в течении 24 часов и сохранится до одного месяца . Объявления транслируемые Дагдским TV размещаются в этом разделе автоматически http://www.dag…n=ru&id=59

Номер телефона +371 65652170 E-mail reklama@dagda.lv

Sergei

Murejam un remontejam krasns, plits. t.26412845

47
0
Lūdzu, komentējietx