Gāliņciema bibliotēka Ventspilī. DR arhitekti

Novietne

Ēka izvietojas ievērojot koku aizsardzības joslu un, ņemot vērā koku izvietojumu gar robežām no trīs pusēm, zemesgabals būs dabiski noēnots. Izvērtējot vides apstākļus — ziemeļu puse, noēnojums, esošais grāvis, bērnudārza autostāvvieta, ziemeļu pusē izvietotas ēkai nepieciešamās autostāvvietas, atkritumu konteineru novietne un organizēta preču piegāde.

Galvenā ieeja ēkā tiek veidota ēkas centrā pret Kuldīgas ielu. Uz galveno ieeju veidots jauns gājēju ceļu tīkls, pie ieejas — labiekārtots priekšlaukums ar soliņiem un velosipēdu novietni. Tas ir savienots ar pasākuma terasi un bērnu rotaļu zonu dienvidu pusē. Rietumu pusē ir paredzēta segta atpūtas terase bibliotēkas un sabiedriskā centra apmeklētājiem.  

Ēkas arhitektūra

Grāmata ir zināšanu simbols. Bibliotēka ir grāmatu krātuve, tātad zināšanu kopums. Atverot grāmatu zināšanas kļūst pieejamas. Atvērtība un pieejamība raksturo mūsdienu bibliotēkas. Atvērta grāmata kļūs par ēkas simbolisko tēlu. Ēkas jumta forma piešķir ēkai dinamiskumu un nodrošina aizsargājošu ietvaru, tā pat kā grāmatas vāks. Ēkas forma respektē apkārtējās vides īpatnības un atklāj bibliotēkas mūsdienīgo raksturu. Tā ir gan atvērta, aicinoša un pieejama zināšanu krātuve, gan radoša un dinamiska tikšanās vieta.

Funkcionālais plānojums

Ēkas centrā — ieejas halle, tikšanās vieta, informācijas centrs. Ap halli grupējas galvenās ēkas telpas — bibliotēka, pasākumu zāle, funkcionālās palīgtelpas. Bibliotēkas telpas ir savstarpēji savienotas. Ievērojot atvērtības principu, austrumu un rietumu fasādes ir plaši stiklotas. Dienvidu pusē izvietojas jauniešu aktivitāšu centrs ar izeju uz pasākumu terasi un bērnu rotaļu zonu. Ēkas ziemeļu galā ir pasākumu zāle, kas ar lielu stiklojumu veras pret izcilo koku audzi. Visas nepieciešamās palīgtelpas izvietojas ēkas ziemeļaustrumu daļā.

Konstrukcijas, apdare

Ēkas nesošās konstrukcijas — monolītā betona pamati un sienas, tērauda kolonnas, jumtam — tērauda sijas. Fasāžu apdari veido trīs materiālu kompozīcija. Ārējais ietvars sienām un jumtam ir veidots ar patinētu vara plākšņu apdari. Ārsienu plaknes, kas vērstas uz ēkas iekšpusi veidotas ar laminētu kokšķiedru plākšņu apdari. Bibliotēkas telpām, ieejas hallei un pasākumu zālei ir plašs stiklojums nodrošinot dabisko apgaismojumu, apliecinot ēkas atvērtību un ienesot dabas sajūtas telpās.   

Apbūves rādītāji

  • Zemesgabalu platība — 3985 m²
  • Apbūves laukums — 650 m²
  • Apbūves blīvums —16%
  • Kopējā telpu platība — 542 m²

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000