Esplanādes radoši informatīvā telpa

Pagaidu būve iecerēta gan kā informācijas centrs Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā gaidāmajiem pasākumiem, gan kultūras pasākumu platforma visdažādāko mākslas žanru pārstāvjiem. Plānots, ka šogad būve darbosies līdz septembrim, kalpojot koncertiem, konferencēm, radošajām darbnīcam, informācijas apmaiņai, performancēm utt., tajā darbosies kafejnīca un Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītava.

Atbilstoši koncepcijai, būve ir veidota kā iespējami ažūra un caurspīdīga struktūra, — vienkārša,  maināma un pielāgojama dažādām norisēm, tā lai uzmanības centrā būtu notiekošie kultūras pasākumi, lai tā aicinātu uz līdzdalību norisēs un arī lai harmoniski iekļautos Esplanādes parkā. Struktūra ir būvēta no vienkāršiem, viegliem un viegli pārveidojamiem materiāliem — telpas apjomu un tēlu veido 14 m augsta celtniecības sastatņu konstrukcija ar tajā ievietotiem koka klājiem, baltiem projekciju ekrāniem un no lietus un vēja norobežotas lieltelpas konstrukcijas iekšpusē. Jumts un sienas veidotas no caurspīdīga PVC auduma. Dienā būve funkcionē, kā atvērta un saulaina pulcēšanās telpa, bet naktī partop par gaismas instalāciju. Struktūras tēls un arhitektūra projektēta tā, lai tā veidotu harmoniskas attiecības ar kontekstu: parku un Raiņa pieminekli.

Caurspīdīgā un mainīgā telpa parkā ir iecerēta kā impulss kultūras procesam, aicinoša tikšanās vieta. Telpa ir tikai fons, kas ļaujot dominēt kultūras norisēm, spēj mainīties līdzi tām. Caurspīdība palīdz sapludināt iekštelpu ar ārtelpu, panākot, ka iekštelpa ir parka — pilsētas publiskās ārtelpas turpinājums.

Radoši informatīvā telpa Esplanāde 2014

Arhitekts  — Austris Mailītis / Mailītis A.I.I.M.
Arhitektūras komanda — Austris Mailītis, Jānis Ielejs, Simone Riccomi, Andra Odumāne, Dina Suhanova

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000