Visvairāk projektētā zeme pasaulē

Hans Ibelings, ed.

The Artificial Landscape: Contemporary Architecture, Urbanism and Landscape Architecture in the Netherlands

Izdevniecība: Netherlands Architecture Institute, 2001

Iesaka: Artis Zvirgzdiņš

Šī grāmata kādreiz uz neilgu laiku bija nonākusi manās rokās. Šķirstīju un ar interesi izlasīju lasāmo daļu. Iespējams, nosaukums var maldināt — grāmata patiesībā aptver arhitektūru, pilsētbūvniecību un ainavu arhitektūru kā vienotu veselumu, aplūkojot sociālo un vēsturisko kontekstu, kādā radies šis jaunāko laiku arhitektūras fenomens — Nīderlandes arhitektūra, kas 90. gados izvirzījās modernās arhitektūras avangardā un droši vien arī turpmāk nezaudēs savu nozīmi.

Vairāk kā simts projekti un objekti ir apkopoti konceptuālās nodaļās, piemēram, Ekstrēmā loģika vai Hedonistiskās ainavas. Atsevišķa nodaļa atvēlēta dažādu autoru esejām, runām un grāmatu fragmentiem, kuru autori ir Hanss Ibelings, Adriāns Goize, Barts Lotsma, Karolīne Bosa, Ole Boumans u.c. Lielākā daļa no viņiem ir ne īpaši vecāki par 40. Nelielā vārdnīcā grāmatas beigās skaidroti tādi no Nīderlandes cēlušies jēdzieni kā vinex, polder model vai wilde wonen. Kā atzīmē Ibelings, Nīderlande, iespējams, ir visvairāk pētītā, plānotā un projektētā zeme pasaulē.

Izdevums ir patīkams arī ar to, ka ievēro samērību starp bilžu grāmatu, teorētisku rakstu krājumu un konceptuālu manifestu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx