Vakara intervija ar pilsētas sociologu TV

«Es nezinu nevienu pilsētu, kuru varētu saukt par vīrišķīgu. Pilsētas nekad nav vīrieši. Vīrieši pilsētās dzīvo, viņi tās aplenc, viņi tās iekaro, bet pati pilsēta vienmēr ir sieviete,» tā raidījumā Vakara intervija saka pilsētu pētnieks Hartmuts Hoisermans.

6.novembra Vakara intervijā Ginta Grūbes sarunubiedrs bija Berlīnes Humbolta universitātes socioloģijas profesors Hartmuts Hoisermans (Hartmut Häußermann), kurš jau divdesmit gadus pēta Eiropas metropoles un cilvēkus, kuri dzīvo un grib dzīvot tajās un sludina, ka hipotekārais kredīts neatbilst mūsdienu modernā cilvēka dzīves un darba modelim.

Raidījumā H.Hoisermans runā par to, vai «globālais ciems» maina to veidu, kā mūsdienu cilvēks dzīvo, par to, kāpēc austrumeiropieši izvēlas amerikāņu dzīves modeli, kur nakti pavada savrupmājā priekšpilsētā, bet atpūtu organizē iepirkšanās centrā, par to, vai būvējot Eiropā pilsētas, vajadzētu rēķināties ar viesstrādniekiem no Āzijas un to, kā lētās lidmašīnu līnijas izmaina Eiropas pilsētas un cilvēku kustību tajās un kāpēc underground kultūras pārstāvji un japiji XXI gadsimtā izklaidējās vienuviet.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx