Sakrālā arhitektūra Daugavpils rajonā

Apgāds Neputns laidis klajā divu mākslas zinātnieču ― Rūtas Kaminskas un Anitas Bisteres ― ilgstošu pētījumu un sadarbības rezultātā tapušo grāmatu par sakrālo arhitektūru un mākslu Daugavpils rajonā.

Daugavpils rajona salīdzinoši nelielajā teritorijā atrodama liela tradīciju daudzveidība — dažādība konfesionālajā, etniskajā, kultūrvēsturiskajā un māksliniecisko tradīciju attīstības pēctecības plāksnē.

Grāmatā ietverta informāciju par 58 sakrālajām celtnēm, tai skaitā par pareizticīgo un vecticībnieku baznīcām, par katoļu, luterāņu un jūdaisma konfesijas dievnamiem. Autores sniedz konspektīvu sakrālo celtņu vēstures analīzi, raksturo to arhitektonisko veidolu, kā arī min nozīmīgākos mākslas darbus baznīcu kolekcijās. Grāmata ļauj lasītājam gūt ieskatu par novada arhitektūras un mākslas parādībām, sākot no manierisma laikmeta XVII gs. otrajā pusē līdz funkcionālisma izpausmēm XX gs. pirmajā pusē.

Izdevums iecerēts kā aizsākums publikāciju sērijai par Latvijas dažādo reģionu sakrālās arhitektūras un mākslas pieminekļiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx