LTV Adresēs: veco skolu jaunā dzīve

Raidījuma Adreses jaunās sezonas astotā sērija LTV1 ēterā — ceturtdien, 28. martā. Sērijas tēma: veco skolu atjaunošana. Adreses rāda divus šedevrus — jūgendstila pērli, Liepājas Valsts 1. ģimnāziju, un vienu no klasiskajām Rīgas sarkano ķieģeļu skolām, Friča Brīvzemnieka pamatskolu Āgenskalnā.

Abu skolu gadsimtu garais dzīvesstāsts ir ļoti līdzīgs — abas celtas kā skolas un vienmēr arī bijušas skolas. Tās pat celtas identiskā laikā, 1910. gadā, kad Latvija piedzīvoja īstu demogrāfisko un skolu būvniecības bumu. Arī mūsdienās, skolu atjaunošanas bumā, to stāsts ir līdzīgs — abas nupat pieredzējušas vērienīgu atjaunošanu. Kā salīdzināt šādas teju “māsas”? Adreses eksperimentē, un pirmo reizi raidījuma autoram Mārtiņam Ķibildam līdzi dodas nevis viens, bet divi ceļabiedri — literātes un aktrises Agnese un Madara Rutkēvičas. Dvīņumāsas.

Pat visidentiskākie dvīņi atšķiras, jo ir personības pašas par sevi. Tāpēc arī Adreses skolu atšķirības meklēs niansēs, vissīkākajās detaļās, un mēģinās sataustīt abu veco ēku dvēseli. Tad arī sapratīsim, kā tas iespējams, ka viena plūc arhitektu balvas, bet otra pārtapusi vispār bez arhitekta pieskāriena…

LTV1 ēterā Adreses ir ik ceturtdienu, pulksten 21.15, ar atkārtojumu sestdienās, pulksten 12.40.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx