LTV Adreses: veco koceņu jaunā dzīve

Raidījuma Adreses jaunās sezonas ceturtā sērija LTV1 ēterā — ceturtdien, 28. februārī. Sērijas tēma — veco Rīgas koka ēku pielāgošana 21. gadsimta dzīvei un standartiem. Abi apskatītie objekti ir līdzīgi — divu ēku pagalms Āgenskalnā un piecu ēku puduris pilsētas centrā, Krišjāņa Valdemāra ielā. Abi nupat no noplukušas pamestības uzmirdzējuši jaunai, skaistai dzīvei. Taču Adresēs, kā ierasts, pozitīvs ir tikai viens no stāstiem…

Āgenskalna Lapu ielā, veca parka malā, pirms nepilniem simts gadiem tika uzceltas divas strādnieku mājas. Visu mūžu tās bija necilas, ar maziem dzīvoklīšiem un sausajām atejām, pēdējos gadus — pamestas. Tagad, pēc vērienīgas pārbūves, abās aizvien ir dzīvokļi, taču ar nesalīdzināmi augstākiem dzīves standartiem un, loģiski, arī cenu. Šeit mīt solīda rīdzinieku vidusšķira.

Koka ēku puduris Krišjāņa Valdemāra un Emīļa Melngaiļa ielas stūrī ir krietni senāks — pirmās mājas te celtas pirms teju 200 gadiem. Kaut koka ēku Rīgas centrā ir daudz, šādi vairāku, turklāt tik senu, ēku ansambļi ir retums. Šim piešķirts valsts nozīmes pieminekļa statuss. No nebūtības to izdevās paglābt pēdējā brīdī, jo iepriekšējais īpašnieks ēciņas bija daļēji jau nošķūrējis. Tagad tās pārvērstas par spožiem birojiem un savā vecajā pagalmā ieskauj jaunu septiņstāvu dzīvokļu ēku.

Tiktāl abi stāsti ir pozitīvi. Taču nianses atšķiras, un tieši šīs atšķirības Adrešu autoram Mārtiņam Ķibildam ļauj izvēlēties savu favorītu. Tiesa, intriga saglabājas — raidījuma viesim Mārim Oltem domas var atšķirties. Vai būs strīds?

LTV1 ēterā Adreses ir ik ceturtdienu, pulksten 21.15, ar atkārtojumu sestdienās, pulksten 12.40.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx