LTV Adreses: kas glābs Rīgas nomales — bomži vai miljonāri?

LTV1 raidījuma Adreses 12. oktobra sērija apskata īpaši sāpīgu tēmu — Rīgas senās koka arhitektūras izdzīvošanas izredzes mūsdienās. Un nevis pilsētas centrā, bet nomalēs (vismaz bijušajās nomalēs) — Adreses salīdzina Maskavas forštati un Ķīpsalu.

Paradoksāli, ka abas atpalikušās apkaimes no bagātā Rīgas centra savulaik atšķēlis progress. Zvejnieku un strūdzinieku Ķīpsalu no Rīgas atdalīja daudzus gadsimtus lielākā Rīgas transporta maģistrāle Daugava, savukārt krievu un ebreju tirgoņu Maskavas forštati — 19. gadsimta progresa vēstnesis dzelzceļš.

Šodien abās apkaimēs no bijušo laiku autentiskās auras paliek arvien mazāk liecību. Ķīpsalā zvejas laivu steķus nomainījušas miljonāru jahtu piestātnes un zivju kūpinātavu vietā plešas dārgi ainavu dārzi. Maskačkā kādreiz turīgo pilsētnieku mājas apdzīvo deklasēti elementi vai arī tās nomirst pavisam — ugunsgrēkos un pamestībā.

Kur vecajām koka mājām ir lielāka iespēja uzturēt dzīvu Rīgas šarmu un unikalitāti? Adrešu autors Mārtiņš Ķibilds skaidro kopā ar savu šīs sērijas ceļabiedru, meiteni ar Maskavas forštates gēnu asinīs Māru Upmani-Holšteinu.

 

LTV1 ēterā Adreses ir ik ceturtdienu, pulksten 20.00, ar atkārtojumu sestdienās. Visas sērijas noskatāmas arī LTV interneta platformās, kā arī Adrešu Facebook lapā. Papildu stāsti — autora Instagram kontā.

Informācija: Mārtiņš Ķibilds, LTV Adreses

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx