LTV Adreses: kad necils top par ekskluzīvu, bet ekskluzīvs — par necilu

LTV1 raidījums Adreses 26. oktobra sērijā pēta, cik relatīvs pilsētās un arhitektūrā var būt jēdziens «eksluzīvs». Īpaši vērtīgi, ekskluzīvi zemes gabali un namīpašumi, neapšaubāmi, ir būtiska daļa no pilsētas vaibstiem. Taču vai visiem ir atbilstošs pielietojums? Un vai par eksluzīvu var padarīt arī necilu vietu?

Divas salīdzināmās adreses — kāda utilitāra pagalma būve neievērojamā Rīgas centra nomales ieliņā un kāds īpaši liels un vērtīgs zemesgabals Ķīšezera krastā pie Mežaparka. Artilērijas iela un Ezermalas iela. Artilērijas ielā pirmskara mājas pagalmā bijušais zirgu stallis nupat pārbūvēts par smalku dzīvokļu māju (arhitektūra: OpenAD). Savukārt Ezermalas ielā, tieši ezera krastā, bijusī padomju armijas aviācijas skolas teritorija izskatās kā pēc kara… Cik saprātīgs ir biznesa modelis pārdot dārgus dzīvokļus necilā vietā? Un kādas ir dārgā ezermalas zemesgabala nākotnes izredzes?

Adrešu autora Mārtiņa Ķibilda ceļabiedrs šai sērijā — žurnāliste un izdevēja Agnese Kleina, kura savulaik kļuva slavena kā modes noteicēja ar savu blogu, bet tagad izdod izsmalcinātu žurnālgrāmatu Benji Knewman un rūpējas par miljonāra Jāņa Zuzāna privātā mākslas muzeja Zuzeum tēlu. Viņai noteikti ir ko teikt par ekskluzivitāti.

LTV1 ēterā Adreses ir ik ceturtdienu, pulksten 20.00, ar atkārtojumu sestdienās. Visas sērijas noskatāmas arī LTV interneta platformās, kā arī Adrešu Facebook lapā. Papildu stāsti — autora Instagram kontā.

Teksts: Mārtiņš Ķibilds, LTV Adreses

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx