Latvijas Būvniecība 2017/1

Svarīgākā pirmā numura tēma ir būvniecības apjomu prognoze, kur apkopots potenciālais būvniecības pasūtījumu piedāvājums no pašvaldībām un valsts institūcijām.

Cipari rāda optimistisku tendenci, Ekonomikas ministrija prognozē būvniecības jomai kopumā apgūt 556 miljonus EUR līdz 2023. gadam, bet Rail Baltica projekta ietvaros vēl papildus — 1,425 miljardus EUR. Jautājums, protams, kas Rail Baltica projekta realizācijā apgūs lauvas tiesu no finansējuma — ārzemju kompānijas vai vietējie būvnieki?

Likumdošanas rubrikā lasāma informācija par apbūves tiesībām un kritiskajiem normatīvajiem aktiem, koka būvniecībai atvēlētajā sadaļā ir skaidrojums par standartiem un prasībām koka būvizstrādājumiem.

Objektu apskatos iekļauti vairāki aktuāli projekti: topošais New Hanza City kvartāls, gājēju tilts pār Mūsas upi, ražotne Tukumā, energoefektīva daudzdzīvokļu ēkas rekonstrukcijas Pārdaugavā, moderna un eleganta privātmāja Jūrmalā.

Daudzas būvniecības NVO nodarbojas ar aktīvu burbuļu pūšanu, nevis lietderīgiem darbiem, kas nestu reālus augļus. Par to rubrikā Viedoklis.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx