Kas jauns somu arhitektūrā?

Kā viņi satikās? Ko viņi ir sasnieguši un ko sagaida no nākotnes? Šos
jautājumus uzdod un atbildes piedāvā grāmata Newly Drawn. Emerging
Finnish Architects
par 9 jaunās paaudzes somu arhitektu kolektīviem.

Newly Drawn. Emerging Finnish Architects ir apjomīgs un pavisam svaigs publikāciju, izstāžu un semināru projekts, kuru izrādīšanai Somijā un ārvalstīs radījuši 9 jauno arhitektu kolektīvi: Hollmén Reuter Sandman, Verstas, NOW, Anttinen Oiva Architects, Lassila Hirvilammi, Avanto, ALA, AFKS, K2S Architects. Grāmatā ar tādu pašu nosaukumu jaunie arhitekti personīgi un draudzīgi iepazīstina ar sevi un sava darba procesu, paužot apņemšanos skaidrot arhitektūru pēc iespējas plašākai auditorijai. Līdzās intervijām un jauno arhitektu darbiem, grāmatā publicēti arhitektu Miko Heikinena un Meri Louekari raksti, kā arī mākslas kritiķa, profesora Mikas Hannulas eseja.

Grāmata ir pirmais jaunums, ko, atbalstot nesen dibinātās Jauno arhitektu apvienības aktivitātes, piedāvā jaunais grāmatu un dizaina koncepta veikals Lukabuka. Līdzīgi kā Somijā, arī Latvijā ir izaugusi spilgta jauno arhitektu paaudze, kas sevi apliecina, piedaloties konkursos un iesaistoties sabiedriskajā darbā. Jācer, ka grāmata sniegs ierosmi jauniem panākumiem Latvijā un rosinās arhitektus spilgtam startam ārvalstīs. Grāmata noderēs arī dizaineriem, māksliniekiem un citiem radošiem kolektīviem, kas meklē veidus, kā par savu darbu pastāstīt starptautiskai auditorijai.

Ar Newly Drawn. Emerging Finnish Architects projekta aktivitātēm un iesaistītajiem arhitektiem iespējams iepazīties arī, sekojot līdzi viņu aktivitātēm Facebook sociālajā tīklā, kā arī šeit.

Izdevumu Latvijā piedāvā Lukabuka, Rīgā, 11.novembra krastmalā 35. Grāmatnīcā arhitekti var saņemt arī izdevniecības Rakennustieto katalogu ar daudzveidīgu somu arhitektūras grāmatu piedāvājumu angļu valodā. Lukabuka gaida ierosinājumus, lai papildinātu grāmatnīcas plauktus. Par citiem jaunumiem lasi twitter.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx