Dizaina Studijas 9. numurs

Numura tēma — dizains informācijai: informācijas noformēšana, Ņujorkas grafiskās āres un Rīgas ielu māksla, preses izdevuma izskata nozīme tā noietā, «tante no Bauskas» vai produkta dizains. Ar nešpetni ekskluzīvu žurnāla vāku Dizaina Studija sagaida savu mājas lapu.

Septembrī atvērs DS mājas lapu!

Viedoklis — Kā noformējama informācija? Latvijas Universitātes socioloģijas profesora, publicistikas un eseju autora Tāļa Tisenkopfa, kā arī dizaina aģentūras BrandBox dibinātāja un radošā direktora Ērika Šulca pārdomas.                              

Rubrikā Intervija — Divvirzienu ceļš: Andas Bolužas saruna ar zviedru mākslinieku Pēteru Vikstenu, kurš uzskata, ka Rīgā ir ievērojamas priekšrocības gūt sasniegumus grafiskajā dizainā.

Rubrikā Telpa — Jana Kukaine par holandiešu mākslinieci Ību Vīrsmu, kuras veidotās ēdienu paplātes apmeklētāji raksturo kā piedauzīgas. Iliana Veinberga un literatūras pētniece, Amsterdamas universitātes lektore Manuela Rosīni par to, kas vieno sievieti, Frankenšteinu, tekstu un virtuālo pasauli. Ieva Zībārte — drukāto mediju pasaulē, kur lappuses dizainam ir gandrīz vai izšķiroša nozīme preses izdevuma iegādē.

Rubrikā Forma — Liela pasaule mazā studijā Ņujorkā: Jans Vilkers un Hjalti Karlsons grafiskā dizaina ārēs. Par Karlssonwilker — Anda Boluža. Katrs, kurš iekožas Apple, tiek pieburts Mac datoram. Ingrīda Zābere un Anna Iltnere sarunā ar veikala Apple premium reseller Latvijā vadītāju Hardiju Sameti. Dizaina ielā piena produktu iepakojums. Rīgas piena kombināta un reklāmas aģentūras Euro RSCG Riga pieredzes. «Dizaineris var izstrādāt gaumīgu piedāvājumu, bet svarīgāka ir «tante no Bauskas», pircēja redzes nerva kairinājums un viņa izvēle,» noskaidrojusi Ilze Martinsone. Iliana Veinberga par itāļu dizaina uzņēmumu Driade.

Rubrikā Laiks — Brīvība izteikties vai nejēdzīga sienu ķēpāšana? Vizuāli bagātīgs ieskats Rīgas ielu mākslā. Vilnis Vējš iepazīstina ar vidusmēra latvieša attieksmi pret kutelīgo tēmu — sekss.

DS konkursa Dizaina izaicinājums 2007 darbi. Konkurss turpinās. Darbu publicēšanai atlicis vēl tikai nākamais DS numurs.

Pielikumā Dizaina skola — kautrais maksimālists Rihards Funts, kura veidotā duša diplomdarbu aizstāvēšanā appludināja Latvijas Mākslas akadēmijas aulu.

DS un Map Latvia izsludina kartīšu konkursu Gadumijas ne standarts.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx