Dizaina Studijas 22.numurs

Numura tēma: Kā piegriezt nākotni? Revolūcija mediju telpā. Pret ekonomisko ķezu ar ilgtspējības filozofiju izglītībā. Vai ekodizaina jaunie asni tiešām diedzē dizainu?

Notikumi

Gada nogales izpletnis — dizaina izstādes un jaunatvērtas vietas Latvijā, kas dod iespēju uz mirkli aizturēt elpu pirms lielā lēciena nākamajā gadā.

Ārvalstu artava jeb dažas izceltas dizaina aktualitātes no pasaulē notiekošā.

Aptauja 4×4 — četri dažādu jomu eksperti atbild uz četriem jautājumiem par interneta un drukāto mediju priekšrocībām, trūkumiem un specifiku.

Viedoklis

Mediju telpā notiek revolūcija. Ko tā nesīs? Domās dalās mediju eksperts Arvils Ašerādens.

Britu dizainers Enguss Hailends intervijā Andai Bolužai par grafisko dizainu un ilustrācijām Lielbritānijā un pasaulē.

Radīts Latvijā

Dome Hotel — jaunatvērta viesnīca Vecrīgā. Viens no projekta komandas pārstāvjiem arhitekts Reinis Liepiņš piedāvā interesantu ieskatu arhitekta vīzijās un sasniegtajā rezultātā, restaurējot un modernizējot 17.gadsimta dzīvojamo māju, kas nu pārtapusi 21.gadsimta dizaina viesnīcā.

Reaton izrāda autordurvju kolekciju Normandijas sāga, kuru veidojuši pieci Latvijā zināmi arhitekti: Zaiga Gaile, Andris Kronbergs, Andis Sīlis, Dace Brezinska un Līga Platais.

Telpa

Ņujorkas parks High Line jeb senas dzelzceļa līnijas pārtapšana publiskā atpūtas zonā.

Sandra Krastiņa ieskatās dizaina izstādē 100% Design London.

Forma

Nākotnes formas tagadnes jauno dizaineru redzējumā jeb konkursa Electrolux Design Lab 2009 rezultāti.

Laiks

Skandināvijā lielākā dizaina un mākslas augstskola TaiK ekonomiskajai ķezai pretim stājas ar ilgtspējības filosofiju. Anna Iltnere intervē Latvijas dizaineri Elīnu Bušmani, kas šobrīd studē TaiK maģistrantūrā.
Ekodizaina jaunie asni. Trīs viedokļi par izstādi EKOdizains, kas vēl līdz 15.novembrim apskatāma Rīgas kultūras aģentūras Rīgas pilsētas izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa.

Ikdienas ikona

Kārlis Vērpe iepazīstina ar spuldzītes vēsturi.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx