Dizaina studijas 23. numurs

Numura tēma: Tagadne tukša, Nākotne tāļa (Rainis). Ekonomiskās prognozes nākamajiem pieciem gadiem. Raksti par pašmāju modes uzņēmumiem un rotu dizaineriem. Aptauja par pērnā gada dizaina veiksmēm.

Notikumi

Aptauja Skats pār plecu – LV dizains 2009 sūta žurnāla un lasītāju atzinības sveicienus pamanītākajām dizaina izpausmēm.

Viedoklis

Ne pēc mēneša vai diviem…Ekonomiskās prognozes tuvākajiem gadiem Latvijā piesaka ekonomists Mārtiņš Kazāks. Materiālu sagatavoja Sandra Krastiņa.

Tēma

Ar modes biznesa ilgmūžības formulu dalās Salons A, kam pērn apritējis aktīvas darbības divdesmitais gads. Ilzes Martinsones saruna ar salona vadītāju Asnāti Smelteri
Stila un sievišķības citadele INCH 1967. Janas Kukaines intervija ar salona īpašniecēm Eviju Sīli un Janu Jaunzemu
Uz nelielās Latvijas dizaina skatuves Ilze Martinsone iezīmē vietu jaunajam apavu zīmolam Zofa.
Kā un vai «sildīt ekonomiku» ar ekosvecēm Anna Iltnere pārrunā ar Munio Candela produktu līnijas aizsācējām Ievu Deksteri un Elīnu Čīmu.
Anetes Šķēles komentārs par meistardarbnīcas Anna Barons nākotnes stratēģiju un dizaina cenas apburto loku Latvijā un pasaulē. Raksta autore Sandra Krastiņa.

Telpa

Kur pazūd nacionālais dizains? Ar Ungārijas dizaina gada balvas konkursa rezultātiem iepazīstina Anna Iltnere.

Forma

Par skaisto kā akūtu nepieciešamību Iliana Veinberga diskutē ar pieciem rotu māksliniekiem, galerijas Putti izstādes Kalnu kristāls dalībniekiem.

Dizaina skola

Juveliermākslas statusa pārvērtības Karaliskās mākslas koledžas Metālmākslas un juveliermākslas nodaļas absolventu rokās. Rotu nozīmes izmaiņas Lielbritānijā analizē Anita Zabiļevska.
Konkursa Dizains Taupībai 2009 uzvarētāja Asnate Cīrule. Raksta autore Ilze Martinsone.

Laiks

Iliana Veinberga iepazīstina ar Latvijas industriālā dizaina mantojumu — šajā numurā par tramvaju.

Latvijas klasika

7 porcelāna zilonīši, 5 apgleznotas ģipša amatpersons un citas metaforas, groteskas. Ramona Umblija jautā, vai esam gatavi izprast to būtību.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx