Atslēgas uz sajūtām

Arturs Pērkons

Liepājas sajūtas

Izdevējs: nordik, 2005

Iesaka: liepājnieki

Nesanāks mums no distances sacīt, vai banāli, vai provinciāli vai īsteni patriotiski liepājnieki nosvinējuši savas pilsētas 380.dzimšanas dienas nedēļu. Tomēr, spītējot bargajam nepavasarim, pavasarīgi salātzaļo skārda rožu pilnās pilsētvides fonā risa lērums kultūras notikumu, kuru skaitā Liepājas Simfoniskā orķestra brīvdabas koncerts kopā ar pazīstamiem mūziķiem Rožu laukumā, Liepājas mūzikas izlases diska un divu grāmatu par Liepāju nākšana klajā.  Vēsturisko rakstu krājums Liepāja laikmetu dzirnavās jau kļuvis par grāmatnīcu bestselleru, taču fiksēto situāciju albumu Liepājas sajūtas pirmoreiz atvēra jubilejas dienas — 18. marta — pasākumu atkusnī.

Liepājas sajūtas ir arhitektūras fotogrāfa Artura Pērkona garais, krāsainais sapnis — fotostāts, kas ar emocionālo skatienu daudzu gadu un gadījumu griezumā raksturo dažādi dievināto dīvu — Liepāju, pa kuru Arturs reizēm iziet līkumu vienkārši pafotografēt. Sakrāto momentfoto atlasi autoru pašu pārsteigušos dialogos salika izdevuma māksliniece, Rīgā dzīvojošā liepājniece Ieva Vīriņa. Punktus haiku pantmērā pielika Latvijas teātra zinātniece, Liepājā dzīvojošā rīdziniece Edīte Tišheizere. Tas ir ne pa tuvu, ne pa tālu redzējumu maisījums, ko no pārāk personiskā dokumentēšanas atrāvusi neitrālā poligrāfiskā izteiksme. Tā ir īpatnējā ikdiena biezā bilžu burtnīcā. Tik izsvērtā, cik žurnāls par plānu un grāmata par smagu.

Konceptuāli foto materiāls ir strukturēts sajūtu septiņās sadaļās: rosīgi, pirmatnīgi, strauji, vilinoši, saulaini līdz skarbi, svinīgi, mierīgi. Pēc izdevēju domām, šie nosacītie sajūtu bloki vietumis pārklājas, nav viennozīmīgi un veido neparastumu, kurā ikviens var atrast pazīstamās, pozitīvās emocijas par Liepājas gaisotni. Atliek noskaidrot, vai ir izdevusies Artura iecere. Vai Liepājas sajūtas rada to vārdos nepasakāmo sajūtu, ko bieži min kopā ar ziņu par ciemošanos Liepājā?

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx