Zolitūdes memoriāla konkurss pagarināts

Par mēnesi  — līdz 20. jūlijam — pagarināts pieteikumu iesniegšanas termiņš metu konkursam Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietai Rīgā, Priedaines ielā 20. Konkursa mērķis ir iegūt pārdomātus, ainaviski, arhitektoniski un mākslinieciski augstvērtīgus metus piemiņas vietai un jeb dārzam un labiekārtotam lineāram parkam Anniņmuižas ielā.

Konkursa žūrija pretendentu iesniegtos metus vērtēs pēc virknes būtisku kritēriju: piedāvājuma atbilstības konkursa mērķim un priekšmetam, mākslinieciskās vērtības, oriģinalitātes un telpiskās kompozīcijas kvalitātes, iekļaušanās pilsētvidē, kā arī piedāvātās materiālu izvēles koncepcijas. Žūrijas priekšsēdētājs ir Gvido Princis, bet priekšsēdētāja vietnieks — Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis, arhitekts Dainis Rudolfs Šmits. Metus vērtēs arī Rīgas pilsētas galvenā ainavu arhitekte Indra Purs, Rīgas pilsētas galvenā dizainere Evelīna Ozola, Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvis, tēlnieks Egons Perševics, Latvijas Arhitektu savienības pārstāve, arhitekte Inese Maurāne, biedrības «Urban Institute» pārstāvis, sociālais un kultūras plānotājs un urbānists Jonass Bīhels (Jonas Büchel), kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja Lolita Sarma. Konkursa žūrijā piedalās arī biedrības «Zolitūde 21.11.» pārstāve Aleksandra Fedutina un Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrības «Riga Annenhof» pārstāvis Rūdolfs Golubovs.

Konkursā var piedalīties jebkura juridiska vai fiziska persona, vai personu apvienība, kas iesniedz konkursa nolikumam un tehniskās specifikācijas prasībām atbilstošu metu un ir spējīga to īstenot. Lai konkursa dalībnieks varētu kvalitatīvi izstrādāt metu, tam savā komandā jāiesaista sertificēts arhitekts, ainavu arhitekts un mākslinieks ar tēlnieka, dizainera vai līdzvērtīgu specializāciju. Metu konkursa balvu fonds ir 9500 eiro. Paredzamā līgumcena piemiņas vietas būvniecībai saskaņā ar piedāvāto metu: būvprojekta izstrādei līdz 75 000 eiro, bet būvniecībai — līdz 500 tūkstošiem eiro.

Plašāka informācija par metu konkursu Elektronisko iepirkumu sistēmā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx