Ziemeļu dizaina darbnīcas un seminārs

No 19.—21.martam otro reizi notiek Ziemeļvalstu kultūras programmas Ziemeļu pavasaris pasākums Ziemeļu dizaina darbnīcas. Pirmajā dienā paredzētas lekcijas, otrā — praktiskais darbs darbnīcās, 21.martā — seminārs par dizaina produkta attīstību. Kopdarbībai starpdisciplinārajās komandās iesaistāmi ne tikai dizaina un arhitektūras studenti, arī tie, kas studē ekonomiku un inženierzinātnes, tā veicinot izpratni par dizainu kā nozīmīgu starpnozari.

Skandināvu dizains ir jēdziens, kas plaši pazīstams visā pasaulē. Ziemeļvalstis joprojām ir līderes jaunu dizaina stratēģiju attīstīšanā, kā arī videi un lietotājam draudzīga produkta radīšanā. Skandināvu dizaina funkcionalitāte, demokrātija, vienkāršība nav hrestomātiski saukļi, tā ir kalpošana un pakalpošana cilvēkiem.

Dizainam ir daudzfunkcionāla daba. Jebkura produkta radīšana, producēšana un pārdošana prasa zināšanas visdažādākajās nozarēs — dizainā, tehnoloģijās un ekonomikā. Tas ir izteikts komandas kopdarbs. Tāpēc Ziemeļu dizaina darbnīcās iesaistīja studējošos sadarbībā ar dažādām institūcijām, potenciālajiem produkta ražotājiem un lietotājiem. 

2005.gadā Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā (ZMPBL) sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) organizēja pirmās Ziemeļu dizaina darbnīcas. Tās vadīja starptautiski atzīti ziemeļvalstu dizaineri, galveno uzsvaru liekot uz radošu pieeju ideju ģenerēšanā dizaina produktu radīšanā dažādās jomās (mēbeļu dizains, vizuālā komunikācija, industriālais dizains, dizains cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un pilsētvides dizains).

Sekojot Ziemeļvalstu paraugam, dizaina darbnīcās tika iesaistīti ne tikai dizaina un arhitektūras studenti, arī tie, kas studē ekonomiku un inženierzinātnes. Kopdarbība starpdisciplinārās komandās ļāva izprast dizainu kā vienu no radošākajām starpnozarēm, kā arī rosināja komunikāciju dažādu augstskolu studentu starpā, vairojot izpratni par ikvienu ikdienā lietojamu produktu (arī intelektuālo) kā dizaina, tehnoloģiju un tirgzinību augli.

Ziemeļu dizaina darbnīcas un seminārs. Programmas projekts

10.30 Reģistrācija
11.00 Atklāšanas uzrunas
11.25 Ziemeļu dizaina darbnīcas un seminārs
Barbara Ābele, Zane Līcīte, Ginta Tropa
11.35 Zīmola radīšana
Peter McGrory, Helsinku mākslas un dizaina universitāte, UIAH (Somija)
12.05 Dizaina produkta attīstība
Sverker Bergström
, Stokholmas Bekmana dizaina skolas lektors, Modes un uniformu dizaina menedžeris, A La Carte Identity Clothing (Zviedrija)
12.35 Skandināvu dizains globālajā tirgū
Dominic Power
, asociētais profesors ekonomiskajā ģeogrāfijā, Upsalas Universitāte (Zviedrija)
13.05 Pusdienu pārtraukums
14.15 Latvijas Pasta jauno uniformu prezentācija
Jūlija Grinberga, Mārketinga programmu vadītāja, Latvijas Pasts
14.35 Darbnīcu rezultātu prezentācijas
14.45 Darbnīca A: Pašrealizācija un mārketings
15.15 Darbnīca B: Dizaina produkta attīstība
Sverker Bergström sadarbībā ar starptautisko lidostu Rīga, Andorijs Dārziņš
15.45 Kafijas pauze
16.10 Darbnīca C: Zīmola radīšana
Peter McGrory sadarbībā ar laikrakstu Diena, Arvils Ašeradens

18.00 Dizaina party Andrejsalas izstāžu zālē Ēdnīca

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx