Vieslekcija par atlases metodi arhitektūrā

Otrdien, 4.novembrī plkst.17.30 Rīgas Tehniskās universitātes mazajā zālē notiks pirmā no divām RTU APF studentu projekta eksports@home ietvaros noorganizētajām vieslekcijām — uzstāsies Delftas un Eindhovenas Tehnisko universitāšu lektors Sang Lee.

No 2000.—2003.gadam Sang Lee bijis lektors un US—EU apmaiņas programmas koordinators Pensilvānijas universitātes Dizaina skolā, kur vadīja projektēšanas un izpētes studijas maģistrantūras studentiem. Tolaik piedalījies arī vieskritikās dažādās arhitektūras skolās, ieskaitot Kolumbijas universitāti, Pratt institūtu un Dienvidkalifornijas Arhitektūras institūtu. Lee bijis vieslektors Bauhaus vasaras skolā Romā 1999.gadā. Viņš ir viens no grāmatas The Domestic and the Foreign in Architecture (2007) autoriem.

Lekcijā Rīgā Lee stāstīs par arhitektūras maģistra programmu Delftas Tehniskajā universitātē — par Indexicality and urban sampling metodi projektēšanā, kā piemērus rādot savu studentu darbus.

Indexicality and urban sampling ir indeksu modeļu veidošana un izmantošana, tā ir sampling tehnika pilsētas nosacījumu nolasīšanai un interpretēšanai attiecībā uz arhitektūras projektēšanu. Sampling idejas process šajā gadījumā ir līdzīgs montāžas tehnikai kino vai dažādu mūsdienu populārās mūzikas žanru, piemēram, elektronisko skaņdarbu komponēšanai. Abos gadījumos procedūra vērsta uz gala rezultātu, kas sastāv no saliktiem paraugiem. Sampling metode arhitektūrā nozīmē fragmentu apkopošanu un to organizēšanu, kādā vietā ieviešot pārmaiņas. Tā ir specifisku programmatisku mērķu kolekcionēšana, kopuma izveidošana un to attēlošana. Šī stratēģija var ietvert gan funkcionālās prasības un nepieciešamības, gan vizuālās vēlmes un kvalitātes. Reizē tie ir centieni bagātināt arhitektūru un pilsētas vidi, noliedzot tipoloģiju, kas daudzas reizes tiek atkārtota ērtības pēc.

Lekcija notiks angļu valodā.


Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
10 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
grāmata

http://books.g…sult#PPA296,M1

grāmata

http://books.g…sult#PPA296,M1

Ernests Karlsons

hgfhgfhgf

Ernests Karlsons

dgfdgfd

Ernests Karlsons

jhgjhgjhgjhg

Ernests Karlsons

sss

10
0
Lūdzu, komentējietx