Viedokļu kaujas ap kultūras namu Ikšķilei nerimstas

A4D saņēmis medijiem domātu vēstuli par Ikšķiles inteliģences protestu domes piedāvātajam kultūras centra projektam pašreizējā veidolā. 2006.gada vasarā arhitektūras konkursā par Ikšķiles novada kultūras nama meta izstrādi uzvarēja Zanes Karpovas, Ingas Stakiones un Colin Franzen kopdarbs Kultūras kalns, izraisot arhitektu un sabiedrības domu sastrēgumus arī A4D diskusiju telpā.

Neraugoties uz ikšķiliešu iebildēm, Ikšķiles novada dome turpina attīstīt Kultūras centra projektu iepriekšējā veidolā, kas paredz kalna norakšanu un Ikšķiles estrādes pārbīdi. Šā gada 22.oktobrī arhitekts Laimonis Šmits tikās ar Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju Jāni Rudzīti, taču netika pienācīgi uzklausīts.

Kultūras centra konkursa sakarā daudzi Ikšķiles iedzīvotāji ar saviem parakstiem šā gada 21.februārī Ikšķiles pašvaldībai adresētajā vēstulē izteikuši prasību, lai Daugavas senlejas krasta nogāze pie estrādes tiktu saudzēta, saglabājot tās dabisko reljefu, bet pati estrāde netiktu nojaukta vai pārbīdīta.

Domes mājas lapā 18.septembrī ievietotajā kultūras centra skiču projektā Kultūras kalns redzams, ka šis lūgums nav respektēts.

«Ikšķilei ļoti ir vajadzīgs laikmetīgs, funkcionāli ietilpīgs, ekspluatēšanā ekonomisks, ar vidi harmonējošs kultūras nams jeb centrs. Uzsākot kultūras centra — šī fundamentālā objekta — projektēšanu, būtu nepieciešams atrisināt Ikšķiles centrālās daļas transporta un gājēju kustības izkārtojumu,» uzskata arhitekts Laimonis Šmits. Šim viedoklim pievienojas Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi — profesors, mākslinieks Valdis Villerušs un lektore, vides māksliniece Maija Avota.

Jau pagājušā gadsimta 80.gados, kad izstrādāja kolhoza finansēto tautas nama projektu, jautājums par transporta kustības risinājumu tika izvirzīts priekšplānā.

«Gatavojoties celt ēku, kas varētu būt viens no Ikšķiles simboliem, akūta ir apkārtējās teritorijas un transporta kustības mezglu plānošana un labiekārtošana. Transporta plūsma no kultūras centra un skolas ir jāattālina. Nepieciešams rast vietu plašai autostāvvietai, ko varētu izmantot abas šīs iestādes,» norāda Ikšķiles inteliģences pārstāvji. Kultūras centra iespiešana nelielā zemes gabalā starp estrādi, Lībiešu ielu un Peldu ielu ir neveiksmīga ideja.

«Kultūras centram ir jābūt patiesi laikmetīgai, individualizētai celtnei, kas ar izteiksmīgu veidolu nepārprotami raksturotu šī objekta funcijas un organiski papildinātu Ikšķiles vizuālo koptēlu. Skiču projektā šāds mērķis ne mazākā mērā nav sasniegts. Kultūras kalna autoru priekšlikums ir pašmērķīgi, butaforiski salauzīta, tektoniski neinteresanta celtne, ar futūristiskām un kubistiskām iezīmēm, kas atsauc atmiņā 20.gadsimta sākuma modernismu. Celtnes tēlam nevajadzētu būt pārspīlēti ekspresīvam, bet, tieši pretēji — miera un stabilitātes sajūtu stimulējošam. Diemžēl savās mākslinieciskajās kvalitātēs projekts iekļaujas daudz kritizētajā lokālās arhitektūras zemākajā slānī,» uzskata Valdis Villerušs.

Kultūras centram vajadzētu atrisināt Ikšķiles jauniešu gadu desmitiem ilgušās cerības pēc modernas atpūtas un izklaides vietas — diskotēkas telpas ar stacionāru audiovizuālo tehniku, lai šim nolūkam nevajadzētu izmantot zāli, kas paredzēta izrādēm, koncertiem un sapulcēm. Tāpat jāparedz telpas Ikšķiles novada muzejam vai krātuvei, kas šā brīža Kultūras centra projektā nav paredzētas. 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
92 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
zimbabve

… ka tētis izrakstija meitai cheku un dzivoja visi laimigi.

ogre

labs komentārs Langas kundze…..

kumiņš

nu luuudzu nevajag atkal sitajaa bezpraatiiigajaa zupaa braugt iekssa ar nekonstruktiviem, nepruduktiviem, ne**** pasi variet aizvietot zvaigzniiites ar saviem variantiem. nu nevajag ludzu! latvieti rimsties!

Ieva

Ikšķilei IR vajadzīgs jauns kultūras centrs, TIKAI- moderns, pārdomāts,atbilstošsIkšķi lniekuvajadzībām,un tāds, kas atrodas pārdomātā vietā, ne jau šis,kas aplūkojams skiču projektā!!

ikshkjilniece

Kultūras centru mēs ļoti gribam, taču, lūdzu, citā vietā.

Šī ir vieta, kas Ikšķiles jauniešiem asociējas ar skolas izlaidumiem, ar jaukām sēdēšanām vasaras vakaros, ar koncertiem, vecākajai paaudzei ar atmodas laiku, un brīvības garu rosinošiem pasākumiem, šajā vietā ik gadus sapulcējas tūkstošiem represēto.

Neatņemiet mums vienu no Ikšķiles jaukākajām vietām.

Ja Jūs neuzklausīsiet mūsu viedokli, mēs paturam sev tiesības uz visiem iespējamajiem protestēšanas veidiem!

cits iksķilietis

Tieši kas tiktu atņemts?

Apskatīju projektu Ikšķiles Domē. tur arī skaists makets. Kalns tiek saglabāts, etrāde rekonstruēta, cik dzirdēju no vietējām tenkām, arī jauna transporta shēma tiek it kā plānota. tie pensionētie inteligences pārstāvju varēja aiziet uz Domi, un visu noskaidrot un kartīgi apskatīt, nav ko gaisu maisīt ar parakstu vākšanu no bērniem un pensionāriem, kas nezin par ko parakstās.

Un kas ir moderns un nemoderns?

Man šī vieta asociējas ar salauztiem soliņiem, alhoholiķiem, pīpētajiem, noskrandušu un noputējušu dolomītu, bedrainu asfaltu.

a

Un nākotnē asiocēsies ar kluci.

klucis

Tieši tā- nākotnē tur būs tikai klucis!!

inteliģence, kas iebilda pret projektunav nekādi pensionāri, tie ir mūsdienu cilvēki, kas zina, ko grib tauta un, kā to var kvalitatīvi panākt..

Jā, kalns tikšot saglabāts, aha..tikai kādā stāvoklī?!

jā, par modi nestrīdas, bet tikai tikmēr, kamēr tas objekts neatgādina otru dailes teātri 5reiz sliktākā izpildījumā!!!

Redzējums

Kalns ir totāli norakts – to taču var redzēt pat šajā bildītē!

pensionētā arhitekte

Dome nevar soliņus salabot, asfaltu saremontēt, bet var par miljoniem būvēt kaut kādu monstru?!

arhitekturas students

Nē nu lamāties ta kā nevajadzētu, nav pieklajīgi. Izglītoti ļaudis tā nedara.

Soliņus labo katru gadu, asfaltā bedres, jo vecais asfalta klājums sēžās.

Un kapēc projekts tiek saukts par monstru? 500 cilvēku zāli sērkociņu kastītē iebāzt nevar.

celtnieks

tagad privātmāju nevar uzcelt bez 800 latiem par kvadrātmetru. ko tad jūs piedāvājat no zariem taisīt?

reiniz

ja vēl joprojām ir pārliecība par savu projektu, tā nepieciešamību risinājumu kvalitāti, ētiskajiem aspektiem,- tad , atmetot visu strīdus vēsturi, samilzušo konfliktu, jāparliecina neapmierinātie, jāmēģina tos dabūt savā pusē, lai arī cik tas utopiski neizklausītos.

ir taču redzams, cik grūti visur virzās uz priekšu lielie projekti, – gan lv, gan arī citur.

bet gala rezultātam jābūt labam.

rasaspods

ir tāds jēdziens "kolektīvais stulbums". tas rodas jebkur, kur balsstiesības ir vairāk par 10 cilvēkiem. ir redzēts, ka pat ārzemju ekskursiju autobuss ar 40 arhitektiem viens divi parvēršas par aunu baru ar sliktu uzvedību.

ar to grūti cīnīties.

er

Nekas nav jābāž sērkociņu kastītē!

Ar vārdu monstrs, šeit bija domāts neglīts, neiederīgs, videi un apkārtnei neatbilstošs būvapjoms!

Es gan esmu redzējis arī lielas, taču skaistas un apkārtni nenomācošas celtnes!

Ilze

Piemērus lūdzu!

Latvijā tos grūti atrast.

Bono

tas kulturas nams nevienam nav vajadzigs, ja netiek atrasts normals projekts

Andrejs

Jā. Piekrītu. Paskaidrojiet lūdzu kas tiek domats ar normālu projektu.

Haralds Helfričs

Ļoti skeptiski izturos pret projektiem, kam doti nosaukumi, jo vienkārši tā labi izklausās. Ne jau par velti daudzām ēkām (gan vēsturiskām, gan mūsdienu) sabiedrība piešķir savus asociatīvos nosaukumus. Šo subjektīvo viedokli vēlos attiecināt arī uz šo ēku, kas diemžēl arhitektoniski nespēj attaisnot tai doto nosaukumu. Nekādu, pat vismazāko asociāciju ar kalna struktūru neredzu. Neapgalvoju, ka arhitektūrai jākļūst tā teikt "naturālai", bet vizuālajam tēlam būtu jāattaisno ēkai dotais nosaukums. Projekts man personīgi šķiet diezgan bezpersonisks un vairāk formāls, veidots pēc kādiem iepriekš noteiktiem rāmjiem. Nevar just emocionālo saikni gan ar pilsētvidi, gan ar konkrēto vietu.

Sniegaviirs

Kaut kā atkal izklausās pēc latviešu tradicionālā piegājiena paspert vienu soli uz priekšu un 3 atpakaļ. Un man, liekas, interesanti viss šis konteksts, ka ikšķile izdomāja, ka vajag jaunu kultūras centru. Nekonsekventi izklausās, ka ikšķiliešu inteleģence zin, ko tauta grib. Vai tāds ir inteleģences viedoklis? Man prieks, ka ikšķilē ir šis inteleģences slānis, drošvien ir vietas, kur tāds arī nav. Muļķīgi, ka inteleģence tagad protestē un patur tiesības protestēt pret notikušu projektu. Skaidrs, ka noteikti ir lietas kas jāmaina, jāizskaidro, jāuzlabo. Protestēšana, manuprāt, ir solis pretējā virzienā, interesanti būtu dzirdēt kādu, kurš pastāstītu, ko šī inteleģence ir darījusi, virzienā uz… Lasīt vairāk »

arhitekts Māris no Ikšķiles

Vai tādam kultūras centram ar tam atbilstošu intensitāti nevajadzētu būt vairāk savrup no dzīvojamās apbūves un kas tad vainas esošai estrādei tajā vietā, kur tā ir tagad? Zināms, ka estrādei ir sezonāla rakstura funkcija un ar dažiem pasākumiem mēnesī nevienam neko ļaunu nedara. Kāpēc jātērē nauda par pārvietošanu? Un varbūt šo jauno kultūras būvi varēja likt tur lejā, mazliet zemāk, jo tad austrumos esošie kapi un pats pakalns būtu vismaz laba skaņas barjera, ja ne vizuāla arī…. Ja tiks uzbūvēts multifunkcionāls izklaides centrs, kas rībēs katru piektdienu un sestdienu tajā vietā, kur tas paredzēts, tad vietējo iedzīvotāju miers un dusa… Lasīt vairāk »

kā ikšķilietis ikšķilietim

aizejiet un apskataties uz pašreizējo projektu, laikam jau tuvu dzīvojat, ka visu labi zināt. jūsu reference ir par konkursa darbu, tā ka nav aktuāli. Meinarda salas objekts nepieder pašvaldībai, tā ka nav ko ķērkt. un dzelzceļa pārbrauktuve jau sen ir pārtaisīta!

kasparsf

Vieni bļauj ja nav vieta diskotēkai, citi bļauj ka diskotēkas tur katru nedēļas nogali bet, neiedziļinoties visās pretrunās kas ir komentētājiem pret kulturas centru es tekšu tikai to ka esmu par tādu kāds ir skiču projektā un tieši tajā vietā kur tas paredzēts! Aizejiet uz domi un apskatietieties zīmējumus un maketu, smuki tak izskatās, ja kas nepatīk ierakstiet grāmatiņā, tāpēc jau ir sabiedriskā apspriešana vai kā viņu tur sauc. Kad es biju apskatīties tad nebija ierakstīts neviens "pret" komentārs, es gan biju tikai kāds 10 rakstītājs, varbūt tagad situācija ir nosliekusies uz otru pusi, nezinu, bet man jau liekas ka… Lasīt vairāk »

vai

Nu tak jau daudzi aizgājuši un ierakstījuši, bet Ikšķilē tam nav nekādas jēgas – nakādi viedokļi netiek ”nemti vērā. Pamazām Ikšķile kļūt par kārtīgu Potjomkinu sādžu – ar pilīm, bet bez kanalizācijas, ceļiem un gaismas.

zzk

Tas, ka maketā "smuki" izskatās vēl nenozīmē, ka tas tā būs arī pēc projekta realizācijas! Jāskatās taču uz apkārtnes kontekstu!

WAT

Viss jau sākās no STULBUMA, un pilnīgi vienalga kā tas viss tālāk aizripoja, vai uz saulaino tāli , vai tieši otrādi -purvu. STULBUMS augstākā mērā no autores un pasūtītāja tiešā pārstāvja-autores tēva. Ja piemistu kaut cik saprāta pazīmes(pieņemu,ka ētikas izpratne varētu būt dažāda), tad publiskā vidē šo ne visai tīro pasākumu izliktu tad ,kad viss būtu gatavs, tas ir sāktu vērtēt gatavo produktu(kas noteikti būtu labs) nevis tā iniciācijas procesu. Tā ka viens pīpis labs, slikts produkts (man jau produkts kā arhitektūra nevieš šaubas, liekas OK atšķirībā no lielākās daļas vērtētāju), galvenais kā viņš ir ieņemts ,bandu bērns vai ir… Lasīt vairāk »

hei

no jūsu teiktā izriet, ka katram ministram, tiekot pie amata, būtu steigšus jānodibina SIA un jāpilda valsts pasūtījumi, jo Latvija ir maza. Tas ir absurds. Tieši mazās valstīs, tādā kā Latvija, šajos gadījumos vajadzētu būt īpaši uzmanīgiem. Tagad varam visi baudīt šīs afēras rezultātus. Ikšķilnieki nesamierināsies ar estra’des nojaukšanu vai pārbīdi, tāpat Daugavas senlejas reljefa nopostīšanu. Opozīcijas deputāti pieprasīja reālu publisku apspriešanu, taču priekšlikums tika noraidīts. Kāpēc? No kā tādas bailes? Kādēļ nevēlas publisku apspriešanu? Un te nu ir rezultāts – projekts tiek apspriests vēl daudz plašākā "lokā".Projekta autoriem un pašvaldības pārstāvjiem vajadzētu tikties ar iedzīvotājiem un mediju pārstāvjiem. Taču… Lasīt vairāk »

Aldis no Ikšķiles

IKŠĶILĒ DZĪVOJU JAU VAIRĀKUS GADUS. ZINU, KA ŠĪ JAU IR OTRĀ PUBLISKĀ APSPRIEŠANA UN BĻĀVĒJI OPOZICIONĀRI DOMĒ NAV BIJUŠI UZ PROJEKTU APSKATĪTIES. JO ATSAUKSMES IR RAKSTĪTAS, KĀ PAŠI VARAT IZLASĪT, UZ INTERNETĀ PUBLICĒTĀS SĪKPIKSEĻU INFOMĀCIJAS PAMATA. UZ DOMI IR AIZGĀJUŠI TIE KAM PATIESI INTERESĒ KĀ PROJEKTS IZSKATĀS. TUR IR ARĪ MAKETS AR NOVIETNI, KALNU UN APKĀRTI. RELJEFU NEVIENS NOPOSTĪT NEPLĀNO. CILVĒKI NĀK UZ DOMI UN RUNĀ UN UZDOD JAUTĀJUMUS, VIENMĒR TIEK PASKAIDROTS UN ATBILDĒTS. VIENĪGAIS KO GRIB OPOZĪCIJAS DEPUTĀTI IR TIKS VAĻĀ NO RUDZĪŠA, LAI REALIZĒTU PAŠI SAVAS AFĒRAS, TAS ARĪ PILSĒTĀ ZINĀMS FAKTS. AIZEJIET UN UZPRASIET DOMĒ PAR TIEM… Lasīt vairāk »

jtd

Līdz šim likās, ka LV ir tikai viens demagogs [ar saskanīgu vārdu], bet tagad izskatās, ka WAT sit pušu visus. Un par pārmērīgu interesi sazvērestību teorijās kādi speciālisti varētu daudz pastāstīt.

Cik varēja lasīt tautā izplatītajā informācijā, tētis sevi atstatīja no lēmuma pieņemšanas, tātad formāli likums nav pārkāpts un par augstāk minētajiem WAT izteikumiem/apvainojumiem var droši sūdzēt tiesā. Arī ētiski viss ir OK, jo, kā jau rakstīju šeit agrāk, projektēt dzimtajā ciemā, tas ir gods nevis krimināl- vai kā citādāk pārkāpums.

Un politisku organizāciju izmeklēšanas jau nav tas, ko īpaši ņemt vērā.

Daugavmalietis

Jā, es arī uzskatu, ka projektēt dzimtajā ciemā ir gods.Bet šis projekts godu neattaisno un godu tā autoriem nedara.Gandrīz neticami, ka mūsdienās jauns arhitekts ko tādu var iecerēt.

21.gadsimtā labu arhitektūru vispirms raksturo jūtīga attieksme, esošās ainavas un vides respektēšana.Šis projekts Ikšķili nevis ceļ, bet palīdz iznīcināt- iznīcināt tās savdabību,ainavisko vērtību,kuras dēļ to mīlam. Daugavmala jau faktiski iznīcināta,tad tik -uz priekšu…Bet par godu tad nevajag runāt.

ainava

skaists viedoklis Langas kundze. varbūt tomēr aizejiet, nekaunējieties, uz Domi un apskatiet kartīgi novietnes plānu, maketu. un kuras ir tās vērtības kas tiek iznīcinatas? vai tiek nograuzta ta baltā silikātķiegeļu skola, kas turpat blakām vai tas kultūršķūnis un tā sapelējusi eatrāde? kalnu tā ka šis projekts tikai attīstītu, laikam to jūs arī nepamanījat.

kultūras darbinieks

klau Putniņ, tev laikam darba nav ko darīt, jo projektet jau nemaki. te varbū kaut kas tāds, kas tevi varētu ieinteresēt, varbūt parakājie un ko vēl atradīsi. kaut ka par šo konkursu arī nekur nav dzirdēts: Ādažos plāno būvēt kultūrizglītības centru [3] Zane Brīvmane, «http://www.aprinkis.lv» Trešdiena, 4. jūlijs (2007) Ādažnieki, iespējams, tiks pie jaunas kultūrizglītības centra ēkas, kurā zem viena jumta atradīsies gan kultūras nams, gan mākslas un mūzikas skola. Ekonomikas ministrija izstrādājusi Ministru kabineta rīkojuma projektu «Par atļauju Ādažu novada domei slēgt iepirkuma līgumu par kultūrizglītības centra būvniecību un apsaimniekošanu», kas sagatavots, pamatojoties uz publisko iepirkumu likumu un pašvaldības… Lasīt vairāk »

zuze

Daugavmalu iznīcināja HES dīķis; kas palika pāri-paši piebeigsim. Senleju piebūvēsim pašmērķīgām,monstrozām būvēm. Būs forši,uz priekšu! Par progresu!

(Starp citu-varbūt esat dzirdējuši-piem.Spānijā jau ir projekti par būvju nojaukšanu, piejūras teritoriju attīrīšanu un ainavas atjaunošanu).

cita ikšķiliete

ROKAS NOST NO ESTRĀDES! Tā ir foršākā Ikšķiles vieta! Galīgi bezformīga mūsu dzimtā vietiņa paliks! Protams, ka vajag jaunu kultūras namu, bet, atjēdzieties, ne jau šo absurdo projektu!

tautietis ikšķilietis

Tie kas pretendē celt šo monstrozo objektu, lūdzu, vairāk paškritikas! Vajag ilgstoši un nopietni studēt arhitektūru, kultūras vēsturi, estētiku u.tml., pirms pretendēt ar saviem arhitektūras "garadarbiem" piesārņot publisko telpu!

exikšķilnieks

Ļoti atbalstītu jauna KN/centra būvniecību, taču ne šajā veidolā, kā tas ir pasniegts sabiedrībai. Vieta arī būtu piemērota, taču būtu lieliski saglabāt/atjaunot esošo estrādi un to papildinot ar mūsdienīgu un no dabīgajiem materiāliem veidotu nojumi (piemēram, atsaitēs iekārtu impregnēta koka jumtu), lai reizēm nav jāatceļ lieli pasākumi laika apstākļu dēļ. Svētku norise brīvā dabā ir kā rozīnīte un piedeva foršākajiem pasākumiem, kādos nācies piedalīties. Savukārt vecā KN vietā noteikti atrastos rūmes jaunai būvei ar gērbtuvēm, dušām, gaišām telpām dažādiem pulciņiem, nodarbībām utt. Varbūt vēl ir iespēja pārskatīt projektu? Tam visam nevajadzētu būt milzīgam monstram – labāk harmoniski mazāku būvi, kur… Lasīt vairāk »

Vaarna

slēpjas citur – ikšķilieši ir ļoti neapmierināti ar pagastveča Rudzīša kunga darbu, uzskatot, ka viņi jau nu noteikti sainmiekotu labāk. Tāpat kā stulbais referendums par nesaprotamiem drošības likuma grozījumiem bija "erfolgreich", jo masas balsoja PRET pastāvošo valdību, tāpat arī ikšķilieši ir nevis pret projektu, bet gan pašu Rudzīti.

Esmu redzējusi apm. 2000.gadā veidotu ainavu arhitekta diplomdarbu par Ikšķili. Tur estrāde bija paredzēta Daugavas krastā (starp krogu un akmeni pretī baznīcas drupām). Un diplomdarba pasniedzējas Ziemeļnieces kundzes parakstu "iesaku realizēt dzīvē".

Ir daudz prodžektu, kas tā arī klājas putekļiem. Laiks rādīs, kas būs ar kultūras namu.

ai

Kur Rudzīša kultūras dzīves iniciatīva ir bijusi visus šos gadus?Pamodies…labrīt!vai arī naudas par maz.

zimbabve

… ka tētis izrakstija meitai cheku un dzivoja visi laimigi.

ogre

labs komentārs Langas kundze…..

kumiņš

nu luuudzu nevajag atkal sitajaa bezpraatiiigajaa zupaa braugt iekssa ar nekonstruktiviem, nepruduktiviem, ne**** pasi variet aizvietot zvaigzniiites ar saviem variantiem. nu nevajag ludzu! latvieti rimsties!

Ieva

Ikšķilei IR vajadzīgs jauns kultūras centrs, TIKAI- moderns, pārdomāts,atbilstošsIkšķi lniekuvajadzībām,un tāds, kas atrodas pārdomātā vietā, ne jau šis,kas aplūkojams skiču projektā!!

ikshkjilniece

Kultūras centru mēs ļoti gribam, taču, lūdzu, citā vietā.

Šī ir vieta, kas Ikšķiles jauniešiem asociējas ar skolas izlaidumiem, ar jaukām sēdēšanām vasaras vakaros, ar koncertiem, vecākajai paaudzei ar atmodas laiku, un brīvības garu rosinošiem pasākumiem, šajā vietā ik gadus sapulcējas tūkstošiem represēto.

Neatņemiet mums vienu no Ikšķiles jaukākajām vietām.

Ja Jūs neuzklausīsiet mūsu viedokli, mēs paturam sev tiesības uz visiem iespējamajiem protestēšanas veidiem!

cits iksķilietis

Tieši kas tiktu atņemts?

Apskatīju projektu Ikšķiles Domē. tur arī skaists makets. Kalns tiek saglabāts, etrāde rekonstruēta, cik dzirdēju no vietējām tenkām, arī jauna transporta shēma tiek it kā plānota. tie pensionētie inteligences pārstāvju varēja aiziet uz Domi, un visu noskaidrot un kartīgi apskatīt, nav ko gaisu maisīt ar parakstu vākšanu no bērniem un pensionāriem, kas nezin par ko parakstās.

Un kas ir moderns un nemoderns?

Man šī vieta asociējas ar salauztiem soliņiem, alhoholiķiem, pīpētajiem, noskrandušu un noputējušu dolomītu, bedrainu asfaltu.

a

Un nākotnē asiocēsies ar kluci.

cits iksķilietis

kaut kā kluci nekur napamanīju.?

klucis

Tieši tā- nākotnē tur būs tikai klucis!!

inteliģence, kas iebilda pret projektunav nekādi pensionāri, tie ir mūsdienu cilvēki, kas zina, ko grib tauta un, kā to var kvalitatīvi panākt..

Jā, kalns tikšot saglabāts, aha..tikai kādā stāvoklī?!

jā, par modi nestrīdas, bet tikai tikmēr, kamēr tas objekts neatgādina otru dailes teātri 5reiz sliktākā izpildījumā!!!

a

ahā, zina ko tauta grib! laikam patīk būtu dieva tēla.

Redzējums

Kalns ir totāli norakts – to taču var redzēt pat šajā bildītē!

pensionētā arhitekte

Dome nevar soliņus salabot, asfaltu saremontēt, bet var par miljoniem būvēt kaut kādu monstru?!

arhitekturas students

Nē nu lamāties ta kā nevajadzētu, nav pieklajīgi. Izglītoti ļaudis tā nedara.

Soliņus labo katru gadu, asfaltā bedres, jo vecais asfalta klājums sēžās.

Un kapēc projekts tiek saukts par monstru? 500 cilvēku zāli sērkociņu kastītē iebāzt nevar.

celtnieks

tagad privātmāju nevar uzcelt bez 800 latiem par kvadrātmetru. ko tad jūs piedāvājat no zariem taisīt?

reiniz

ja vēl joprojām ir pārliecība par savu projektu, tā nepieciešamību risinājumu kvalitāti, ētiskajiem aspektiem,- tad , atmetot visu strīdus vēsturi, samilzušo konfliktu, jāparliecina neapmierinātie, jāmēģina tos dabūt savā pusē, lai arī cik tas utopiski neizklausītos.

ir taču redzams, cik grūti visur virzās uz priekšu lielie projekti, – gan lv, gan arī citur.

bet gala rezultātam jābūt labam.

rasaspods

ir tāds jēdziens "kolektīvais stulbums". tas rodas jebkur, kur balsstiesības ir vairāk par 10 cilvēkiem. ir redzēts, ka pat ārzemju ekskursiju autobuss ar 40 arhitektiem viens divi parvēršas par aunu baru ar sliktu uzvedību.

ar to grūti cīnīties.

cits ikšķilietis

jautājums ir politisks. neapmierinatie vienmēr būs neapmierināti. arhitektam tik tiek samazgas. ka ar Rīgas koncertzāli, vai Ventspils koncertzāli.

reiniz

piekrītu, bet , ja gala rezultāts ir OK , tad tā saucamās samazgas ātri aizmirstas, un lielie bļāvēji uzmetas par draugiem

er

Nekas nav jābāž sērkociņu kastītē!

Ar vārdu monstrs, šeit bija domāts neglīts, neiederīgs, videi un apkārtnei neatbilstošs būvapjoms!

Es gan esmu redzējis arī lielas, taču skaistas un apkārtni nenomācošas celtnes!

Ilze

Piemērus lūdzu!

Latvijā tos grūti atrast.

er

ļoti žēl, ka grūti atrast! Ikšķilē varētu būt viens no tiem gadījumiem!

Bono

tas kulturas nams nevienam nav vajadzigs, ja netiek atrasts normals projekts

Andrejs

Jā. Piekrītu. Paskaidrojiet lūdzu kas tiek domats ar normālu projektu.

Haralds Helfričs

Ļoti skeptiski izturos pret projektiem, kam doti nosaukumi, jo vienkārši tā labi izklausās. Ne jau par velti daudzām ēkām (gan vēsturiskām, gan mūsdienu) sabiedrība piešķir savus asociatīvos nosaukumus. Šo subjektīvo viedokli vēlos attiecināt arī uz šo ēku, kas diemžēl arhitektoniski nespēj attaisnot tai doto nosaukumu. Nekādu, pat vismazāko asociāciju ar kalna struktūru neredzu. Neapgalvoju, ka arhitektūrai jākļūst tā teikt "naturālai", bet vizuālajam tēlam būtu jāattaisno ēkai dotais nosaukums. Projekts man personīgi šķiet diezgan bezpersonisks un vairāk formāls, veidots pēc kādiem iepriekš noteiktiem rāmjiem. Nevar just emocionālo saikni gan ar pilsētvidi, gan ar konkrēto vietu.

Sniegaviirs

Kaut kā atkal izklausās pēc latviešu tradicionālā piegājiena paspert vienu soli uz priekšu un 3 atpakaļ. Un man, liekas, interesanti viss šis konteksts, ka ikšķile izdomāja, ka vajag jaunu kultūras centru. Nekonsekventi izklausās, ka ikšķiliešu inteleģence zin, ko tauta grib. Vai tāds ir inteleģences viedoklis? Man prieks, ka ikšķilē ir šis inteleģences slānis, drošvien ir vietas, kur tāds arī nav. Muļķīgi, ka inteleģence tagad protestē un patur tiesības protestēt pret notikušu projektu. Skaidrs, ka noteikti ir lietas kas jāmaina, jāizskaidro, jāuzlabo. Protestēšana, manuprāt, ir solis pretējā virzienā, interesanti būtu dzirdēt kādu, kurš pastāstītu, ko šī inteleģence ir darījusi, virzienā uz… Lasīt vairāk »

WAT

Atkārtošos jau n-to reizi šīs tēmas sakarā. Ja būtu arhitekts Jānis, Juris, Pēteris, Zane, Gunta, Dace utt, cilvēks ,kas labticīgi ieguvis iespēju projektēt šo ēku godīgā konkursa procesā, es būtu ar abām rokām Jūsu pusē, bet šis nav tas gadījums. Gan jau ziniet nu ļļļoootttiii ciešo sakarību starp autori un pašvaldību izpilvaras pārstāvi, tas ir klientu, un likumā noteikto lietu formulējumu. Manuprāt ja konkrētais autors tā gribēja dzimtajai pilsētais palīdzēt, tā vietā lai piedalītos konkursā varēja būt tā kas sastāda programmu izpēta nosacījumus, citu pilsētu praksi , arī ja kas par naudu to var darīt, vai mazums arhitekti piedalās konkursu… Lasīt vairāk »

arhitekts Māris no Ikšķiles

Vai tādam kultūras centram ar tam atbilstošu intensitāti nevajadzētu būt vairāk savrup no dzīvojamās apbūves un kas tad vainas esošai estrādei tajā vietā, kur tā ir tagad? Zināms, ka estrādei ir sezonāla rakstura funkcija un ar dažiem pasākumiem mēnesī nevienam neko ļaunu nedara. Kāpēc jātērē nauda par pārvietošanu? Un varbūt šo jauno kultūras būvi varēja likt tur lejā, mazliet zemāk, jo tad austrumos esošie kapi un pats pakalns būtu vismaz laba skaņas barjera, ja ne vizuāla arī…. Ja tiks uzbūvēts multifunkcionāls izklaides centrs, kas rībēs katru piektdienu un sestdienu tajā vietā, kur tas paredzēts, tad vietējo iedzīvotāju miers un dusa… Lasīt vairāk »

kā ikšķilietis ikšķilietim

aizejiet un apskataties uz pašreizējo projektu, laikam jau tuvu dzīvojat, ka visu labi zināt. jūsu reference ir par konkursa darbu, tā ka nav aktuāli. Meinarda salas objekts nepieder pašvaldībai, tā ka nav ko ķērkt. un dzelzceļa pārbrauktuve jau sen ir pārtaisīta!

arhitekts Māris no Ikšķiles

Dzelzsceļa pārbrauktuvi vajadzētu pārtaisīt tā, lai pieguļošais asfalts nebūtu vienos caurumos un ceļus gan daudz varētu remontēt. Ja runa iet par procedūru, tad ir aktuāli arī par konkursa darbu. Un, ļoti cien "ķērcošā reference", vai tad konkursa darbs galīgi pārtaisīts par sazin ko? Ko tad portālā lieciet vecus zīmējumus? Nemaldiniet tautu!

kasparsf

Vieni bļauj ja nav vieta diskotēkai, citi bļauj ka diskotēkas tur katru nedēļas nogali bet, neiedziļinoties visās pretrunās kas ir komentētājiem pret kulturas centru es tekšu tikai to ka esmu par tādu kāds ir skiču projektā un tieši tajā vietā kur tas paredzēts! Aizejiet uz domi un apskatietieties zīmējumus un maketu, smuki tak izskatās, ja kas nepatīk ierakstiet grāmatiņā, tāpēc jau ir sabiedriskā apspriešana vai kā viņu tur sauc. Kad es biju apskatīties tad nebija ierakstīts neviens "pret" komentārs, es gan biju tikai kāds 10 rakstītājs, varbūt tagad situācija ir nosliekusies uz otru pusi, nezinu, bet man jau liekas ka… Lasīt vairāk »

vai

Nu tak jau daudzi aizgājuši un ierakstījuši, bet Ikšķilē tam nav nekādas jēgas – nakādi viedokļi netiek ”nemti vērā. Pamazām Ikšķile kļūt par kārtīgu Potjomkinu sādžu – ar pilīm, bet bez kanalizācijas, ceļiem un gaismas.

zzk

Tas, ka maketā "smuki" izskatās vēl nenozīmē, ka tas tā būs arī pēc projekta realizācijas! Jāskatās taču uz apkārtnes kontekstu!

WAT

Viss jau sākās no STULBUMA, un pilnīgi vienalga kā tas viss tālāk aizripoja, vai uz saulaino tāli , vai tieši otrādi -purvu. STULBUMS augstākā mērā no autores un pasūtītāja tiešā pārstāvja-autores tēva. Ja piemistu kaut cik saprāta pazīmes(pieņemu,ka ētikas izpratne varētu būt dažāda), tad publiskā vidē šo ne visai tīro pasākumu izliktu tad ,kad viss būtu gatavs, tas ir sāktu vērtēt gatavo produktu(kas noteikti būtu labs) nevis tā iniciācijas procesu. Tā ka viens pīpis labs, slikts produkts (man jau produkts kā arhitektūra nevieš šaubas, liekas OK atšķirībā no lielākās daļas vērtētāju), galvenais kā viņš ir ieņemts ,bandu bērns vai ir… Lasīt vairāk »

kasparsf

No Tava rakstītā vr secināt ka Ikšķilnieki ikšķilē savus projektus realizēt nedrīkst, jo tik mazā pilsētā gandrīz katrs ar katru atrodas interešu konfliktā. ja nemaldos tad to tagad pārbauda vai pārbaudīs KNAB, ja būs pārkāpumi tad to mēs zināsim bet pagaidām es izvēlos klusēt.

Ja kas, šī kompānija ieguva 3 vietu par dzeismu svētku estrādi Rīgā, un kur te ir "tēvs"?

WAT

Mīļais , cilvēk! Vai es kaut mirkli esmu šaubījies un izteicies pret produktu un tā autoriem(jamējo profesionālajām spējām)? Tik vien kā norādīju, ka konrētajā gadījumā nočakarēja savu darbu ar nekorektu rīcību, kas robežojas ar kriminālu,ja jau KNAB’s veic izmeklēšanu. Kopš publikācijas a4d sapratu, ka tas darbs ko domāju esam ZēKā&kfriends piederīgu ir Dorell’iem(pie DzSvEstr, bet tad iznāk ka stadions tapis kā pārējiem 14 gab., subjektīvi liekas , ka žūrijas viedoklis taisīt otro kārtu ir tieši vietā, jo tikai divi vinnētājautori sapratuši pasākuma problemātiku. Nejauc bibliotekāri, kasieri, grāmatvedi,skolotāju, dakterīti ar pašvaldības izpilddirektoru, nu tieši tas pats, kas LV ministru prezidents, tikai… Lasīt vairāk »

hei

no jūsu teiktā izriet, ka katram ministram, tiekot pie amata, būtu steigšus jānodibina SIA un jāpilda valsts pasūtījumi, jo Latvija ir maza. Tas ir absurds. Tieši mazās valstīs, tādā kā Latvija, šajos gadījumos vajadzētu būt īpaši uzmanīgiem. Tagad varam visi baudīt šīs afēras rezultātus. Ikšķilnieki nesamierināsies ar estra’des nojaukšanu vai pārbīdi, tāpat Daugavas senlejas reljefa nopostīšanu. Opozīcijas deputāti pieprasīja reālu publisku apspriešanu, taču priekšlikums tika noraidīts. Kāpēc? No kā tādas bailes? Kādēļ nevēlas publisku apspriešanu? Un te nu ir rezultāts – projekts tiek apspriests vēl daudz plašākā "lokā".Projekta autoriem un pašvaldības pārstāvjiem vajadzētu tikties ar iedzīvotājiem un mediju pārstāvjiem. Taču… Lasīt vairāk »

Aldis no Ikšķiles

IKŠĶILĒ DZĪVOJU JAU VAIRĀKUS GADUS. ZINU, KA ŠĪ JAU IR OTRĀ PUBLISKĀ APSPRIEŠANA UN BĻĀVĒJI OPOZICIONĀRI DOMĒ NAV BIJUŠI UZ PROJEKTU APSKATĪTIES. JO ATSAUKSMES IR RAKSTĪTAS, KĀ PAŠI VARAT IZLASĪT, UZ INTERNETĀ PUBLICĒTĀS SĪKPIKSEĻU INFOMĀCIJAS PAMATA. UZ DOMI IR AIZGĀJUŠI TIE KAM PATIESI INTERESĒ KĀ PROJEKTS IZSKATĀS. TUR IR ARĪ MAKETS AR NOVIETNI, KALNU UN APKĀRTI. RELJEFU NEVIENS NOPOSTĪT NEPLĀNO. CILVĒKI NĀK UZ DOMI UN RUNĀ UN UZDOD JAUTĀJUMUS, VIENMĒR TIEK PASKAIDROTS UN ATBILDĒTS. VIENĪGAIS KO GRIB OPOZĪCIJAS DEPUTĀTI IR TIKS VAĻĀ NO RUDZĪŠA, LAI REALIZĒTU PAŠI SAVAS AFĒRAS, TAS ARĪ PILSĒTĀ ZINĀMS FAKTS. AIZEJIET UN UZPRASIET DOMĒ PAR TIEM… Lasīt vairāk »

WAT

Nezināšana! Kas ir pasūtītājs? Ikšķiles pašvaldība. Kas pārstāv pašvaldību saimniecības juatājumos? Izpilddirektors. Kas ir izpildītājs? Kāda saistība starp izpildītāju un pasūtītāju? Man ir zināma atbilde uz šiem jautājumiem un ir skaidri zināms , ka KNAB to lietu caurskata, bet gluži pa ļiru ļeru jau neskata, ierosināšanai jau kādus , tādus nosacījumus vajag. Vai Jums liekas ka to redzamo seju-Ikšķiles mēru grib valstiskā mērogā nomest? Mērs vispār ir tikai tāda partijiska runājošā galva, ja kas LV pašvaldībās, ar lidzekļiem operē izpilddirektori. Tā ka atbildiet uz maniem jautājumiem ,savietojies ar faktu interešu konflikts (http://www.likumi.lv) un tad ,lūdzu dodiet man aubē, ja nebūs… Lasīt vairāk »

Aldis no Ikšķiles

NU PAURIS JUMS CIETS GAN, CIENĪJAMAIS. UN INFORMĒTS PAR LIETĀM IKŠĶILĒ JŪS NEESAT ARĪDZAN. NUDIEN. KĀ DIEZ JŪS ZINĀT KAS NOTIEK KATRĀ PAŠVALDĪBĀ. VARBŪT PALASIET IEPRIEKŠĒJO PUBLIKĀCIJU KOMENTĀRUS DELFOS, JUMS TAPS SKAIRS, KA VISUS RAUSTA UN VIRZA UN LĪDZEKĻUS IZDALA VISIEM VIENĪGI RUDZĪTIS. TĀPĒC ARĪ IR PROBLĒMA UN TĀPĒC ARĪ VAJAG TIKT VAĻĀ NO ŠĪS 100 GADUS ILGĀS VIENA CILVĒKA KOMANDĒŠANAS. VARBŪT JUMS ATVĒRSIES ACIS.

WAT

Vai mēs diskutējam par mana paura cietību?

Vai tomēr par nekorektu rīcību( par tās cēloņiem nediskutēšu), kas robežojas ar kriminālu?

Ja tomēr diskutējam par mana paura cietību, lūdzu klātievē ar mērinstrumentiem…

jtd

Līdz šim likās, ka LV ir tikai viens demagogs [ar saskanīgu vārdu], bet tagad izskatās, ka WAT sit pušu visus. Un par pārmērīgu interesi sazvērestību teorijās kādi speciālisti varētu daudz pastāstīt.

Cik varēja lasīt tautā izplatītajā informācijā, tētis sevi atstatīja no lēmuma pieņemšanas, tātad formāli likums nav pārkāpts un par augstāk minētajiem WAT izteikumiem/apvainojumiem var droši sūdzēt tiesā. Arī ētiski viss ir OK, jo, kā jau rakstīju šeit agrāk, projektēt dzimtajā ciemā, tas ir gods nevis krimināl- vai kā citādāk pārkāpums.

Un politisku organizāciju izmeklēšanas jau nav tas, ko īpaši ņemt vērā.

WAT

Kas ir sūdzi , es par saviem tekstiem atbildu, tā ka uz priekšu bez kautrēšanās!

Varētu jau palūgt LAS ētikas komisijas loceklim kādam kompetenti izteikties, lai vismaz arhitekta ētikai atbilst.

kultūras darbinieks

klau Putniņ, tev laikam darba nav ko darīt, jo projektet jau nemaki. te varbū kaut kas tāds, kas tevi varētu ieinteresēt, varbūt parakājie un ko vēl atradīsi. kaut ka par šo konkursu arī nekur nav dzirdēts: Ādažos plāno būvēt kultūrizglītības centru [3] Zane Brīvmane, «http://www.aprinkis.lv» Trešdiena, 4. jūlijs (2007) Ādažnieki, iespējams, tiks pie jaunas kultūrizglītības centra ēkas, kurā zem viena jumta atradīsies gan kultūras nams, gan mākslas un mūzikas skola. Ekonomikas ministrija izstrādājusi Ministru kabineta rīkojuma projektu «Par atļauju Ādažu novada domei slēgt iepirkuma līgumu par kultūrizglītības centra būvniecību un apsaimniekošanu», kas sagatavots, pamatojoties uz publisko iepirkumu likumu un pašvaldības… Lasīt vairāk »

Daugavmalietis

Jā, es arī uzskatu, ka projektēt dzimtajā ciemā ir gods.Bet šis projekts godu neattaisno un godu tā autoriem nedara.Gandrīz neticami, ka mūsdienās jauns arhitekts ko tādu var iecerēt.

21.gadsimtā labu arhitektūru vispirms raksturo jūtīga attieksme, esošās ainavas un vides respektēšana.Šis projekts Ikšķili nevis ceļ, bet palīdz iznīcināt- iznīcināt tās savdabību,ainavisko vērtību,kuras dēļ to mīlam. Daugavmala jau faktiski iznīcināta,tad tik -uz priekšu…Bet par godu tad nevajag runāt.

jtd

Līdz šim gan te par projekta sliktumu vēl neviens tā īsti nebija sācis izteikties, drīzāk jau otrādi. Neesmu ticis līdz Ikšķilei, lai aplūkotu darbu un vietu, tāpēc paša spriedums tik no tepat publicētajām skicēm. Un tas nav negatīvs vai noraidošs.

Bet Daugavmalu Ikšķilē gan neesmu pamanījis, ja vien par to nesauc HES dīķa dambi.

ainava

skaists viedoklis Langas kundze. varbūt tomēr aizejiet, nekaunējieties, uz Domi un apskatiet kartīgi novietnes plānu, maketu. un kuras ir tās vērtības kas tiek iznīcinatas? vai tiek nograuzta ta baltā silikātķiegeļu skola, kas turpat blakām vai tas kultūršķūnis un tā sapelējusi eatrāde? kalnu tā ka šis projekts tikai attīstītu, laikam to jūs arī nepamanījat.

zuze

Daugavmalu iznīcināja HES dīķis; kas palika pāri-paši piebeigsim. Senleju piebūvēsim pašmērķīgām,monstrozām būvēm. Būs forši,uz priekšu! Par progresu!

(Starp citu-varbūt esat dzirdējuši-piem.Spānijā jau ir projekti par būvju nojaukšanu, piejūras teritoriju attīrīšanu un ainavas atjaunošanu).

hei

Visdrīzāk deputāti arī "nebija klāt" un "atturējās" no vērtējuma par saviem radiem tāpat kā Karpovs par savu meitu Zani Karpovu. Latvijā gluži vienkārši TĀ MĒDZ NOTIKT! Tomēr KNAB kaut kas nepatika… Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas komisijā saņemti septiņi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumi ļaut administratīvi sodīt deputātus par interešu konflikta novēršanas likuma pārkāpumiem. Šo deputātu palīgi ir viņu radinieki. KNAB lūdz ļaut sodīt deputātu Augustu Brigmani (ZZS), kura sieva Elita ir deputāta palīdze. KNAB lūdz ļaut sodīt arī deputātu Imantu Kalniņu (TB/LNNK), kura sieva Agra ir deputāta palīdze uz nepilnu darba laiku. Birojs lūdz atļauju sodīt deputātu… Lasīt vairāk »

cita ikšķiliete

ROKAS NOST NO ESTRĀDES! Tā ir foršākā Ikšķiles vieta! Galīgi bezformīga mūsu dzimtā vietiņa paliks! Protams, ka vajag jaunu kultūras namu, bet, atjēdzieties, ne jau šo absurdo projektu!

tautietis ikšķilietis

Tie kas pretendē celt šo monstrozo objektu, lūdzu, vairāk paškritikas! Vajag ilgstoši un nopietni studēt arhitektūru, kultūras vēsturi, estētiku u.tml., pirms pretendēt ar saviem arhitektūras "garadarbiem" piesārņot publisko telpu!

exikšķilnieks

Ļoti atbalstītu jauna KN/centra būvniecību, taču ne šajā veidolā, kā tas ir pasniegts sabiedrībai. Vieta arī būtu piemērota, taču būtu lieliski saglabāt/atjaunot esošo estrādi un to papildinot ar mūsdienīgu un no dabīgajiem materiāliem veidotu nojumi (piemēram, atsaitēs iekārtu impregnēta koka jumtu), lai reizēm nav jāatceļ lieli pasākumi laika apstākļu dēļ. Svētku norise brīvā dabā ir kā rozīnīte un piedeva foršākajiem pasākumiem, kādos nācies piedalīties. Savukārt vecā KN vietā noteikti atrastos rūmes jaunai būvei ar gērbtuvēm, dušām, gaišām telpām dažādiem pulciņiem, nodarbībām utt. Varbūt vēl ir iespēja pārskatīt projektu? Tam visam nevajadzētu būt milzīgam monstram – labāk harmoniski mazāku būvi, kur… Lasīt vairāk »

Vaarna

slēpjas citur – ikšķilieši ir ļoti neapmierināti ar pagastveča Rudzīša kunga darbu, uzskatot, ka viņi jau nu noteikti sainmiekotu labāk. Tāpat kā stulbais referendums par nesaprotamiem drošības likuma grozījumiem bija "erfolgreich", jo masas balsoja PRET pastāvošo valdību, tāpat arī ikšķilieši ir nevis pret projektu, bet gan pašu Rudzīti.

Esmu redzējusi apm. 2000.gadā veidotu ainavu arhitekta diplomdarbu par Ikšķili. Tur estrāde bija paredzēta Daugavas krastā (starp krogu un akmeni pretī baznīcas drupām). Un diplomdarba pasniedzējas Ziemeļnieces kundzes parakstu "iesaku realizēt dzīvē".

Ir daudz prodžektu, kas tā arī klājas putekļiem. Laiks rādīs, kas būs ar kultūras namu.

Daugavmalietis

Ja projekts būtu pārdomāts un Ikšķilei,tās ainavai atbilstošs,ja tiktu atrasta piemērota vieta, ikšķilnieki būtu priecīgi, nevis sašutuši.

Ir vienkāršoti un nepatiesi teikt, ka ikšķilieši ir nevis pret projektu,bet pret Rudzīti.

Projekts ir nepiemērots, baiss un absurds,tāpēc,protams, vairo neapmierinātību ar pilsētas domes un tās priekšsēdētāja darbību.

ai

Kur Rudzīša kultūras dzīves iniciatīva ir bijusi visus šos gadus?Pamodies…labrīt!vai arī naudas par maz.

92
0
Lūdzu, komentējietx