Video skulptūras kā projekcijas Rīgas pilsētvidē

No 28.—30.martam trīs vakarus no plkst.19.30 līdz 23.30 Elizabetes un Barona ielu krustojumā uz Dzirnavu ielas 82.nama fasādēm varēs vērot austrāliešu multimediju mākslinieka Adama Gīczī vadībā veidotās video skulptūras Jūgendstils un Eizenšteins. Šodien, 26.martā plkst.18.00 viesnīcas Avalon Hotel konferenču telpā notiks Gīczī lektorijs.

Mākslas projekta Video skulptūras ietvaros tika organizēta radošā darbnīca, kuras gaitā mākslinieku grupa — Una Rozenbauma, Elga Dudareva un Elīna Banga — uzaicinātā austrāliešu mākslinieka Adama Gīczī (Adam Geczy) vadībā veica urbānās telpas izpēti, filmējot un sagatavojot materiālu divu video projekciju izveidei. Kopīgi tapuši divi video darbi — Jūgendstils, kurā atainotas jūgendstila ēku smalko un grotesko dekorāciju ainas, mijoties ar Rīgas jauniešu kultūras paaudžu aprisēm, un Eizenšteins, kurā autors spēlējas ar slaveno Eizenšteinu ģimenes mantojumu arhitektūrā un kino — izmantojot Sergeja Eizenšteina raksturīgos kino elementus tiks atspoguļoti tēva Mihaela Eizenšteina arhitektūras šedevri Rīgā.

«Darbs apvieno sociālas tēmas pilsētā vai sabiedrības kustībās gluži tāpat, kā tas redzams filmā Bruņukuģis Potjompkins kaujas un revolūcijas epizodēs, un tas viss kopā ar arhitektūras un vēstures klātbūtni pilsētā», stāsta Gīczī. Video skulptūras Jūgendstils un Eizenšteins tiks projicētas uz Dzirnavu ielas 82.nama divām fasādēm, kuras redzamas no Elizabetes un Barona ielu krustojuma.

Gīczī darbojas multimediju jomā, veidojot instalācijas un video mākslas darbus, kuros tiek iekļauti arī tradicionālāki līdzekļi kā fotogrāfija un zīmējumi. Turklāt Gīczī nav tikai praktizējošs mākslinieks, arī lektors Sidnejas universitātē, tāpēc 26.martā plkst.18.00 viesnīcas Avalon Hotel konferenču telpā kultūras un mākslas studenti, kā arī citi interesenti aicināti uz lektoriju Adam Geczy: video performancē, instalācijā un sadarbībā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx