VELUX rīko starptautisku konkursu studentiem

Dienasgaisma blīvi apdzīvotā pilsētvidē. Dienasgaisma un ilgtspējīga arhitektūra. Kā pārvietot un uzglabāt dienasgaismu? Dienasgaisma, ūdens un vējš. Atgriešanās pie dienasgaismas pamatiem arhitektūrā. Dienasgaisma, veselība un labklājība. Konceptuāli eksperimenti, poētiska domāšana un atspulgi. Šādi un vēl citi virsraksti rotāja arhitektūras studentu iesniegtos zinātniskos darbus 2012. gadā aizvadītajā starptautiskajā konkursā International VELUX Award for Studens of Architecture (IVA). Toreiz profesionālo žūriju pārsteidza studentu radošums un inovāciju līmenis. Sākot ar septembri sākas arhitektūras studentu pieteikumu pieņemšana kārtējam IVA konkursam. Konkurss izaicina studentus izstrādāt zinātniskos pētījumus par tēmu Rītdienas gaisma.

Atzīmējot uzņēmuma VELUX rīkotā konkursa desmit gadu jubileju, arhitektūras studenti tiek aicināti pētīt un izzināt dienasgaismas nozīmi arhitektūrā gan pilsētas un ēku kontekstā, gan cilvēku komforta un labsajūtas paaugstināšanai. Tas, ka arhitektūras profesionāļiem dienasgaismas tēma ir aktuāls pētījumu objekts, liecina arhitektūras studentu aktīvā līdzdalība 2012. gadā aizvadītajā konkursā — kopā tika saņemti 3000 studentu pieteikumi no 59 pasaules valstīm, bet žūrijas vērtēšanai tika iesniegti 983 zinātniskie projekti.

«Arhitektūras studentu iesniegtais tēmu klāsts man šķita patiesi iespaidīgs — dienasgaismas dažādība, dienasgaismas loma ūdenī, dienasgaisma smiltīs, dienasgaisma cilvēka atmiņā, dienasgaisma jaunākajās tehnoloģijās utml. Augstā studentu aktivitāte ir konkursa kvalitātes zīme. Konkurss ir kļuvis par starptautisku profesionāļu forumu, kurā tiek apspriestas un pētītas inovatīvas metodes un gūti svarīgi atzinumi. Gaisma ir fundamentāla ikdienas vajadzība, un daudzos veidos tā ir mūžīga vērtība,» par konkursu un dienasgaismu savu viedokli pauž 2012. gada žūrijas priekšsēdētāja Bridžita Šima (Brigitte Shim).

2012. gadā konkursa ietvaros tika apbalvoti 14 studentu darbi. Konkursa laureātu komandas un to pasniedzēji apbalvošanas ceremonijā dalīja 30 000 eiro lielu naudas balvu fondu. Kopš 2004. gada, kad norisinājās pirmais IVA konkurss, pavisam kopā ir saņemti vairāk kā 10 000 studentu pieteikumi, un tajā piedalījušies vairāk kā 3 000 konkursantu.

Starptautiskā žūrija vērtēs simtiem dalībniekus

Starptautiskā konkursa IVA žūrija tiek veidota no starptautiski atzītiem un autoritatīviem arhitektūras profesionāļiem, kas pārstāv gan praktizējošus arhitektus, gan universitāšu lektorus. Žūrijas izveidē galvenais uzsvars līdz šim ir bijis dažādībai gan pēc darbības sfēras, gan vecuma, gan dzimuma, gan ģeogrāfiskās piederības. Starptautiskā VELUX konkursa žūrijā ir darbojušies tādi pasaules slaveni arhitekti kā Glens Markats (Glenn Murcutt, Austrālija), Hani Rašids (Hani Rashid, ASV), Kengo Kuma (Kengo Kuma, Japāna), Natālija Devrīsa (Nathalie de Vries, Nīderlande), Magda Mostafa (Magda Mostafa, Ēģipte), Pērs Olafs Fjelds (Per Olaf Fjeld, Norvēģija) un Bridžita Šima (Brigitte Shim, Kanāda).

«Mēs vēlamies dot studentiem iespēju izstrādāt radošus un eksperimentālus zinātniskos darbus par dienasgaismas pielietojumu arhitektūrā. Iepazīstoties ar tūkstošiem iepriekšējo gadu studentu darbiem, mēs varam secināt, ka konkursa tēma Rītdienas gaismas iedvesmo studentus domāt par nākotni — uzdot jautājumus, eksperimentēt un izzināt. Uzņēmums VELUX nodarbojas ar dienasgaismas risinājumu izstrādi un ražošanu. Mums ir svarīgi redzēt studentu nākotnes vīzijas, kā arī uzturēt ciešu dialogu ar nākotnes arhitektu paaudzēm,» stāsta VELUX Grupas Zināšanu centra dienasgaismas, enerģijas un iekštelpu klimata jautājumos arhitekts un vadītājs Pērs Arnols Andersens (Per Arnold Andersen).

Lai piedalītos konkursā International VELUX Award for Studens of Architecture, studentiem ir jāreģistrējas interneta vietnē iva.velux.com. Reģistrācija tika atvērta 2. septembrī, un tā ilgs līdz 2014. gada 3. martam. Studentu darbu iesniegšanas termiņš ir 2014. gada 2. maijs. Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar Starptautisko arhitektu savienību (International Union af Architects) un Eiropas Arhitektūras izglītības asociāciju (European Association for Architectural Education).

Vispārīga informācija par konkursu un detalizēta informācija par reģistrāciju un dalību pieejama iva.velux.com  un konkursa Facebook lapā.

Par VELUX Grupu

Uzņēmuma VELUX vīzija ir radīt patīkamus dzīves apstākļus iekštelpās ar dienasgaismas un svaiga gaisa palīdzību. Uzņēmums VELUX nodarbojas ar jumta logu, virsgaismas logu, gaismas tuneļu, žalūziju un citu produktu izstrādi un ražošanu. Uzņēmuma VELUX ražotnes atrodas 11 valstīs, bet tirdzniecības uzņēmumi ir pārstāvēti 40 valstīs. VELUX ir viens no spēcīgākajiem zīmoliem globālajā būvniecības materiālu sektorā, un tās produkti tiek pārdoti lielākajā daļā pasaules valstu. VELUX Grupā strādā ap 10 000 darbinieku, un tās īpašnieks ir VKR Holding A/S, kas pilnībā ir fondu un ģimenes uzņēmums. Vairāk informācijas www.velux.lv

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx