Mīsa van der Roes balva Oslo operai

2009.gada Eiropas Savienības balvu laikmetīgai arhitektūrai saņēmusi Norvēģijas Nacionālās operas un baleta ēka Oslo, ko projektējis norvēģu arhitektu birojs Snøhetta. Nama slīpais akmens jumts, kas paceļas virs fjorda ūdeņiem, ir reizē pilsētas vietzīme un publiska ārtelpa. Aizsāktajā Oslo krastmalas transformācijā operai sekos vēl citas būves ar kultūras piepildījumu.

Eiropas Savienības finansēto 60 000 eiro lielo balvu ik pārgadus pasniedz kādam augstvērtīgam un inovatīvam laikmetīgās arhitektūras darbam, kas uzbūvēts iepriekšējo divu gadu laikā. No 340 balvai nominētajiem projektiem Fransisa Rambēra (Francis Rambert) vadītā starptautiskā žūrija šogad atlasīja 44 labākos un 5 finālistus, ko apmeklēja klātienē. Atzīmēto objektu sarakstā tika iekļauts arī Latvijas objekts — Majoru pamatskolas sporta laukums Jūrmalā, kura autori ir biroja Substance arhitekti.

Īpašā jaunā arhitekta balva pasniegta horvātu birojam Studio Up par ģimnāziju 46° 09′ N/16° 50′ E, Koprivņicā, Horvātijā — ar dubultu polikarbonāta ādu segtai vidusskolai un sporta zālei priekšpilsētā.

Apbalvošanas ceremonija paredzēta Barselonā 28.maijā. Septembrī plānota ceļojoša izstāde un katalogs, kurā iekļauti žūrijas izvēlētie labākie darbi, finālisti un uzvarētājs.

2009.gada Mīsa van der Roes balvas pieci finālisti:

  • Zenīta mūzikas zāle, Strasbūra, Francija / Studio Fuksas
  • Luidži Bokoni universitāte, Milāna, Itālija / Grafton Architects
  • Norvēģijas Nacionālā opera un balets, Oslo, Norvēģija / Snøhetta
  • Multimodāls centrs, Nica, Francija / Atelier Marc Barani
  • Bibliotēka, veco ļaužu centrs, Barselona, Spānija / RCR Arquitectes

 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
dezeen
dezeen
2
0
Lūdzu, komentējietx