Vai Tu stāsies Latvijas Arhitektu savienībā?

Pagājušajā nedēļā daudzi Latvijas arhitekti saņēma uzsaukumu ar aicinājumu stāties LAS. A4D saņēmis to publicēšanai, lai rosinātu plašākas diskusijas un palīdzētu katram noformulēt viedokli šajā jautājumā. Izteikt ierosinājumus un paust savu viedokli par iestāšanos LAS tiek aicināti visi arhitekti. Saites uz A4D materiāliem par iepriekšējiem LAS kongresiem.

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) lēmumi pastāvīgi ietekmē jebkura Latvijas arhitekta profesionālo darbību. Mūsu līdzdalība ir svarīga.

Veids, kā var ietekmēt savas arhitekta darba vides sakārtošanu, ir dalība LAS! Mūsu interese nav dibināt alternatīvu un nepazīstamu kustību, uzskatot, ka tas ir tik pat nejēdzīgi, kā dibināt jaunu valsti tikai tāpēc, ka šī mums vairs nepatīk.

LAS ir organizācija ar stabilu zīmolu, kas izveidota arhitektu interešu aizstāvībai un publiskai pārstāvniecībai, un kuras mērķu īstenošanu var panākt tikai aktīva visu Latvijas arhitektu līdzdalība.

LAS statūti pieejami organizācijas mājas lapā

Lai saņemtu LAS iestāšanās anketu vai atbildes uz organizatoriskiem jautājumiem, raksti: arhitekt.piedalies@gmail.com

Vakar, 20.augustā, notika sapulce, kurā atbalstu šai iniciatīvai pauda sekojoši arhitekti:

Māra Ābele
Mārtiņš Jaunromāns
Vents Vīnbergs
Ieva Skadiņa
Renāte Pablaka
Rihards Vietriņš
Zane Karpova
Ilze Miķelsone
Indra Ķempe
Andrejs Ņesterovs
Jānis Ploks
Ilze Didrihsone
Vilnis Šlars
Juris Mitenbergs
Pēteris Spuriņš
Elīna Kreice
Grieta Gundare
Elīna Dobele
Kaspars Virsnītis
Liene Daņiļēviča
Laura Belēviča
Aaron Robin
Miķelis Putrāms
Niklāvs Paegle
Ilze Liepiņa
Ingmārs Atavs
Līga Apine
Ruta Vanaga
Līga Gaile
Edmunds Rimkus
Alise Pļaviņa
Linda Krūmiņa
Olga Rimkus
Māris Pērkons
Guntis Grabovskis
Inga Stakione—Līdaka
Inese Berkuta
Jānis Sauka
Mārtiņš Ošāns
Ieva Zībārte
Raimonds Saulītis
Līga Rutka
Zane Tetere
Ilze Krūskopa
Lindija Reinfelde—Miteniece
Ieva Pakalniņa
Arona Tomariņa
Andra Šulca
Maija Ezergaile
Renārs Putniņš
Viktorija Barinova
Roberts Riekstiņš
Kristīne Grava
Anita Grikova
Ilze Rukmane—Poča
Brigita Bārbale
Uldis Liepa
Lidija Ludviga
Rasma Svētiņa
Ieva Vanaga
Aigars Kušķis
Pēteris Ratas
Anda Ābele
Ģirts Kalinkevičs
Agnese Lāce
Mikus Lejnieks
Jānis Lejnieks

Atbalstu aicinājumam vari paust arī Tu, rakstot: arhitekt.piedalies@gmail.com

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
90 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
priežu zaru trideksnītis

Nebūs tā, ka visi tie, kas zem 50 gadu vecuma sasniegšanas, tiks ieskaitīti secēšanai jauno arhitektu sekcijā?

ciekurs

Varbūt labāk visus vecos aizsuutiit uz pensu sekciju?

Leonīds B

Jāatskaita esošie uz pensiju sekciju kā goda biedri. Novērotājos ta sakot. Nevar jau tak izturēt to ieturēto padomju stila formālo darbošanos, savu interešu un veco draugu bīdīšanu šurpu turpu. Visam tāds garlaicīgs nedaudz iepelējis vēsturisks piesitiens ar vieglu padomju svarīguma pieskaņu.

Losangelos

Piekrītu WATam. Vajag darboties pašiem, nevis tramdīt citus. Tas ir ētikas jautājums. Šķirot biedru tiesības pēc vecuma/jaunuma ir diskriminācija un tas nav tas labākais lozungs, ar ko vajadzētu sākt. Arhitekta profesijā gadu skaits nav rādītājs. Ja gados vecāks arhitekts reizi gadā uzzīmē šķūnīti kaimiņam lauku mazpilsētā, viņš ir praktizējošs arhitekts.

Juhanson The Great

Jēga iestāties ir tikai tad, ja ir skaidrs, ko un kā grib mainīt. Vai šai grupai bez īsā un kaismīgā, tomēr neko nepaskaidrojošā uzsaukuma ir programma? vai vismaz kādi konkrēti priekšlikumi?

Jaunromans

Uzsaukums tapa, lai pamudinātu saorganizēties visiem tiem draugiem, paziņām un kolēgiem, kuri pēdējos gados par šo tēmu bija kautko diskutējuši un kuriem nebija pilnīgi vienalga, kas notiek mūsu profesionālajā vidē, un lai kopīgi to beidzot izdarītu.

Mērķis ir iestāties LAS un paspēt piedalīties septembra kongresā, lai ar savu balsi varētu paust atbalstu tiem, kas grib aktīvi darboties. Loģiski ir gribēt savu interešu aizstāvību un pārstāvību, bet par kādu programmu, mērķiem un uzdevumiem šobrīd var runāt, ja gandrīz neviens no mūsu paaudzes arhitektiem nav balstiesīgs?

Mr. BIG

zinot zem nika Juhanson The Great slēpto īsto seju, man ar nožēlu jāsaka, ka ir viegli anonīmi smīkņāt par citu atklāti reālām kaismēm, ar kādām vispār sākas jebkas vērtīgs, kamēr komentāra autors savā darbībā arvien apliecina nespēju mainīt uz konstruktīvāku situāciju nedz savos tiešajos pienākumos, nedz tikt tālāk par tukšu teoretizēšanu profesijas publicistikā. gaidām arī Tavus paskaidrojošos priekšlikumus!

laimdota

gan Juhansonam, gan misteram LIELAJAM

davai visi vienosimies kopīgiem mērķiem. nevajag atkal kā latviešu mazajā virtuvē sākt berzēties un apsaukāties. daudziem ir līdzīgas sāpes un agrāk vai vēlāk mūsu mazajā dīķī tas viss tāpat būtu kopā uzpeldējis.

jāsabučojas ātri, jāsadodas rokas un uz priekšu uz augstākiem mērķiem. izsakiet idejas, piedāvājumus un darbojamies visi kopā. savādāk atkal viss noies pa burbuli un pensionāri turpinās plosīties tāpat kā iepriekš.

gārnis

njā, ar uzsaukumu – tautieši, mobilizējieties – tā kā ir pa maz. pieļauju, ka no dalības klubiņā LAS ir nēdaudz lielāka jēga nekā no, piemēram, arodbiedrībām, kas ir pilnīgi bezjēdzīgs bezpriekšrocību veidojums. bet tā arī ir, kā te saka – nezinu, ko es šobrīd tur varētu darīt, ko tieši mainīt, tāpēc pagaidām atturēšos. bet paldies.

mixmaster

vajag iestāties kautvai tādēļ, lai kongresā iebalsotu puslīdz sakarīgu priekšsēdi.

sniegurs

Kurš no šiem ir tas "puslīdz sakarīgā" prieksēža kandidāts?

...

Atturēšanās neko nedod…

Abele

Mūs visus vieno viena lieta- arhitektūra. Mums ir interesanti par to runāt, mēs visi cenšamiem radīt lieliskas celtnes, galu galā- tā ir mūsu profesija- arhitekts. Iestāšanās LASā ir veids, kā līdzdarboties un ietekmēt vidi, kurā strādājam- sākot ar sabiedrības viedokli- jo LAS ir rupors, pie kura bieži vēršas masu mēdiji vai sabiedrisko organizāciju pārstāvji, beidzot ar likumdosanu, jo LASam ir likumdevēja iniciatīvas tiesības, utt. Līdzdalība var būr dažāda. Radikālākie var nākt ar savu programmu, pasīvākie var reizi trīs gados nobalsojot atbalstīt tos, kas jau gadiem rušinās šajā jomā, bet kuru idejām trūkst atbalsta pašā organizācijā. Vēl var palikt malā un… Lasīt vairāk »

WAT

Personīgi es, kad saņēmu no LAS sertifikātu, tur arī iestājos, diezgan jau logiski likās , pretējā gadījumā nav skaidra nostāja, dokumentu no LAS saņemam, savukārt organizācijai kā tādai pasakam:" fui ku Tu senila un kūtra, nestiliga, vārgdienīga, amorfa utt.". Diemžēl 70-80% jauno ļaužu (tiem kam zem 40 ;-)) nostāja. Runājot par cilvēka dabu, kad jamam ir labi, jams neiet pie daktera, diži ar profilaktiskiem pasācieniem nenodarbojas, un vispār jūtas cool, savukārt kad jau simptomi kļūst viennozīmīgi, tad nu jamais cer ,ka tagad gan vismaz ar vingrošanu jānodarbojas un kādu zāļu tēju jaiemalko un būs viss ka agrāk, vai labākajā gadījumā… Lasīt vairāk »

E_maija

Kopš sertifikācija ir nodota pilnīgā LAS vadībā, praktizējošiem arhitektiem ir loģiski sastāvēt šai organizācijā.

Citādi situācija ir traģikomiski kurioza, mazliet sabiezinot krāsas: tiem kas lemj par arhitekta praksi, tas nav aktuāli; otriem kas nevar ietekmēt lēmumu pieņemšanu, šie lēmumi ir saistoši.

Tāpat – ir bijuši ideāli, ir bijušas sakarīgas programmas, kuras (zināmu apstākļu dēļ) nav pieņemtas. Tikai domubiedru ir bijis ļoti maz. Tāda atbalsta grupa atjaunotai LAS – kā šobrīd – izmainīs situāciju, ja vien tiks sperti nākamie soļi.

pArt

Lai arhitektu sertifikācija atbilstu Eiropas valstu modelim, LAS ir jānokārto akreditācija šai procedūrai. Cik man zināms, tad šobrīd LAS nav juridiskas tiesības sertificēt savus kolēģus.

Zinošie varētu atgādināt, ar kādu argumentāciju LAS uzsāka kolēģu sertificēšanu!

Tasse

Un vecos sertifikātus varēs spraust uz naglas?

laura belevica

Nr.1:

Aicinu visus tos, kas pieder pie atbalstītājiem, bet nav šajā sarakstā- labot situāciju un sutīt e-pastu uz arhitekt.piedalies@gmail. com.

Nr. 2:

Aicinu a4d periodiski atjaunot sarakstu ar jauno atbalstītāju vārdiem, lai labāk apzinātu esošo situāciju.

Nr.3:

Aicinu visus tos, kas ir sarakstā, aizpildīt pieteikumus, jo laika nav daudz. Spriest par ierosinājumiem un variantiem varēsim tad, kad tiksim iekšā pa durvīm.

A4D

Lūdzam visus papildinājumus sūtīt: a4d.lv

astrīda

domāju, ka visiem kopā jaraksta viens papīrs uz LAS. ka esam ieinteresēti izmaiņās, ieinteresēti līdzdarboties, mums ir savas idejas un parakstītāju ir tik daudz, ka ir jarēķinās ar mūsu viedokli un jāuzņem LAS rindās. ja katrs sāks raktīt atsevisķu vēstuli, tur tak vajag rekomendācijas par labu uzvedību, cieņu pret esošo cunfti, utt. pusi no tiem rakstītajiem taču neuzņems, jo šie šā vai tā ir iepriekš uzbraukuši LAS. ja paskatās Latvijas arhitektūras politikas PROJEKTU, tad tur stāv rakstīts, ka Latvijā ir 917 sertificēti arhitekti, no kuriem tikai 365 darbojas profesionālajā apvienībā – „Latvijas Arhitektu Savienība”. tas ir pats par sevi situāciju… Lasīt vairāk »

Blokz

Viss tas mazliet atgādina latvieša bēres, kur daļa dzer šampanieti, kamēr pārējiem nedod. Tie uzgaida priekštelpā un purpina: tas gan nav smuki", dabū šampanieti citās bērēs..

a

DIEMŽĒL MAN NAV IESPĒJAS TEIKT – ”KAD ES SAŅĒMU SERTIFIKĀTU, TAD IESTĀJOS LAS”, JO SERTIFICĒŠANA KOPŠ AGRA PAVASARA IR PĀRTRAUKTA – JOHAIDĪ! UN VĒLARVIEN NEVIENS PAR TO NERUNĀ – BAIDĀS, KA NEDABŪS SAVĒJO, VAI?

novērotājs

3/4 komentāru šeit atkal ir apsaukāšanās un rēķinu kārtošana savā starpā.. vai jauno domubiedru kolektīvā seja ir tāda pat, kā jau pierasts redzēt komentāros, arī a4d? paldies jaunromānam, Abelei, WAT un vēl dažiem, ka spriež konstruktīvi lai kaut kas notiku un izdotos, gaidīta būtu rīcības programma otrkārt – jābūt līderu grupai treškārt – nevis ar ārdīšanu jāsāk, bet ar jaunradīto vērtību, ar pozitīvo pienesumu KUR IR?! domāju arī, ka līdz šim ārkārtas kongresam ir nāvīgi maz laika bet tā – pa lielam – nokavēts nav nekas (atbilde WAT 15.50.20) – ir tikai jādara – gļēvi būtu aizbildināties, ka, vot, toreiz… Lasīt vairāk »

Gg

Pilnībā atbalstu jebkuru iniciatīvu, kas ir vērsta uz arhitektu profesionālās vides uzlabošanu (un šī, manuprāt, ir tieši šāda iniciatīva). Lai izdodas! Bet … Gribētos redzēt / dzirdēt arī kādas pārdomas par to, ko tieši būtu jālabo / jāmaina. Ir viegli pateikt – „visu veco – mēslainē”, grūtāk ir kaut ko jaunu vietā likt. Mans priekšlikums būtu, ka jāsāk ar publisku diskusiju par nesen publicētu Latvijas arhitektūras politikas manifestu. Ar publisku diskusiju domāju ne tikai saraksti A4D, bet sarunu par šo tēmu (es domāju – arhitektūru, ko nu katrs ar to saprot) visplašākajā nozīmē visā mēdiju telpā. Bez tam aktuāls ir… Lasīt vairāk »

Vents Vīnbergs

Paldies par papildinājumu ar rakstiem par pērnajiem kongresiem. ļoti ilustratīvi un pamācoši.

xxx

Kas tas tāds par "SKRUPOLOZO DARBU" ar ko nodarbojās mistiskā grupa T15?

Vents

nav nekādu īpašo ielūgumu, slēgto durvju vai speciālas kandidātu un vadoņu atlases! šī ir publiska telpa, kurā ir izskanējis šāds ierosinājums. (izvairoties no konfrontācijas par "vecajiem-jaunajiem", "sakārtots-nesakārtots", utml. Galu galā daudzi pieredzes bagāti LAS biedri ir mūs uzrunājuši un pauduši atbalstu. Tomēr uzskatot, ka vienmēr varētu būt labāk) katrs, kuram ir bijušas pārdomas par esošo situāciju un veidiem, kā to labot, šādā veidā ir aicināts piedalīties, atbalstīt kādas gatavas iniciatīvas, izvirzīt savējās un tā tālāk. Paskatieties uz atbalstītāju sarakstu – ir izdevies apzināt tiešām ietekmīgu spēku, kurā, neticu, ka būtu apvienojies nedomājošu aitu bars. Tie, kas šaurākos lokos ir analizējuši… Lasīt vairāk »

Qwerty

punkti 2.1.2.2 un 2.1.2.3 LAS statutā.

salvatore

… tas jau, laikam, no kāda priekšvēlēšanu kampaņas lozunga panēmts! :)) ;))

VitaR

e- maijai u.c. interesentiem. Latvijā, tāpat kā vairumā Eiropas valstu, valdība nodod sertifikāciju profesionālajām organizācijām- "cumftēm". Tā tas ir arī pie mums kopš 1991. gada. Dalība/nedalība profesionālā organizācijā nekādi nedrīkst ierobežot sertifikāta sanēmēja tiesibas. Eiropas savienība nosaka, ka " arhitekts" ir reglamentēta profesija, kurai nepieciešama universitātes tipa augstākā izglītība un vismaz 3 gadu prakse. Tālāko procedūru nosaka katra valsts. LAS vēlējās būt vienlīdzīgāka par citiem "būvniecības procesa dalībniekiem" un mēģināja veidot savu likumdošanu un tai sekojošo "arhitektu kameru", kas neizdevās. Toties tika nokavēts laiks. Tagad mēs esam spiesti iekļuties jau esošā valstiskā sertifikācijas sistēmā, kāda nu tā ir. Veidojot jauno… Lasīt vairāk »

Jānis Lejnieks

Pilnībā piekrītu. Gluži vienkārši ir jāstrādā, un lai to varētu darīt, arī tajā pašā ES, no kurienes mēs tagad saņemam direktīvas, ir jāiestājas LAS, jāapgūst birokrātisko spēļu noteikumi un jāspēj lobēt mūsu profesijas intereses gan Rīgā, gan Briselē. Kas vēlas ziedot savu brīvo laiku – lūdzu uz priekšu!

Nedomāju, ka "pensionāri" būtu pret jauno arhitektu vēlmi iestāties LAS un redzēt Valdē "jaunos".

"Pensionārs" Jānis Lejnieks, bijušais LAS Valdes loceklis.

Čangalis

Vo, vo…man jau a tie pensionari patīk. Mums, tepat ciemata centra i boige labo dorošeibas sistema. Sež večiņas un visu novero. Zin kurais uz krumeim un kurais pec molkas. Tik tie tīņeidžri iet ar leikumu. Sak, akal kautko aizrodeis…boil loikom. Are malceņu negoda sanest večiņam. Žel gon.

Bet par birokroteju točno nau ko želaboteis…citom poteik mote, citom meita. Labe jau nu buto ja mes pie tiem Lazdo labumeim varetu tikt. Pagaidom gan vel tode parugte, bet…naks rudens, nogotovoses, un tad jau varēs ražu ievokt.

ne

ne

Vērotājs

Jums, jaunie arhitekti, vajadzētu strādāt un pierādīt sevi ar kvalitatīviem arhitektūras mākslas darbiem, nevis tukši spriedelēt par Arhitektu savienību, bez kuras jūs tīri labi varat arī iztikt. Vai tad jūsu radošā darba rezultātus izšķir būšana vai nebūšana kādā savienībā? Ja būsiet veiksminieki (kas gan notiek gaužām reti) uz jums skatīsies ar cieņu.

rebell

pilnīgi piekrītu vērotājam!!!

Vērotājs

Jums, jaunie arhitekti, vajadzētu strādāt un pierādīt sevi ar kvalitatīviem arhitektūras mākslas darbiem, nevis tukši spriedelēt par Arhitektu savienību, bez kuras jūs tīri labi varat arī iztikt. Vai tad jūsu radošā darba rezultātus izšķir būšana vai nebūšana kādā savienībā? Ja būsiet veiksminieki (kas gan notiek gaužām reti) uz jums skatīsies ar cieņu.

rebell

pilnīgi piekrītu vērotājam!!!

priežu zaru trideksnītis

Nebūs tā, ka visi tie, kas zem 50 gadu vecuma sasniegšanas, tiks ieskaitīti secēšanai jauno arhitektu sekcijā?

ciekurs

Varbūt labāk visus vecos aizsuutiit uz pensu sekciju?

Leonīds B

Jāatskaita esošie uz pensiju sekciju kā goda biedri. Novērotājos ta sakot. Nevar jau tak izturēt to ieturēto padomju stila formālo darbošanos, savu interešu un veco draugu bīdīšanu šurpu turpu. Visam tāds garlaicīgs nedaudz iepelējis vēsturisks piesitiens ar vieglu padomju svarīguma pieskaņu.

WAT

Nu, nu…

Pirms vecos gružkastē iesviest ieteiktu labāk pašiem uz sevi palūkoties tā vēsi un neitrāli, es domāju , ka diži neko labāki nebūsim it sevišķi runājot par tām interesēm un draugiem, tā ka nesanāk ar to aku un spļaušanu.

Losangelos

Piekrītu WATam. Vajag darboties pašiem, nevis tramdīt citus. Tas ir ētikas jautājums. Šķirot biedru tiesības pēc vecuma/jaunuma ir diskriminācija un tas nav tas labākais lozungs, ar ko vajadzētu sākt. Arhitekta profesijā gadu skaits nav rādītājs. Ja gados vecāks arhitekts reizi gadā uzzīmē šķūnīti kaimiņam lauku mazpilsētā, viņš ir praktizējošs arhitekts.

Juhanson The Great

Jēga iestāties ir tikai tad, ja ir skaidrs, ko un kā grib mainīt. Vai šai grupai bez īsā un kaismīgā, tomēr neko nepaskaidrojošā uzsaukuma ir programma? vai vismaz kādi konkrēti priekšlikumi?

Jaunromans

Uzsaukums tapa, lai pamudinātu saorganizēties visiem tiem draugiem, paziņām un kolēgiem, kuri pēdējos gados par šo tēmu bija kautko diskutējuši un kuriem nebija pilnīgi vienalga, kas notiek mūsu profesionālajā vidē, un lai kopīgi to beidzot izdarītu.

Mērķis ir iestāties LAS un paspēt piedalīties septembra kongresā, lai ar savu balsi varētu paust atbalstu tiem, kas grib aktīvi darboties. Loģiski ir gribēt savu interešu aizstāvību un pārstāvību, bet par kādu programmu, mērķiem un uzdevumiem šobrīd var runāt, ja gandrīz neviens no mūsu paaudzes arhitektiem nav balstiesīgs?

Mr. BIG

zinot zem nika Juhanson The Great slēpto īsto seju, man ar nožēlu jāsaka, ka ir viegli anonīmi smīkņāt par citu atklāti reālām kaismēm, ar kādām vispār sākas jebkas vērtīgs, kamēr komentāra autors savā darbībā arvien apliecina nespēju mainīt uz konstruktīvāku situāciju nedz savos tiešajos pienākumos, nedz tikt tālāk par tukšu teoretizēšanu profesijas publicistikā. gaidām arī Tavus paskaidrojošos priekšlikumus!

laimdota

gan Juhansonam, gan misteram LIELAJAM

davai visi vienosimies kopīgiem mērķiem. nevajag atkal kā latviešu mazajā virtuvē sākt berzēties un apsaukāties. daudziem ir līdzīgas sāpes un agrāk vai vēlāk mūsu mazajā dīķī tas viss tāpat būtu kopā uzpeldējis.

jāsabučojas ātri, jāsadodas rokas un uz priekšu uz augstākiem mērķiem. izsakiet idejas, piedāvājumus un darbojamies visi kopā. savādāk atkal viss noies pa burbuli un pensionāri turpinās plosīties tāpat kā iepriekš.

gārnis

njā, ar uzsaukumu – tautieši, mobilizējieties – tā kā ir pa maz. pieļauju, ka no dalības klubiņā LAS ir nēdaudz lielāka jēga nekā no, piemēram, arodbiedrībām, kas ir pilnīgi bezjēdzīgs bezpriekšrocību veidojums. bet tā arī ir, kā te saka – nezinu, ko es šobrīd tur varētu darīt, ko tieši mainīt, tāpēc pagaidām atturēšos. bet paldies.

mixmaster

vajag iestāties kautvai tādēļ, lai kongresā iebalsotu puslīdz sakarīgu priekšsēdi.

sniegurs

Kurš no šiem ir tas "puslīdz sakarīgā" prieksēža kandidāts?

gārnis

nepārliecināji. politika ir pēdējais, kā dēļ es būtu gatavs kaut pirkstu kustināt.

...

Atturēšanās neko nedod…

gārnis

gluži tāpat kā formāls biedra statuss

mixmaster

gārnim- kā dēļ tad esi gatavs pirkstu kustināt?

gārnis

savu darbu var darīt kvalitatīvi arī bez sektas

mixmasterMIKE

Vai tad ASSociācija ir tikai pirmā vārda daļa? Liekas, ka pašam tas kaklis ir varen garš un uz meņģēšanos vien velk, ne? 😉 Ko sveci zem pūra turi? Bail ka spalvas apšņakās vecie gārņi? Kā ta jamējie tik sirmi kļuva? Ar kaļķi apbira?

čiki, briki!

P.S. yo, mixmaster…laps nic! 🙂 BBoy style! 🙂

profesors

nevar gan. agri vai vēlu arī tu atdursies pret sprunguļiem riteņos. jo nav jau svarīga kvalitāte, bet sakari un paziņas. kāds kādu kādā konkursā gribēs iebīdīt un kādu projektu noslīcināt, lai arī cik tas labs nebūtu. ja vēl neēsi saskāries, tad gan jau drīz būs problēmas. vajag iesaistīties tik svarīgakos projektos.

Funky Bunch

Klau…tev cepure nav biku par lielu? 😉 Varbūt skauģis iekšā sēž? :)))) Man sāk likties, ka pārāk esi aizrāvies ar bibliotēkas pakalpojumiem. Parocies pa wikipedia…Mix Master Mike born April 4, 1970…you shitting me? 🙂 Shitais nav nekāc new Kids on the Block…lai gan…Marky Mark, nav slikc. 😉

Njeuču učonova!

gārnis

it kā savienība garantētu fajervōl pret spunguļiem :))

un tādi, kā te žēlojies, ir tikai daļa projektu. un no konkursiem tā līdz galam reti, kad kautko var zināt, tāpēc tos labāk ir pārāk nopietni neuztvert. tā teikt – ir – ir, nav – nav.

Abele

Mūs visus vieno viena lieta- arhitektūra. Mums ir interesanti par to runāt, mēs visi cenšamiem radīt lieliskas celtnes, galu galā- tā ir mūsu profesija- arhitekts. Iestāšanās LASā ir veids, kā līdzdarboties un ietekmēt vidi, kurā strādājam- sākot ar sabiedrības viedokli- jo LAS ir rupors, pie kura bieži vēršas masu mēdiji vai sabiedrisko organizāciju pārstāvji, beidzot ar likumdosanu, jo LASam ir likumdevēja iniciatīvas tiesības, utt. Līdzdalība var būr dažāda. Radikālākie var nākt ar savu programmu, pasīvākie var reizi trīs gados nobalsojot atbalstīt tos, kas jau gadiem rušinās šajā jomā, bet kuru idejām trūkst atbalsta pašā organizācijā. Vēl var palikt malā un… Lasīt vairāk »

WAT

Personīgi es, kad saņēmu no LAS sertifikātu, tur arī iestājos, diezgan jau logiski likās , pretējā gadījumā nav skaidra nostāja, dokumentu no LAS saņemam, savukārt organizācijai kā tādai pasakam:" fui ku Tu senila un kūtra, nestiliga, vārgdienīga, amorfa utt.". Diemžēl 70-80% jauno ļaužu (tiem kam zem 40 ;-)) nostāja. Runājot par cilvēka dabu, kad jamam ir labi, jams neiet pie daktera, diži ar profilaktiskiem pasācieniem nenodarbojas, un vispār jūtas cool, savukārt kad jau simptomi kļūst viennozīmīgi, tad nu jamais cer ,ka tagad gan vismaz ar vingrošanu jānodarbojas un kādu zāļu tēju jaiemalko un būs viss ka agrāk, vai labākajā gadījumā… Lasīt vairāk »

E_maija

Kopš sertifikācija ir nodota pilnīgā LAS vadībā, praktizējošiem arhitektiem ir loģiski sastāvēt šai organizācijā.

Citādi situācija ir traģikomiski kurioza, mazliet sabiezinot krāsas: tiem kas lemj par arhitekta praksi, tas nav aktuāli; otriem kas nevar ietekmēt lēmumu pieņemšanu, šie lēmumi ir saistoši.

Tāpat – ir bijuši ideāli, ir bijušas sakarīgas programmas, kuras (zināmu apstākļu dēļ) nav pieņemtas. Tikai domubiedru ir bijis ļoti maz. Tāda atbalsta grupa atjaunotai LAS – kā šobrīd – izmainīs situāciju, ja vien tiks sperti nākamie soļi.

pArt

Lai arhitektu sertifikācija atbilstu Eiropas valstu modelim, LAS ir jānokārto akreditācija šai procedūrai. Cik man zināms, tad šobrīd LAS nav juridiskas tiesības sertificēt savus kolēģus.

Zinošie varētu atgādināt, ar kādu argumentāciju LAS uzsāka kolēģu sertificēšanu!

novērotājs

lūk, tieši tāda iemesla dēļ LAS uz laiku arī pārtrauca sertifikātu izdošanu

kad atsāks, protams, būs akreditācija un būs arī procedūra

Tasse

Un vecos sertifikātus varēs spraust uz naglas?

laura belevica

Nr.1:

Aicinu visus tos, kas pieder pie atbalstītājiem, bet nav šajā sarakstā- labot situāciju un sutīt e-pastu uz arhitekt.piedalies@gmail. com.

Nr. 2:

Aicinu a4d periodiski atjaunot sarakstu ar jauno atbalstītāju vārdiem, lai labāk apzinātu esošo situāciju.

Nr.3:

Aicinu visus tos, kas ir sarakstā, aizpildīt pieteikumus, jo laika nav daudz. Spriest par ierosinājumiem un variantiem varēsim tad, kad tiksim iekšā pa durvīm.

A4D

Lūdzam visus papildinājumus sūtīt: a4d.lv

astrīda

domāju, ka visiem kopā jaraksta viens papīrs uz LAS. ka esam ieinteresēti izmaiņās, ieinteresēti līdzdarboties, mums ir savas idejas un parakstītāju ir tik daudz, ka ir jarēķinās ar mūsu viedokli un jāuzņem LAS rindās. ja katrs sāks raktīt atsevisķu vēstuli, tur tak vajag rekomendācijas par labu uzvedību, cieņu pret esošo cunfti, utt. pusi no tiem rakstītajiem taču neuzņems, jo šie šā vai tā ir iepriekš uzbraukuši LAS. ja paskatās Latvijas arhitektūras politikas PROJEKTU, tad tur stāv rakstīts, ka Latvijā ir 917 sertificēti arhitekti, no kuriem tikai 365 darbojas profesionālajā apvienībā – „Latvijas Arhitektu Savienība”. tas ir pats par sevi situāciju… Lasīt vairāk »

Blokz

Viss tas mazliet atgādina latvieša bēres, kur daļa dzer šampanieti, kamēr pārējiem nedod. Tie uzgaida priekštelpā un purpina: tas gan nav smuki", dabū šampanieti citās bērēs..

a

DIEMŽĒL MAN NAV IESPĒJAS TEIKT – ”KAD ES SAŅĒMU SERTIFIKĀTU, TAD IESTĀJOS LAS”, JO SERTIFICĒŠANA KOPŠ AGRA PAVASARA IR PĀRTRAUKTA – JOHAIDĪ! UN VĒLARVIEN NEVIENS PAR TO NERUNĀ – BAIDĀS, KA NEDABŪS SAVĒJO, VAI?

novērotājs

3/4 komentāru šeit atkal ir apsaukāšanās un rēķinu kārtošana savā starpā.. vai jauno domubiedru kolektīvā seja ir tāda pat, kā jau pierasts redzēt komentāros, arī a4d? paldies jaunromānam, Abelei, WAT un vēl dažiem, ka spriež konstruktīvi lai kaut kas notiku un izdotos, gaidīta būtu rīcības programma otrkārt – jābūt līderu grupai treškārt – nevis ar ārdīšanu jāsāk, bet ar jaunradīto vērtību, ar pozitīvo pienesumu KUR IR?! domāju arī, ka līdz šim ārkārtas kongresam ir nāvīgi maz laika bet tā – pa lielam – nokavēts nav nekas (atbilde WAT 15.50.20) – ir tikai jādara – gļēvi būtu aizbildināties, ka, vot, toreiz… Lasīt vairāk »

WAT

Es jau nesaku ka par vēlu staties, nekādā gadījumā, bet TIKAI to ka:" ranše sjadeš, ranše vidješ" (krim.vides teiciens kr.val.).

Savukārt tagad smelšana un kuga stūrēšana var padoties nemaz ne viegla, iespējams pat sāpīga.

Gg

Pilnībā atbalstu jebkuru iniciatīvu, kas ir vērsta uz arhitektu profesionālās vides uzlabošanu (un šī, manuprāt, ir tieši šāda iniciatīva). Lai izdodas! Bet … Gribētos redzēt / dzirdēt arī kādas pārdomas par to, ko tieši būtu jālabo / jāmaina. Ir viegli pateikt – „visu veco – mēslainē”, grūtāk ir kaut ko jaunu vietā likt. Mans priekšlikums būtu, ka jāsāk ar publisku diskusiju par nesen publicētu Latvijas arhitektūras politikas manifestu. Ar publisku diskusiju domāju ne tikai saraksti A4D, bet sarunu par šo tēmu (es domāju – arhitektūru, ko nu katrs ar to saprot) visplašākajā nozīmē visā mēdiju telpā. Bez tam aktuāls ir… Lasīt vairāk »

Ābele

1) Mūsu savstarpējās diskusijās idejai- nost ar veco- īsti atbalsta nebija. Netaisam nekādu revolūciju. Gribam līdzdarboties un uz to aicinam arī citus.

2) Ar Arhitektūras manifestu cilvēki jau nodarbojas gadu- salīdzina ar citām valstīm, utt. Viņiem- grupai T15, arī būtu jāsāk par savu darbu runāt publiski, lai ir iespējams izvērtēt un atbalstīt to skrupulozo darbu, ko viņi dara jau ilgi.

3) Lai kaut ko labotu, jāzin, kas LASā jau tiek darīts. Varbūt nemaz nav jālabo, bet ar savu balsi kongresā jāatbalsta?

4) Sarakstiņu formulējam. Ir idejas? Lūdzu rakstiet uz arhitekt.piedalies@gmail. com

Losangelos

jau pirmais rezultāts: jauna LAS biedra anketa! (vecā laikam kopš čekas laikiem nebija mainīta)

Vents Vīnbergs

Paldies par papildinājumu ar rakstiem par pērnajiem kongresiem. ļoti ilustratīvi un pamācoši.

xxx

Kas tas tāds par "SKRUPOLOZO DARBU" ar ko nodarbojās mistiskā grupa T15?

Vents

nav nekādu īpašo ielūgumu, slēgto durvju vai speciālas kandidātu un vadoņu atlases! šī ir publiska telpa, kurā ir izskanējis šāds ierosinājums. (izvairoties no konfrontācijas par "vecajiem-jaunajiem", "sakārtots-nesakārtots", utml. Galu galā daudzi pieredzes bagāti LAS biedri ir mūs uzrunājuši un pauduši atbalstu. Tomēr uzskatot, ka vienmēr varētu būt labāk) katrs, kuram ir bijušas pārdomas par esošo situāciju un veidiem, kā to labot, šādā veidā ir aicināts piedalīties, atbalstīt kādas gatavas iniciatīvas, izvirzīt savējās un tā tālāk. Paskatieties uz atbalstītāju sarakstu – ir izdevies apzināt tiešām ietekmīgu spēku, kurā, neticu, ka būtu apvienojies nedomājošu aitu bars. Tie, kas šaurākos lokos ir analizējuši… Lasīt vairāk »

Qwerty

punkti 2.1.2.2 un 2.1.2.3 LAS statutā.

salvatore

… tas jau, laikam, no kāda priekšvēlēšanu kampaņas lozunga panēmts! :)) ;))

salvatore

sorry – "paņemts".

VitaR

e- maijai u.c. interesentiem. Latvijā, tāpat kā vairumā Eiropas valstu, valdība nodod sertifikāciju profesionālajām organizācijām- "cumftēm". Tā tas ir arī pie mums kopš 1991. gada. Dalība/nedalība profesionālā organizācijā nekādi nedrīkst ierobežot sertifikāta sanēmēja tiesibas. Eiropas savienība nosaka, ka " arhitekts" ir reglamentēta profesija, kurai nepieciešama universitātes tipa augstākā izglītība un vismaz 3 gadu prakse. Tālāko procedūru nosaka katra valsts. LAS vēlējās būt vienlīdzīgāka par citiem "būvniecības procesa dalībniekiem" un mēģināja veidot savu likumdošanu un tai sekojošo "arhitektu kameru", kas neizdevās. Toties tika nokavēts laiks. Tagad mēs esam spiesti iekļuties jau esošā valstiskā sertifikācijas sistēmā, kāda nu tā ir. Veidojot jauno… Lasīt vairāk »

Jānis Lejnieks

Pilnībā piekrītu. Gluži vienkārši ir jāstrādā, un lai to varētu darīt, arī tajā pašā ES, no kurienes mēs tagad saņemam direktīvas, ir jāiestājas LAS, jāapgūst birokrātisko spēļu noteikumi un jāspēj lobēt mūsu profesijas intereses gan Rīgā, gan Briselē. Kas vēlas ziedot savu brīvo laiku – lūdzu uz priekšu!

Nedomāju, ka "pensionāri" būtu pret jauno arhitektu vēlmi iestāties LAS un redzēt Valdē "jaunos".

"Pensionārs" Jānis Lejnieks, bijušais LAS Valdes loceklis.

Ingurds Lazdiņš

Domāju, ka birokrātija pati par sevi nav ne laba, ne slikta. Bez birokrātijas nevar pastāvēt arī pats reglamentētās profesijas (nozares) statuss. Pievienojos Vitas rūpēm par (ne)sertificēšanu jomās – jāsaprot, ka mums tas ir ne tikai gribu/negribu jautājums, bet arī jautājums par mūsu profesijas aizsrdzību!! Par konkurences apstākļiem, par kvalifikāciju un kvalitātes prasībām, par tiesībām lemt un nodarboties ar arhitektam piekrītošiem uzdevumiem. Būvinženieru savienībā patreiz ir situācija, kad viņi apmēram 7iem pastāvošiem sertifikātiem(specializāc ijām) pievienos vēl apmēram 5us jaunus! Laika garā, tā teikt. Vai ir kaut kur redzēts, ka neiroķirurgs nodarbotos ar vispārīgo fizioterapiju, kardiologs mēģinātu šūt roku u.tml.?… No birokrātijas… Lasīt vairāk »

VitaR

Katra cumfte gribētu nosertificēt jebko- lai maksimāli ierobežotu konkurentu loku.

Mums svarīgāk būtu definēt, ko nozīmē "arhitekts", ko arī nostiprināt likumdošanā. Diez vai grieķu skaidrojums ir pietiekošs.

Čangalis

Vo, vo…man jau a tie pensionari patīk. Mums, tepat ciemata centra i boige labo dorošeibas sistema. Sež večiņas un visu novero. Zin kurais uz krumeim un kurais pec molkas. Tik tie tīņeidžri iet ar leikumu. Sak, akal kautko aizrodeis…boil loikom. Are malceņu negoda sanest večiņam. Žel gon.

Bet par birokroteju točno nau ko želaboteis…citom poteik mote, citom meita. Labe jau nu buto ja mes pie tiem Lazdo labumeim varetu tikt. Pagaidom gan vel tode parugte, bet…naks rudens, nogotovoses, un tad jau varēs ražu ievokt.

ne

ne

90
0
Lūdzu, komentējietx