Vācijas jauno arhitektu darbu izstāde RMT

Piektdien, 4.septembrī plkst.17.00 Rīgas mākslas telpā atklāj izstādi Ārējie sakari. Vācijas jaunie arhitekti. Savukārt plkst.12.00 — izstādes kuratores Romānas Šneideres speciālais stāstījums. Vācijas Ārējo sakaru institūta (ifa) veidotā ekspozīcija iepazīstinās ar 14 Vācijas jauno arhitektu projektiem, kas pārsvarā īstenoti ārzemēs kopš 2004.gada. Izstāde apskatāma līdz 4.oktobrim.

Pretēji mediju interesei par iespaidīgo un zvaigžņu kultu, šī izstāde prezentē inovatīvus arhitektūras projektus, kas pašapzinīgi un pragmatiski atklāj sevi bez šova efektiem un ir pilnībā saistīti ar vidi un vietu, kam tie radīti. Izstādes nosaukums saprotams programmatiski — tajā prezentēto darbu autori savos projektos stājušies pretī izaicinājumiem, ko diktē globalizētā pasaules pieaugošās vienādošanas un tradīciju nojaukšanas tendences — vai tā būtu viesuļvētras Katrīna nopostītās Ņūorleānas pilsētas daļas atjaunošana, teltsveida dzīvojamās mājas tapšana no neparastiem materiāliem Santjago pilsētā Čīlē, vai arī moderna ainavu parka plānošana Ķīnā. Arhitekti sniedz radošas atbildes, atsaucoties uz projektu īstenošanas vietām un dzīves nosacījumiem tajās. Izstādē ar maketu, fotogrāfiju, rasējumu un kino fragmentu palīdzību tiek parādīti 14 reprezentatīvi starptautiski jauno arhitektu veidotie projekti, kas pārstāv tādas arhitektūras nozares kā augstceltnes, iekštelpu arhitektūra, pilsētu plānošana un ainavu arhitektūra.

ifa ceļojošā izstāde, kuras pirmā pieturas vieta ārzemēs bija Starptautiskās Arhitektu savienības (UIA) 23. pasaules kongress Turīnā 2008. gadā, tapusi sadarbībā ar VFR Arhitektu kameru (BAK) un mediju partneri Deutsche Welle DW-TV. Izstāde visā pasaulē tiek prezentēta Vācijas Federatīvās Republikas Ārējās kultūrpolitikas ietvaros. Izstādi rīko Gētes institūts Rīgā sadarbībā ar Rīgas kultūras aģentūru, Rīgas mākslas telpu un Ārējo sakaru institūtu (ifa, Štutgarte).

ifa ceļojošās izstādes kuratore ir Romāna Šneidere. Izstādē pārstāvēto arhitektu darbus izvēlējās žūrija VFR Arhitektu kameras prezidenta prof. Arno Sigharta Šmida vadībā.

4.septembrī plkst.12.00 paredzēts kuratores Romānas Šneideres speciālais stāstījums par izstādi.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx