Uzsāks LNB būvdarbus

Iecerēts, ka šodien, 20. jūnijā plkst.20.00 svinīgi tiks uzsākti Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbi.

Plānots, ka ceremonijā bibliotēkas būvlaukumā piedalīsies kultūras ministre Helēna Demakova, arhitekti Gunārs Birkerts un Modris Ģelzis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un valsts aģentūras Jaunie Trīs brāļi direktors Zigurds Magone. Uz svinīgo ceremoniju aicināti vairāki simti cilvēku, kuri kopš 80.gadu beigām atbalstījuši un veicinājuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta virzību. Ielūgto personu vidū ir politiķi, kultūras un mākslas cilvēki, ekonomisti un finansisti, akadēmiskā vides un nevalstiskā sektora pārstāvji, uzņēmēji un citi.

Bibliotēku paredzēts uzbūvēt trīs gados un celtniecība notiks divos posmos — līdz 2009.gada septembrim iecerēts izbūvēt ēkas nulles ciklu, bet 2011. gadā — pabeigt būvdarbu virszemes ciklu. Vēl aptuveni gads būs nepieciešams, lai Latvijas Nacionālā bibliotēka varētu pārcelties uz jaunajām telpām. Līgums, kas regulē LNB būvniecību, paredz nodot no inženiertehniskā viedokļa pilnībā pabeigtu, pie siltumapgādes, ūdensapgādes, elektroapgādes, kanalizācijas un citām komunikācijām pieslēgtu ēku, kurā Latvijas Nacionālā bibliotēka varēs strādāt un apkalpot apmeklētājus.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus veiks Nacionālā būvkompāniju apvienība, kurā ietilpst trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji — Re&Re, RBSSKALS un Skonto Būve. Saskaņā ar līgumu, ko valsts aģentūra Jaunie Trīs brāļi ar būvuzņēmējiem parakstīja 15.maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 135 miljonus latu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
NAV VIENALGA

taalaak par ierakto kapsulu jau netiks!

NAV VIENALGA

taalaak par ierakto kapsulu jau netiks!

Vents

īsti tautiski možā noskaņā pirmsjāņu piektdienas astoņos vakarā nevis dzeršana un dziedāšana, bet uzsākti būvdarbi!

NAV  VIENALGA

taalaak par ierakto kapsulu jau netiks!

4
0
Lūdzu, komentējietx