Tukšuma arhitektūra MAD telpā

«Mēs tiecamies ražot. Mēs ražojam ēkas, lai pēc tam tās būtu tukšas, un pēc tukšām ēkām mēs ražojam vēl ēkas. Mēs vēlamies greznu dzīvi, un, lai visu tukšumu pilsētā aizpilda tukšums. Dārgs un aizņemts tukšums, kas apliecina mūsu ambīcijas un varēšanu. Dekoratīvs tukšums, ko ir skaisti dokumentēt un ar ko dalīties Instagram.  Tukšums kā rota, kas akcentē sarūkošo lietotāju skaitu — cilvēkiem kļūstot mazāk, mēs turpinām radīt arvien vairāk platības.»

Ar izstādi RED ROOM / TUKŠUMA ARHITEKTŪRA arhitektu biroja OUTOFBOX komanda aicina paskatīties uz burvīgām, unikālām, bet laika gaitā piemirstām ēkām, kas to tik vien gaida, kad kāds tajās iepūtīs dzīvību. Kad nāks īstais, kas saskatīt to apburto skaistumu. Jo tukšuma arhitektūra jau šobrīd ir mums visapkārt. Tukšas ēkas, tukšas pļavas, tukši laukumi, tukši skatlogi, tukšas ielas.

No valsts apsaimniekotiem 417 ēkām un 3890 zemesgabaliem 17% atzīti kā neizmantojami, nelikvīdi, avārijas stāvoklī esoši. Rīgā vien ir 46 valstij piederoši grausti, kā apliecinājums valsts nesaimnieciskumam un nespējai mērķtiecīgi realizēt savas ieceres. Tai pat brīdī valsts ir gatava celt jaunas sapņu pilis. Tā negrib vēsturi, tā nemīl esošo, tā pieprasa jaunu!

Ikkatrai no izstādē redzamām telpām ir gan lieli plāni, gan plašas nākotnes vīzijas. Un vienmēr blakus ir bijusi kultūra. Galvenokārt, modernā māksla, modernais teātris, modernā deja. Vai nav pienācis laiks mūsu valstij kļūt modernai? Saskatīt to, ka ne jau pieminekļi paliek vēstures atmiņā, bet gan labi paveikts darbs. Moderna pieeja, moderna pārvalde, moderns nākotnes skats.

RED ROOM / TUKŠUMA ARHITEKTŪRA
Telpiska instalācija / video cilpa 10’57”
Ideja: OUTOFBOX
Video un montāža: Elizabete Ronija Dreimane
Mūzika: +K+M+B

MAD arhitektūras telpā — Elizabetes ielā 2, 438. kabinetā
Līdz sestdienai, 26. septembrim, 10.00—19.00

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
Pēteris Bajārs

Pieejama arī izstādes burtnīca: https://ej.uz/redroom
Tiesa, ja vēl neesat bijuši izstādē, atstājiet burtnīcu saldajā

1
0
Lūdzu, komentējietx