Trešās Koka dienas Cēsīs

No 28. aprīļa līdz 4. maijam Cēsīs jau trešo reizi norisināsies ikgadējais izglītojošu notikumu kopums — koka arhitektūras, amatu, rūpniecības un dizaina pasākumu cikls Koka dienas. Aktivitāšu mērķis ir veicināt augstas pievienotās vērtības kokapstrādes nozaru attīstību, praktisku un akadēmisku zināšanu pārnesi, demonstrēt mūsdienīgu koka arhitektūru, veicināt augstu amatniecisku un tehnoloģisku kvalitāti būvniecībā, palīdzēt jaunajiem arhitektiem, dizaineriem un kokamatniekiem praktiski īstenot labākās koka ražojumu idejas un parādīt tās plašai auditorijai. Viena no galvenajām šī gada Koka dienu tēmām ir mācīšanās caur darīšanu.

Koka dienas svētdien, 28. aprīlī, atklās četru dienu Dizaina un arhitektūras darbnīca Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā. Darbnīca paredzēta kokapstrādes, dizaina un arhitektūras profesionāļiem, studentiem un entuziastiem, kuri lolo kāda koka dizaina parauga vai produkta ideju, bet līdz šim nav raduši iespēju to īstenot. Tās gaitā dalībniekiem tiks dota iespēja ar labi aprīkotas kokapstrādes darbnīcas iekārtām, izmantojot Koka dienu atbalstītāju sagādātus materiālus un konsultējoties ar profesionāliem mentoriem, uzlabot un izgatavot savu izstrādājumu vai pat nelielu produktu partiju. Ideju autoriem talkā nāks brīvprātīgi palīgi, par viņu ražojumiem tiks uzņemti profesionāli videoklipi. Koka dienu starptautiskās konferences laikā notiks šo produktu izstāde. Darbnīcas mērķis ir 10–15 dizaina paraugi, kurus to veidotāji varētu nodot testēšanai pirmajiem lietotājiem vai pat pārdot Koka dienu izstādes laikā. Rīkotāji apņemas ievērot dalībnieku autortiesības. Vairāk par Dizaina un arhitektūras darbnīcu.

Aicinām pieteikties brīvprātīgos palīgus! Dalība Koka dienu Dizaina un arhitektūras darbnīcā ir bez maksas.

Ceturtdien, 2. maijā, visas dienas garumā notiks plaša koka arhitektūras un būvniecības zinātniskā konference Vidzemes koncertzālē «Cēsis» ar Latvijas un ārvalstu ekspertu piedalīšanos. Konferencē ar lekcijām uzstāsies Norvēģijas Tehnoloģiju un dabaszinātņu universitātes (NTNU, Norvēģija, Tronheima, https://www.ntnu.no/wood/), Ālto universitātes Koka programmas (Helsinki, Somija, http://woodprogram.fi/), Ūmeo universitātes (Ūmeo, Zviedrija, http://www.arch.umu.se/sv/) mācībspēki, pazīstamu Norvēģijas (MDH Arkitekter, https://mdh.no/Helen & Hard, http://www.helenhard.no/; Pir II Arkitektkontor, http://www.pir2.no/), Lielbritānijas (Architype, https://architype.co.uk/; Feilden Fowles, http://www.feildenfowles.co.uk/), Somijas (Arkkitehtitoimisto Livady, https://livady.fi/ ) un Austrijas (Innauer-Matt Architekten, http://www.innauer-matt.com/) arhitektu biroju pārstāvji. Lekcijas par tehniskiem risinājumiem koka ēkās sniegs uzņēmumu «Siga» (Šveice, https://www.siga.swiss/global_en) un «Rothoblaas» (Itālija, https://www.rothoblaas.com/) pārstāvji. Pievērsīsim uzmanību ne vien liela mēroga publiskām un dzīvojamām koka būvēm, bet arī mācībām caur darīšanu, būvniecībai pašu rokām, izmantojot atgūtus koka materiālus, un tās praktiskiem piemēriem.

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti. Konferencē tiks nodrošināta sinhronā tulkošana latviešu un angļu valodā. Konferences laikā notiks Dizaina un arhitektūras darbnīcā radīto produktu un uzņēmumu — Koka dienu sadarbības partneru — izstāde. Koka dienu konference visiem studentiem, skolēniem, izglītības darbiniekiem un žurnālistiem, kā arī Cēsu pašvaldības darbiniekiem ir bez maksas.

Sestdien, 4. maijā, un svētdien, 5. maijā, būs iespēja apmeklēt biedrības «Cēsu mantojums» koka ēku restaurācijas darbnīcu restauratoru Jāņa Tolpežņikova, Ievas Zilbertes un Edgara Raituma vadībā. Interesenti tiks iesaistīti teorētiskā seminārā, praktiskā būvdetaļu atjaunošanā, tradicionālo darbarīku, krāsu un citu materiālu izmantošanā. Koka dienu restaurācijas darbnīca visiem studentiem, skolēniem, izglītības darbiniekiem un žurnālistiem, kā arī Cēsu pašvaldības darbiniekiem ir bez maksas.

Starptautiskās koka arhitektūras, amatu, rūpniecības un dizaina dienas Cēsīs tiek veidotas sadarbībā ar AS «Latvijas Valsts meži», Cēsu pilsētas pašvaldību, biedrību «Zaļās mājas», Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu. Notikumi top ar Latvijas Koka būvniecības klastera, uzņēmumu «Siga» un «Rothoblaas» atbalstu. Koka dienas rīko Cēsu nodibinājums «Koprades māja Skola6», RTU Arhitektūras fakultāte un Vecpiebalgas ainavu un kultūrvides aizsardzības biedrība. Aicinām arī citus koka nozares uzņēmumus, rūpniekus un amatniekus atbalstītāju un sadarbības partneru pulkā!

Uzzināt vairāk par Koka dienu norisi un pieteikties pasākumiem iespējams tīmekļvietnē www.kokadienas.lv

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx