Tilts kā gleznas elements

Ceturtdien, 26.februārī plkst.18.00 LNMM izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā atver muzeja un LMA jauno mākslas zinātnieku sadarbības projektu — izstādi Pārtilts, kam tēmas izvēli inspirējusi Rīgas Dienvidu tilta atklāšana. Ekspozīcija, kurai īpaši gleznots arī jaunatklātais tilts, būs skatāma līdz 22.martam.

Izstādes Pārtilts tēma ir tilts. Par tēmas katalizatoru kļuva fakts, ka Rīgā pār Daugavu 2008.gada 17.novembrī tika atklāts jaunais Dienvidu tilts. Izstāde ir skatījums uz svarīgo pilsētvides sastāvdaļu — tiltu — kā laikmeta simbolu, kas maina pilsētas seju.

Glezniecības, video un elektroniskā formāta darbi ietver vēsturisku materiālu par visiem pieciem Daugavas tiltiem Rīgā. Piemēram, tiltu atklāšanas ceremonijas. Ekspozīcijā apkopoti Dainas Riņķes, Lijas Būmanes, Gunāra Cilīša, Henrija Klēbaha, Nikolaja Petraškēviča, Jāņa Pauļuka un Arvīda Egles darbi. Īpaši šai izstādei tikuši darināti divi jauni darbi — Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors Aleksejs Naumovs uzgleznojis jauno Dienvidu tiltu, bet mākslinieks Andris Vītoliņš attēlojis Salu tiltu.

Jauna tilta celtniecība ir svarīgs notikums sabiedrības dzīvē, kas ir pelnījis tapt iemūžināts mākslinieku darbos, nonākt mākslas zinātnieku uzmanības lokā un saņemt sabiedrības apbrīnu kā nozīmīgs industriālā mantojuma monuments.

Jau septīto gadu LMA Mākslas zinātnes nodaļas vizuālās kultūras teorijas apakšnozares 4.kursa studenti mācību procesa ietvaros atbilstoši izvēlētajai tēmai un interesējošai problemātikai veido izstādi, kas atbilst apgūstamā Latvijas mākslas vēstures kursa periodam, kurā izmanto darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
patilte

Izskatās labs pasākums! Jāiet skatīties!

patilte

Izskatās labs pasākums! Jāiet skatīties!

2
0
Lūdzu, komentējietx