Strēlnieku laukumu paredz saglabāt atvērtu

7.decembrī Rīgas dome paziņoja Strēlnieku laukuma plānojuma pilnveidošanas un labiekārtošanas ideju konkursa uzvarētājus. Lai arī neviens darbs nav atzīts par gana labu, konkursā gūta būtiska atziņa ― laukums nav jāaizbūvē un tam jāpaliek atvērtam pret Daugavu.

Konkursā, kurā iesniegti seši priekšlikumi, pirmā vieta nav tikusi piešķirta. Otro vietu ieguvis projekts, kura autori ir arhitekts Toms Kokins un mākslinieks Kristiāns Brekte, piedaloties arhitektam Uģim Bratuškinam. Savukārt trešā vietā ― arhitektu Kaspara Endola, Maksima Šenteļeva, Aigara Kušķa un Annas Rakes kopīgi izstrādātais mets. Veicināšanas balvu saņēma biroja Edgars Treimanis un sabiedrotie projekts.

Žūrija atzina, ka neviens iesniegtais darbs neesot ideāls, jo pilsētbūvnieciskā situācija šajā vietā ir ļoti sarežģīta. Taču konkursā esot iegūta būtiska atziņa, ka laukums nav jāaizbūvē un tam jāpaliek atvērtam pret Daugavu. Ar 2. un 3.vietas ieguvējiem tālāk tiks risinātas pārrunas par turpmāko darbu ― pēc kompromisu meklējumiem un precīzākas transporta plānošanas uz kāda priekšlikuma pamata taps laukuma detaļplānojums.

Atbilstoši konkursa nolikumam jaunu apbūvi varēja paredzēt starp Latviešu strēlnieku laukumu un Rātslaukumu, lai nostiprinātu un pilnveidotu laukumu plānojuma un telpisko struktūru. Savukārt Latviešu strēlnieku laukumam piegulošo apbūvi ― Latvijas Okupācijas muzeja ēku un Rīgas Tehniskās universitātes galveno ēku ― paredzēts saglabāt, turklāt plānots veidot Okupācijas muzeja ēkas paplašinājumu virs esošajām muzeja pagraba telpām līdz Grēcinieku ielai saskaņā ar Gunāra Birkerta izstrādāto priekšlikumu.

Konkursa dalībniekiem bija jāveic pašreizējās un perspektīvā paredzamās transporta kustības analīze un jāizstrādā perspektīvā satiksmes attīstības shēma. Sabiedriskā transporta kustība bija jāplāno tā, lai nodrošinātu teritorijai labu pieejamību un apkalpi. Zem laukuma bija jāparedz pazemes autostāvvietas izbūve, jārisina gājēju kustība saiknē ar Daugavas krastu un citi telpiskās attīstības, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas, transporta un publiskās ārtelpas attīstības jautājumi.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
2 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
SESTAIS STILS

SIA SESTAIS STILS iesniegto priekšlikumu izstrādāja autoru kolektīvs:

mākslinieks Kristiāns Brekte

arhitekts Toms Kokins

arhitekts Uģis Bratuškins

SESTAIS STILS

SIA SESTAIS STILS iesniegto priekšlikumu izstrādāja autoru kolektīvs:

mākslinieks Kristiāns Brekte

arhitekts Toms Kokins

arhitekts Uģis Bratuškins

2
0
Lūdzu, komentējietx