Štrams sola aiziet

Vakar, 8.novembrī, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Vilnis Štrams paziņoja, ka paredzējis pusgada laikā pabeigt iesāktos darbus un pēc tam pamest savu amatu.

To Štrams pavēstīja preses konferencē par notikumiem, kas pēdējā laikā ietekmējuši departamenta darbu sakarā ar vairāku amatpersonu atstādināšanu un atjaunošanu amatos.

Tuvākā pusgada laikā V.Štrams vēloties pabeigt darbu pie pilsētas attīstībai svarīgiem projektiem: Ziemeļu koridora projekta attīstības, pilsētas stratēģijas realizācijas sistēmas izveides, pilsētas mārketinga stratēģijas pabeigšanas un Rīgas pilsētas būvvaldes darba optimizācijas.

«Esmu Rīgas domē iesniedzis atlūgumu, kurā norādīts, ka vēlos izbeigt darba attiecības nākamā gada 1.maija,» sacīja departamenta direktors. Par savu aiziešanu no darba nākamā gada 1.maija paziņoja arī Rīgas pilsētas Būvvaldes vadītājs Ints Pujāts. Kā pamatojumu savai un Pujāta aiziešanai Štrams minēja, viņaprāt, apgrūtinošos darba apstākļus un «nemitīgos partijas Jaunais laiks uzbraucienus».

«18 mēnešu laikā pēc pašreizējā domes sasaukuma darba sākšanas četrus mēnešus esmu rakstījis dažādus paskaidrojumus,» stāstīja Štrams. «It kā vajadzētu priecāties, ka esmu atjaunots amatā, bet nav gandarījuma. Ilgstošās ķildas ir Rīgas iedzīvotāju lāsts, nepieņemtie un novilcinātie lēmumi radījuši grandiozus zaudējumus. Esam lūzeru apvienība.»

Viņš uzsvēra, ka visi apvainojumi nelikumībās esot attaisnoti un neesot pamata izskanējušajiem apgalvojumiem, ka disciplinārlieta izbeigta noilguma dēļ. Štrams uzskata, ka nemitīgā cīņa un strīdi mazinājuši departamenta un visas Rīgas domes prestižu, kā arī traucējuši normālu darbu. Pieļauta iespēja, ka darbu Štrams varētu turpināt Rīgas pašvaldībā citā amatā vai arī citur.

«Neapšaubāmi abos Štrama atstādināšanas gadījumos pārbaudēs tika konstatēti būtiski pārkāpumi, kā arī ir bijušas bažas par interešu konfliktu viņa darbībā. Acīmredzot viņš, to visu izvērtējot, ir izdarījis secinājumus,» savu viedokli pauda Rīgas domes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks.

Par Štrama darba attiecību izbeigšanu ar Rīgas domi būs jālemj deputātiem, bet Aksenoks uzskata, ka tiks ņemts vērā gan iepriekšminētais, gan Štrama personīgā vēlme, kas pausta iesniegumā, tādēļ deputātu lēmums par departamenta direktora atbrīvošanu no darba būs pozitīvs.

«Labi, ka par šādu lēmumu tika paziņots laicīgi. Varēsim meklēt jaunu kandidātu, kas, visticamāk, būs no šī paša departamenta,» sacīja Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Edmunds Krastiņš (TP). Viņš arī norādīja, ka par Štrama lēmumu nebrīnās, jo «atmosfēra departamentā tiešām nebija veselīga».

Jau ziņots, ka Aksenoks ierosināja disciplinārlietu pret Štramu, pamatojoties uz Audita un revīzijas pārvaldes atzinumu, kurā konstatēti pārkāpumi departamentā. Audita un revīzijas pārvalde Štramu vainoja par prettiesisku apbūves intensitātes palielināšanu, pārkāpjot amata pilnvaras, un par pārkāpuma izdarīšanas laikā spēkā esošo Rīgas attīstības plānu 1995.-2005.gadam. Atbilstoši Rīgas domes priekšsēdētāja rīkojumam 26.oktobrī Štrams iesniedza paskaidrojumus. Juridiskā pārvalde sniegusi atzinumu Aksenokam par Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldes atzinumā minētajām nepilnībām departamenta un tā direktora darbā.

Tā kā dienesta izmeklēšana beidzās un paskaidrojumu sniegšanas termiņš Štramam netika pagarināts, Rīgas vicemēra Andris Ārgalis, kurš atbild par attīstības nozari pašvaldībā, uzdeva departamenta direktoram ierasties darbavietā un atsākt darbu.

Štrams, kurš uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, 27.oktobrī atsāka darbu. 26.oktobrī beidzās Aksenoka noteiktais un pagarinātais termiņš pašvaldības Juridiskajai pārvaldei, lai sniegtu atzinumu par Pilsētas attīstības departamenta un Štramam izvirzītajiem pārmetumiem.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
8 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
jurka

Uzmest un pamest! Prozit:)

a

sen bija laiks!

skeptikjis

ja gan, sen bij laiks..

bet, vai tad tieshaam beidzot buus pietiekami " ietirgojushi", ka laiks mest mieru ? 🙂

al capone

galvenais, lai pabeidz savas lietas

jurka

Uzmest un pamest! Prozit:)

a

sen bija laiks!

skeptikjis

ja gan, sen bij laiks..

bet, vai tad tieshaam beidzot buus pietiekami " ietirgojushi", ka laiks mest mieru ? 🙂

al capone

galvenais, lai pabeidz savas lietas

8
0
Lūdzu, komentējietx