Starptautiski arhitektūras plenēri Liepājā un Ventspilī

Liepājnieki un ventspilnieki šonedēļ vienlaikus rīko arhitektūras plenērus, kas pirmo reizi pulcinās starptautisku pilsētvides speciālistu saimi pilsētbūvnieciski nozīmīgu problēmu kompleksai risināšanai.

Ceturtdien — 24.novembrī Ventspilī sāksies starptautisks arhitektūras plenērs Lielā laukuma Ventspilī telpiskā organizācija, labiekārtojums un perspektīvās koncertzāles arhitektoniskais veidols, kas turpināsies līdz svētdienai. 27.novembrī noslēgsies arīdzan starptautisks arhitektūras plenērs Par Jūrmalas parka ziemeļu daļas attīstību Liepājā, kura sākums būs dienu vēlāk — 25.novembrī.

Plenēram Ventspilī savu dalību pieteikušas 9 arhitektu komandas: pa vienai no Vācijas, Holandes, Īrijas, Igaunijas un Lietuvas, kā arī četras no Latvijas — Linson (vadītājs — Ventis Didrihsons), Arhitekta J.Pogas birojs, arhitektu biroji Sarma & Norde un India

Plenēra Liepājā dalībnieki sniegs priekšlikumus konkrētā pilsētas rajona grozījumiem detaļplānojumā vai teritorijas plānojumā. Pēc Jūrmalas parka perspektīvā attīstības koncepcija Liepājā apstiprināšanas 2001.gadā notikušas pārmaiņas vides un saimnieciskajās situācijās.

Plenērā piedalīsies plānotāji, arhitekti, ainavu un vēstures speciālisti no Rīgas, Jūrmalas, Kuldīgas, Liepājas, kā arī Lietuvas un Igaunijas, kuru vidū Benita un Dainis Bērziņi, Diāna un Edgars Zalāni, Aija un Andris Kokini, Renāte un Gundars Vīksnas, Ausma Skujiņa, Māra Kalvāne, Andis Cinis, Uldis Pīlēns u.c. Darbs ritēs 3 grupās: viena ar skatu no malas — viesu, divas — jauktās latviešu. Pasākuma koordinatore — Vecliepājas arhitekte Gunta Šnipke.

Jaunums Latvijas arhitektu plenēru patenta pilsētā bija saimnieciskā diskusija jeb plenēra pirmais etaps. Analītiskā apspriedē, sanākot Liepājas mēram, deputātiem, domniekiem un ieinteresētajiem uzņēmējiem, bijušā Liepājas galvenā arhitekta vadībā tika precizētas iedzīvotāju, pašvaldības un uzņēmēju intereses Jūrmalas parka ziemeļu daļas un tai piekļauto zemesgabalu reālajā un ideālajā izmantošanā, lai formulētu plenēra darba uzdevumu.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx