Šovakar atklāj ciklu «Kompass» — par iedzīvotāju veidotu pilsētu

Šovakar, 4. jūlijā plkst. 18.30 Free Riga telpās Turgeņeva ielā 17 tiek atklāts lekciju, diskusiju un darbnīcu cikls «Kompass». No jūlija līdz novembrim katru trešdienas vakaru «Kompass» pulcēs interesentus, lai atklātu veidus, kā domubiedru grupas, mākslinieki, arhitekti un aktīvi iedzīvotāji dažādās Eiropas vietās ir spējuši kopīgi risināt pilsētvides problēmas un radīt iekļaujošu, ilgtspējīgu un cilvēkiem draudzīgu vidi.

 

«Kompass» ir cikls par iedzīvotāju veidotu pilsētu, apkaimju attīstības iespējām un kultūru publiskajā telpā, kas ļaus jebkuram iepazīt neierastus pilsētvides projektus un inovatīvas prakses no dažādām Eiropas vietām. Kopā divdesmit «Kompasa» pasākumos, kas dalīti vasaras un rudens ciklos, tiks apskatīts plašs tēmu klāsts, sākot no mikrorajonu pagalmu izmantošanas kāpostu dobēm, līdz pat kopienu kriptovalūtu ieviešanai.

Pirmais pasākums — šovakar

«Kompasa» pirmais vasaras cikla pasākums norisināsies 4. jūlijā plkst. 18.30 Free Riga telpās Turgeņeva ielā 17 un būs veltīts iedzīvotāju sadarbībai un iesaistei savas pilsētas un apkaimes veidošanā. Pasākumā ar savu pieredzi dalīsies Marija Derloša (Maria Derlõš) no Tallinas, kas pārstāv pilsētpētniecības laboratoriju Linnalabor un Lasnamae apkaimes attīstības biedrību Lasnaidee, kas pēdējos gados realizējusi vairākus kultūras projektus Tallinas lielākajā padomju blokmāju mikrorajonā ar mērķi stiprināt tā iedzīvotāju piederības sajūtu. Citu ieskatu vakara tēmā sniegs Jekaterina Lavrineca (Jekaterina Lavrinec) no organizācijas Laimikis.LT Viļņā, kas stāstīs par savu pieredzi ar iedzīvotāju iesaisti Šnipiškes apkaimes attīstībā caur pilsētvides spēles elementiem (gamification).

Jūlijā un augustā

«Kompasa» ietvaros jūlijā vēl Rīgā viesosies Irina Panoviča (Irina Panovich) no Nordic Blockchain association, lai 11. jūlijā Free Riga D27 telpās stāstītu  par kopienas iekšējās valūtas izveidi, Pjērs-Marī Kornins (Pierre-Marie Cornin), kas 25. jūlijā Ziepniekkalnā dalīsies ar idejām par daudzdzīvokļu māju pagalmu pārvēršanu, kā arī Džeims Binings (James Binning) no Tērnera balvu ieguvušās Lielbritānijas dizaina studijas Assemble, lai 29. jūlijā festivāla Komēta ietvaros runātu par dažādiem inovatīviem funkcionālās arhitektūras piemēriem Londonā.

Augustā būs iespējams uzzināt par Kulturlabor Trial&Error pieredzi saistībā ar dalīšanās un solidaritātes iniciatīvu veidošanu Berlīnē, kā arī gūt ieskatu ufaFabrik 40 gadu pieredzē ilgtspējīga un videi draudzīga kultūras kvartāla un komūnas vadīšanā. Pasākumu sēriju turpinās Kuusi Palaa ar prezentāciju par kooperatīva pārvaldītu kultūras telpu Helsinkos, Trevors Deiviss (Trevor Davies) par mākslu publiskajā telpā, un Aleksandra Šimanska (Aleksandra Szymanska), kas stāstīs par Pilsētas kultūras institūta īstenotajiem kopienas aktivizēšanas projektiem Gdaņskā, Polijā. «Kompasa» vasaras ciklu noslēgs Levente Poļaks (Levente Polyak), grāmatas «Uz sadarbību vērstas pilsētas finansējums» (Funding the Cooperative City) autors, ar darbnīcu un lekciju par kopienas finansēšanas modeļiem.

 

Pasākumi norisināsies angļu valodā un ir paredzēti visiem interesentiem — iedzīvotājiem, biedrībām un uzņēmumiem, studentiem, senioriem, arhitektiem, māksliniekiem, pašvaldības darbiniekiem un citiem, kurus vieno interese pašiem veidot savu pilsētu. Ieeja  pasākumos bez maksas vai par ziedojumiem. Sekot līdzi detalizētai informācijai par pasākumiem iespējams Free Riga Facebook lapā.

Projektu organizē biedrība Free Riga sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru un radošo industriju centru  DarbaVieta. Atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā, Rīgas dome un Dānijas Kultūras institūts.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx