Somu arhitektūra Tallinā

Somi katru otro gadu ar izstādes un kataloga starpniecību ieplānojuši stāstīt par savas valsts arhitektūru citur pasaulē. Līdz 20.februārim Igaunijas Arhitektūras muzejā Tallinā apskatāma somu arhitektūras izstāde 0203—Finnish Architecture, kas apkopo 2002. un 2003. gadu būvju izlasi.

Pirmā somu arhitektūras atskaite rāda tendenci vietējās apbūves raksturam bagātināties ar globālām iezīmēm. Tā konstatē Somiju sasniegušos būvmodes untumus, jaunumos ieskaitot eksperimentālus materiālus un novatoriskas struktūras, pētot informācijas tehnoloģiju ietekmi uz ēku projektēšanu.

Somu arhitekti vienmēr atradušies profesijas avangardā. Tomēr pozitīvais konservatīvisms apvienojumā ar kultūras, dabas un klimata īpatnībām, ko izteikti autonomu dara Eiropas centru attālums, darbojas kā efektīvs filtrs: arhitektūras žargoni vietējo būvvalodu nedeformē. 

Somijas publisko celtņu augstā kvalitāte reflektē mūsdienu sabiedrības kultūru un rūpes par nācijas nākotni. Tradicionāli intīmos skandināvu mājokļus nomaina eiropeiskāka — atvērtāka dzīvojamā vide.

Izstāde pirmoreiz tika atklāta 2004.gada rudenī Somijas Arhitektūras muzejā Helsinkos. Plānoto 20 eksponātu vietā apskatei tiek piedāvāti 26 darbi. Izdevumā apkopota informācija par 30 būvēm.

Izstādi organizē Alvara Ālto akadēmija sadarbībā ar Somijas Arhitektu asociāciju SAFA un Somijas Arhitektūras muzeju.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx