Šmēlinga pavasaris Purvciemā

Martā apmēram 40 dažādu augstskolu studenti no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes un Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas uzsāka darbu pie projekta studentu pavasara darbnīca jeb Šmēlinga pavasaris 2014, ko rosināja Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar biedrību Urban Institute Riga.

Darbnīcas ietvaros studenti veica Rīgas daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu radošu apsekošanu un novērtējumu, savu izpēti koncentrējot teritorijā starp Dzelzavas, Vaidavas, Ūnijas un Stirnu ielām. Viņu galvenais uzdevums bija novērot  un aktīvi iesaistīties kopienu ikdienas dzīvē, mēģinot definēt Rīgas pēckara daudzdzīvokļu mikrorajonu problēmas un piedāvāt savu, zinātniskos un praktiski realizējamos sociāli ekonomiskos apsvērumos balstītu, skatījumu uz mikrorajonu attīstību.

Pēc intensīva lauka darba, vairākiem semināriem un dažādām aktivitātēm Purvciemā studentu idejas un sajūtas ir izkristalizējušās  iedzīvotāju vajadzību, interešu un labsajūtai nepieciešamo, kā arī nozīmīgāko teritoriju attīstībai nepieciešamo pārmaiņu formulējumos.

Ceturtdienas pasākumā savus novērojumus prezentēs dažādu disciplīnu studenti: antropologi, arhitekti, mākslinieki, ainavu arhitekti, teritorijas plānotāji un transporta inženieri. Ikviens interesents varēs iepazīties ar studentu vērojumiem un idejām, kā arī piedalīties diskusijā un paust savu viedokli par mikrorajonu attīstību.

Dienas kārtība

  • 16.00 Reģistrācija
  • 16.30 Atklāšana
  • 17.00 Studentu prezentācijas
  • 18.30 Diskusijas
  • 19.00 Kopsavilkums un atsauksmes no žūrijas
  • 19.30 Noslēguma vārdi
    Neformālās sarunas un uzkodas

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx