Šmēlinga konference pievēršas mikrorajoniem

Konferences mērķis ir iniciēt tādas ilgtspējīgas, daudzveidīgas un iedzīvotājiem pievilcīgas arhitektūras attīstību Rīgas pilsētā, kura balstītos uz energoefektivitātes un dabas resursu taupības principiem. Konferencē tiks meklētas iespējas, kā sabiedrība un nozares profesionālās aprindas var atbalstīt kompleksu šo teritoriju pielāgošanu mūsdienu funkcionalitātes, energoefektivitātes un estētikas prasībām, kā arī ieskicēt revitalizācijas ceļu.

Konferencē tiks diskutēts par to, vai mikrorajonu modelis ir ilgtspējīgs un ko ar šiem rajoniem iesākt, kā arī par to, kā mikrorajonos novērst pārmērīgo īpašumtiesību sadrumstalotību un sociālās atbildības nelīdzsvarotību un to, kādai būtu jābūt Rīgas mikrorajonu renovācijas politikai. Konferences programma dalīta trīs blokos, pirmais no tiem veltīts pētniecībai, otrais — projektēšanai un transformācijām, bet trešais — nākotnes stratēģijai.

Runātāju vidū būs Baltijas arhitektūras skolu maģistrantūras un doktorantūras studenti un nozares profesionāļi. Konferences īpašais viesis būs arhitektūras, pilsētplānošanas un ģeogrāfijas zinātņu doktore, Kanādas profesore Dr. Saša Cenkova (Sasha Tsenkova)., kas konferencē uzstāsies ar lekciju par izaicinājumiem un iespējām pilsētas mikrorajonu dzīves kvalitātes uzlabošanā. Uzstāsies arī Tallinas arhitektūras biennāles vīziju konkursa Recycling Socialism žūrijas pārstāve Inga Raukas un kuratore Karina Teugu (Karin Tõugu).

Starptautiskā Reinholda Šmēlinga konference RĪGA 2.0 — MIKRORAJONU OTRĀ ELPA

Kongresu nama Jaunajā zālē no plkst. 10.00 līdz 19.00  
Dr Cenkovas lekcijas sākums plkst. 18.00
Konferenci organizē Rīgas pašvaldības aģentūra Rīgas pilsētas arhitekta birojs un SIA Rīgas nami ar Kanādas vēstniecības Latvijā atbalstu
Ieeja — bez maksas
 Konferencē būs nodrošināta sinhronā tulkošana latviešu un angļu valodā.

Plašāka informācija par konferences programmu, lektoriem un reģistrāciju pieejama Rīgas pilsētas arhitekta biroja mājaslapā

Reģistrēšanās konferencei

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000