Šmēlinga konference aicina pievērsties Pārdaugavai

Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina apmeklēt Reinholda Šmēlinga konferenci, kuras tēma šogad ir Kā veidot arhitektūru un pilsētvidi veiksmīgai zināšanu ekonomikas attīstībai Pārdaugavā? — rīt 5. oktobrī no plkst. 9.30 līdz 18.00 Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Dienas garumā tiks diskutēts par akadēmiskajiem centriem, zināšanu un tehnoloģiju kvartāliem un citiem elementiem, kas veido inovācijas sekmējošu pilsētvidi.

Šogad Šmēlinga konference notiek vērienīga starptautiska pasākuma — Livable City Forum Riga ietvaros, kas veltīts arhitektūras un pilsētvides pielāgošanai mūsdienīgu zinātnes centru attīstībai un norisinās trīs dienu garumā, — no šodienas līdz piektdienai. Foruma programmā bez Šmēlinga konferences ir arī diskusijas, meistarklases un darba grupas. Pasākumi norisinās gan Nacionālajā bibliotēkā, gan Latvijas Universitātes Dabas mājā.

Šmēlinga konference pievērsīsies  arhitektoniski unikālo Pārdaugavai jeb t.s. Daugavas kreisajam krastam, kurā pēdējos gados norisinājusies koncentrēta starptautiski nozīmīga zināšanu infrastruktūras izveide — lielākie nacionālie akadēmiskie centri un pilsētiņas, Nacionālā bibliotēka, dinamiska uzņēmējdarbības vide, kā arī starptautiskas nozīmes transporta infrastruktūra (Rail Baltica, Rīgas lidosta). Tiks runāts par to, kādi arhitektoniskie, telpiskie un pārvaldības aspekti sekmē Baltijas jūras reģiona pilsētu — Rīgas, Stokholmas, Helsinku, Tallinas, Kauņas u.c. — konkurētspēju, uzlabo pilsētvidi iedzīvotājiem un kādas jaunas pieejas būtu identificējamas un integrējamas esošajā plānošanas un pārvaldības praksē.

Lai sekmētu tālredzīgu šī potenciāla izmantošanu un plānotu ilgtspējīgu pilsētvidi, konference vēlas mudināt izvērtēt līdzšinējās Pārdaugavas vīzijas, kā arī sekmēt daudzpusīgu publiski apspriestu redzējumu tapšanu. Šim nolūkam konference pulcēs un aptvers ne vien arhitektus, plānotājus un publiskā sektora pārstāvjus, bet arī dažādus ekspertus, kas iesaistīti Baltijas jūras reģiona zināšanu teritoriju attīstībā.

 

Lai piedalītos konference, lūdzu reģistrēties!
Vairāk par konferenci — tēmas, referenti un programma — RPAB mājaslapā

Informācija: Rīgas pilsētas arhitekta birojs

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx