Latvijas slimnīcu arhitektūrai veltīta izstāde

Izstāde ir pirmā šāda veida arhitektūras skate Latvijā. Slimnīcai ir nozīmīga loma cilvēka dzīves gājumā. Tā ir vieta, kur piedzimstam, un daudziem no mums slimnīca būs arī vieta, kurā atvadīsimies no šīs pasaules. Starp diviem minētajiem slimnīcas apmeklējumiem mēs tajā iegriežamies arī saistībā ar nozīmīgākajiem dzīves notikumiem — bērna dzimšanu, tuvinieka zaudējumu vai arī, saņemot diagnozi paši. Vai nepieciešami vēl spēcīgāki argumenti, lai pievērstu uzmanību šo ēku telpiskajai uzbūvei?

Izstādē analizēta slimnīcu plānojuma vēsture Latvijā, par piemēru ņemot piecu slimnīcu ēkas. Katra no izvēlētajām slimnīcām pārstāv kādu periodu Latvijas vēsturē, sākot no 20. gadsimta sākuma, padomju okupācijas laika un mūsdienām, līdz pat nākotnes vīzijai par slimnīcu plānošanu. Izstāde rāda piecas dažādas slimnīcu formālā plānojuma stratēģijas. Piemēram, Rīgas 1. slimnīca, kas būvēta 20. gs. sākumā, ir veidota saskaņā ar britu medmāsas Florensas Naitingeilas ieviestajiem svaiga gaisa un dienasgaismas principiem. Savukārt bijušais kosmonautu rehabilitācijas centrs Vaivaros kā ārstniecības iestāde sāka funkcionēt tikai pēc Padomju Savienības sabrukuma. Izstāde sper pirmo soli speciālistu un sabiedrības intereses rosināšanā par slimnīcu arhitektūras nozīmi Latvijā. Pētījuma ietvaros tapuši digitāli ēku zīmējumi un jauni maketi katrai no piecām izstādē aplūkotajām slimnīcām.

Izstādē būs aplūkojami oriģināli arhitektūras rasējumi un maketi, ko veidojis Andrejs Rauhuts Starptautiskā izglītības institūta Fulbright programmas ietvaros. Izstāde tapusi sadarbībā ar arhitektūras un dizaina studiju Sampling.

Izstādes kurators Andrejs Rohuts (Andrejs Rauchut) ir arhitekts un pētnieks no Ņujorkas. Viņš ieguvis bakalaura grādu arhitektūrā Cooper Union universitātē Ņujorkā un izstādījis mākslas un dizaina darbus Čikāgā, Ņujorkā un Venēcijas arhitektūras biennālē Itālijā. Andrejs ir Fulbraita stipendiāts un šobrīd dzīvo un strādā Rīgā.

Izstādes darba grupa: Andrejs Rohuts, Mantens Devrīnts, Liene Jākobsone, Anita Pumpure, Juta Davidovska.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
1 Komentri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
trackback

lego creator rare 6754

costume bikini push up brasiliana sneakers stringate nere platform in vera pelle da donna trendek scarpe nike air max 2016 online per fushia donna nero economici swim and under 2020 snygg underkläder barn härlig ung kvinnlig i i en lång röd klänning me…

1
0
Lūdzu, komentējietx