Slice of architecture: Vytautas Biekša

Arhitekts Vītauts Biekša (Vytautas Biekša, LT) ir viens no arhitektūras biroja Processoffice dibinātājiem un pazīstams ar pārbūves projektu Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, kur pašlaik ritošie darbi jau tuvojas noslēgumam. Pirms Processoffice biroja dibināšanas, Vītauts studējis Viļņas Mākslas akadēmijā, kur ieguvis maģistra grādu arhitektūrā.

Birojs Processoffice ir dibināts 2007. gadā, Biekšam apvienojoties ar Roku Kilčausku un Mariusu Kaneviču, ar kuriem jau iepriekš sešus gadus bija sadarbojušies dažādos projektos. Arhitekti savas profesionālās darbības laikā ir piedalījušies dažādos arhitektūras konkursos Lietuvā, Polijā, Igaunijā, Krievijā, Latvijā un citur. Par biroja apjomīgāko un iespaidīgāko projektu noteikti uzskatāma LNMM pārbūve, kas ļāvusi arhitektiem startēt arī citos lielos konkursos Latvijā un reģionā — iegūta 5. vieta Jaunā Rīgas teātra konkursā, viņi piedalījušies arī Sanktpēterburgas ielu mākslas muzeja konkursā un Igaunijas Mākslas akadēmijas galvenās ēkas projekta konkursā Tallinā. Processoffice par vienu no saviem galvenajiem vadmotīviem uzskata starpdisciplināras un kritis kas pieejas nodrošināšanu katram darbam apskatot gan teorētiskas, gan praktiskas problēmas arhitektūrā un pilsētvidē.

Sākotnēji paredzētā Austra Mailīša vieslekcija tiek pārcelta uz novembri.

Lekcija notiks angļu valodā. Uz RISEBA FAD atklātajām lekcijām tiek aicināts ikviens interesents. Lekcijas notiek RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Ūdens ielā 6, 3. stāvā.

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000