Slice of Architecture: Ilze Paklone

Ilze Paklone 2015. gadā ieguvusi arhitektūras zinātņu doktora grādu Rīgas Tehniskajā universitātē ar promocijas darbu Vizuālais attēlojums Latvijas telpiskajā plānošanā. Ar Japānas valdības stipendijas Monbukagakusho atbalstu 2011. gadā Ilze devās uz Japānu, kur kļuva par doktorantūras studenti Tokijas universitātē, Pilsētvides dizaina laboratorijā (The University of Tokyo, Urban Design and Conservation Laboratory) un pētīja tiesiskos regulējumus, kā arī teorētiskās un praktiskās pieejas pilsētu plānošanas praksē Japānā. Atklātajā lekcijā Ilze dalīsies ar savu četru gadu laikā iegūto pieredzi strādājot pie dažādiem projektiem Japānā.

Ilzei ir plaša starptautiskā pieredze strādājot pie arhitektūras un pilsētplānošanas projektiem jau kopš 2002. gada. Viņa ir 2013. gadā izveidotās STUDIO WASABI (JP) līdzdibinātāja, strādājusi arī tādos birojos kā Wiel Arets Architects (NL), NRJA un Armands Bisenieks Arhitekti (abi LV). No 2012. gada Ilze Paklone ir līdzdarbojusies Keio Universitātes CO+LABO (Keo University, CO+LABO) Japānā projektā Mērot neizmērāmo (Measuring the Non-Measurable). Sadarbojoties ar arhitektu Rafaelu A. Balboa (MX, STUDIO WASABI), Ilze veidojusi publikācijas itāliešu žurnālam DOMUS (pieejami  vietnē www.domusweb.it). Saistībā ar saviem pētījumiem viņa regulāri piedalās zinātniskajās konferencēs un dažādās pētniecības aktivitātēs, aktīvi strādā pie publikācijām, kā arī izstrādā grafikas dizainu un vizuālos norādījumus atšķirīga formāta izdevumiem. Sākot ar šī gada rudens semestri Ilze ir pievienojusies FAD akadēmiskajam personālam.

Lekcija notiks angļu valodā. Uz RISEBA FAD atklātajām lekcijām tiek aicināts ikviens interesents. Lekcijas notiek RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Ūdens ielā 6, 3. stāvā.

Nākamajā ceturtdienā, 22. oktobrī, notiks arhitekta Austra Mailīša atvērtā lekciju. Plašāka informācija sekos.

Dalīties ar ierakstu:

Pievienot komentāru

avatar
10000