Skolēni gatavos papīrkūkas Arhitektūras muzejā

Trešdien,
22. decembrī plkst.16.00 Arhitektūras muzejā atklāj SKOLNIEKS PĒTNIEKS
PILSĒTNIEKS audzēkņu darbu pirmo izstādi Papīrkūku
arhitektūra
. Ekspozīcija būs apskatāma līdz 28. janvārim, ikvienam mazajam
apmeklētājam ļaujot to papildināt. Zvaigznes dienā, 6. janvārī plkst.17.00 uz
SPP darbnīcu muzejā aicināti arhitektu bērni vai mazbērni. Lūgums saģērbties silti!

Kas ir «papīrkūka»? Kāda ir «papīrkūkas» formiņa? Kurā krāsā ir «papīrkūka»? Indra sāka ar vārdu spēli, kad papīrs ir piparkūku mīkla. Nora ieraudzīja telpiskas sniegpārslas, kuras Igors kā rotas iekarinātu griestu instalācijā Egle. Viktorijai ideju īstenot šķiet grūts uzdevums: «Lai darbiņi nepārvērstos par bezformīgām čupām.» Zigmāru iedvesmo origami māksla. Renātei piparkūka pārejā uz papīrkūku izbalē, jo papīrs ir balts. Ilzei papīrkūka bez piparkūkas pazaudē brūnumu, jo kūka ir salda, salds ir cukurs, cukurs ir balts. Barbara rotājumiem izvēlas īpašības «rātns» vai «perfekts», uz ko viņu vairāk inspirē baltums: «Piparkūkas interpretējam par papīrkūkām. Tā ir inovācija. Mēs mācām skatīties uz lietām savādāk.» SPP arhitektu komanda izveidojusies, dažādi darot vienādam mērķim.

Nāc un noskaidro, kāda ir Tava papīrkūka! Atved savu skolnieku, lai papildinātu ekspozīciju ar jaunu papīrkūku kā mājokli kādam no Ziemassvētku varoņiem: pelēkajam zirnim, pīrāgam nabagam, zvaniņam, kas skan, brīnumsvecītei, eņģeļu matiem, dāvanu maisam vai dzejolītim.  

Laikā no 2009. gada oktobra, kad notika eksperimentālā SPP darbnīca Pasaules arhitektūras dienas svinību ietvaros, līdz 2010. gada decembrim projektā SPP apbūvētās vides mācības apguvuši septiņu skolu atšķirīgu vecumu audzēkņi gan Rīgā, gan tās apkaimē: Rīgas Centra Daiļamatniecības Pamatskolas un Valdorfskolas 4.klases skolnieki, Rīgas Teikas vidusskolas 3. klases skolnieki, Babītes vidusskolas 5. klases skolnieki un vidusskolnieki, Ulbrokas mūzikas un mākslas skolas 3.-5. klašu audzēkņi, Siguldas Mākslas skolas 5.-7. kursu audzēkņi un Rīgas privātās vidusskolas PATNIS 3.-5. klašu skolnieki. Ar brīvdabas nodarbību SPP pabija ģimeņu festivālā Lielmutis Fricis un Lielmute Marta Liepājā. SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS debitēja arī kultūras forumā Baltā nakts Rīgā. Notikušas atvērtās SPP darbnīcas šāgada Pasaules arhitektūras dienā un Dailes teātra jubilejai veltīto arhitektūras sarīkojumu programmas ietvaros. 

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
4 Komentāri
vecākie
jaunākie visvairāk skatītie
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
indra ķempe

paldies Tev!
laikam kļūdas nav nejaušas. un cik vienam burtam liela izšķirtspēja!
minūte no izstādes atklāšanas on TV24: http://www.you…?v=L2Jri2TSGlE

KUgis

Ar patiesi lielu cieņu un apbrīnu vērojot SPP darbošanos ar mazajiem (un ne tikai), īpaši aizkustina spontānais sauciens pēc taisnīguma:

kopš Lielo Pili (mazajiem pionieriem) atsavinājuši lielie, skaidrs, ka mazajiem nepieciešama Mazā Pils, kuras vārdā nosauktās ielas 19. namā atrastos pienācīga vieta mazo arhitektu lielajai arhitektūrai. (Un varbūt arī lielo arhitektu mazajai).

Lai veicas!

indra ķempe

paldies Tev!
laikam kļūdas nav nejaušas. un cik vienam burtam liela izšķirtspēja!
minūte no izstādes atklāšanas on TV24: http://www.you…?v=L2Jri2TSGlE

4
0
Lūdzu, komentējietx