Simpozijs par skaņu mākslu un tās attiecībām ar telpu

Starptautiskais simpozijs ar nosaukumu Skaņu māksla: pārveidojot telpu par vietu aplūkos skaņu jeb audiovizuālās mākslas vēsturi un aktuālās tendences un ir iecerēts kā stimuls teorētiskam diskursam Latvijā par skaņu mākslas vēsturi, tagadni un nākotni. Lekcijās un diskusijās tiks aplūkotas tādas tēmas kā, piemēram, skaņu mākslas saistība ar ainavām un arhitektūras sfēru, kā arī skaņas specifiskā loma audiovizuālajā mākslinieciskajā praksē.

Simpozijā piedalīsies Eiropas mākslas vidē aktuāli skaņu mākslinieki, kas savas lekcijas ilustrēs ar audiovizuāliem piemēriem no pašu radošā darba, kā arī respektēti mākslas kritiķi un žurnālisti.  Prorammā pieteiktas lekcijas par tādiem tematiem, kā Skaņu māksla un arhitektūra, Skaņu māksla ainavā, Skaņu māksla: telpa kā klātesoša informācija, Skaņa un telpa kā materiāli skaņu mākslā.

Par skaņu mākslu

Skaņu māksla ir klausāma un reizēm arī skatāma, situācijas noteikta un telpai piesaistīta māksla. Savos daudveidīgajos izpausmes veidos robežtelpā starp mūziku, skulptūru, tēlotājmākslu un jaunajiem elektroniskajiem medijiem, tā ir visai viegli uztverama mākslas forma, un tādā veidā sekmē jaunus estētiskas pieredzes gūšanas veidus plašākai publikai. Šīs mākslas formas fokusā ir telpa, ko definē tās arhitektoniskie, vēsturiskie un sociālie nosacījumi. Skaņu mākslas darbi spēj atmosfēriski «uzlādēt» telpas, pārvēršot tās īpašās izjūtu vietās. Savā dinamikā skaņu māksla pēdējo gadu laikā attīstījusies par nozīmīgāko mūsdienu starpžanru mākslas formu. Ciešā saskarē ar tradicionālajām mākslas formām tā rada svarīgus impulsus, kas nosaka izmaiņas mūsdienu estētiskajā domāšanā kopumā.

Simpoziju rīko festivāls Skaņu Mežs sadarbībā ar Rīgā esošo ES kultūras institūtu apvienību EUNIC. Pasākuma apmeklējums ir bezmaksas un notiks angļu valodā. 

Vairāk par simpoziju, dalībniekiem un pasākuma programmu — Skaņu meža mājas lapā

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx